Malarstwo - Teresa Kopańska
  Malarstwo Teresy Kopańskiej
forum malarskie
Forum malarskie
20 Sierpień 2019 - 13:34:22 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 [2]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Mieszanie kolorów  (Przeczytany 16794 razy) Średnia ocena: 0
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Thi
Nowicjusz
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #10 : 19 Luty 2012 - 16:06:20 »

Ja sądzę iż tło jest ok, (kolor) jedynie nie ma podstawy, brak światła i cienia. Chłopiec wydaje się  zawieszony w powietrzu.
"I tu jest pies pogrzebany" tu tkwi błąd i dlatego Ci coś nie pasuje - mylne odczucie przez błąd jak wyżej napisałam.
No, właśnie też mi się tak wydawało, ale nie byłam pewna do końca. Popracuję nad tym w przypływie czasu.

olej rzeczywiście nie nadzwyczajny,
No, jakby nie patrzeć w oleju to moja pierwsza praca. Jeszcze mam za sobą dwie w akrylu sprzed kilku lat, ale wstyd pokazywać :P Niemniej w oleju jak zauważyłam jest o wiele trudniej, bo dużo wolniej schnie... cięzko wypracować detale na mokrej farbie, bo się wszystko miesza ze sobą, albo ja po prsotu nie mam wprawy. Wiem, że mogę po prostu poczekać aż wyschnie, ale jestem niecierpliwa i jak już zacznę, to chcę skończyć od razu. Dlatego na razie chyba olej sobie daruję i będe ćwiczyć w akrylu.

Co do digartu, to tak, zauważyłam, jest tam dużo złośliwych osób, które komentują prace innych w chamski sposób, zeby się wyżyć lub podnieść swoje ego, czy co tam. Lubię jak ktoś moje prace skrytykuje, wytknie błędy itp, ale w sposób kulturalny, a nie chamski... bo między kulturalną krytyką a chamską jest ogromna różnica jak wszyscy wiemy :P A na digarcie przeważnie właśnie krytyka jest chamska, co wcale nie zachęca, a wręcz zniechęca... ;/

Jak będe miała chwile, to założę galerię.
Dziękuję za wypowiedzi ;>
GAdS

Linki sponsorowane:

nokia75
Przyjaciel
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #11 : 19 Luty 2012 - 19:41:16 »

Piękne prace w digarcie , a autoportret jak zdjęcie  okok

Co komu po tym, że choćby cały świat pozyskał ale na swej duszy stracił?......
Thi
Nowicjusz
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #12 : 20 Luty 2012 - 12:03:58 »

Dziękuję :P
Cebula
Stały bywalec
*
Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #13 : 22 Luty 2012 - 21:45:34 »

W malarstwie tradycyjnym miesza się kolory dopełniające dla uzyskania zgaszonych tonów, ale to nie jest przyciemnianie. Nie trzeba też programu posiadającego symulator palety. Wystarczy używać transparentnych pędzli i już można uzyskać złamane kolory.

Waloryzacja w celu uzyskania światłocienia jest złym nawykiem, który zostaje po węglu czy ołówku i to wydaje mi się mógł mieć ów kolega na myśli. Są inne sposoby jak wspomniane gaszenie kolorów poprzez domieszanie koloru dopełniającego, czy też szukanie kontrastu kolorystycznego. Przeczytanie książki o której wspomniałaś może być dobrym pomysłem.

IMHO w tych pracach brakuje kontrastu, perspektywy i dobrej kompozycji. Chłopiec na przykład jest zupełnie niespójny. Spodenki osobno, koszula osobno, osobno ręce i osobno głowa. Koszulka świeci czerwienią i ta barwa powinna się odbijać na całej reszcie. Tak samo spodenki. Skóra też odbija swój kolor.

Burak stroni od cebuli,
a cebula doń się czuli
Thi
Nowicjusz
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #14 : 06 Marzec 2012 - 14:55:59 »

Hm. czyli rozumiem, że powinnam na skórze w miejscu gdzie styka się z koszulką, dodać nieco czerwieni, a tam gdzie są spodenki, dodać na skórze granatu?

Co do książki, przeczytałam ją, ale niestety nic z niej nie zrozumiałam, bo za bardzo nie wiem czego szukać ;/
Hergon_pl
Stały bywalec
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #15 : 18 Luty 2014 - 18:04:08 »

Powinnaś utworzyć spójność, o czym słusznie mowa powyżej,patrząc na obraz to faktycznie brakuje tam kilku istotnych elementów stykowych,ubrania są jakby osobno od ciała,przynajmniej ja mam takie wrażenie.
Strony: 1 [2]   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: