Malarstwo - Teresa Kopańska
  Malarstwo Teresy Kopańskiej
forum malarskie
Forum malarskie
15 Październik 2019 - 11:55:25 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 2 [3]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: pylus111  (Przeczytany 9747 razy) Średnia ocena: 0
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Kropka
Bywalec
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #20 : 16 Marzec 2013 - 07:32:47 »

Czasem tak niestety jest - że nie ma weny, natchnienia czy czasu... u mnie przerwa trwała ponad rok! Ale jednak udało mi się wrócić do tego :-)

Na brak weny mogę Ci polecić książkę, która sprawiła, że w ogóle zaczęłam malować - biografia van Gogha "Pasja życia". Jego miłość do malarstwa, chęci, pasja jest opisana w taki sposób, że też musiałam spróbować  rotfl
GAdS

Linki sponsorowane:

Cichy
Stały bywalec
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #21 : 16 Marzec 2013 - 10:57:39 »

Na brak weny mam starą i chyba dobrą radę.Ja to nazywam "prostowaniem talentu".Jak nie wiem co namalować ,albo mam wrażenie ,że "stoję w miejscu" to maluję wtedy bardzo realistyczną martwą naturę (im większy dołek tym trudniejszą) ułożoną z moich osobistych rzeczy.Może to być np. telefon + ulubiony kubek + parę tubek farb poukładane na moim stoliku itp.Malując bardzo realistycznie ,szukając barw ,i głowiąc się nad jak najwierniejszym odwzorowaniem rzeczywistości wracamy do "korzeni".
Po namalowaniu czegoś takiego następny obraz to "betka".
wendipo
Malarz miesiąca

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #22 : 16 Marzec 2013 - 16:19:23 »

No to będziemy Cię Pyllus pocieszać i podtrzymywać na duchu hura Każdy ma lepszy lub gorszy czas, nieraz można przeczekać, ale jak trwa to zbyt długo, to się miotamy a nic lepiej nie jest. Cichy ma dobry sposób, podoba mi się, i sądzę, że go wypróbuję. Ja, jak sama nie wiem za co się wziąć, a jak już się wezmę to i tak nic nie wychodzi, wtedy robię sobie dzień, dwa przerwy. Potem oglądam albumy malarskie (trochę tego mam), albo zaglądam do wirtualnych galerii. Najlepszym sposobem jest malarstwo na  You Tube. Oglądam, podziwiam lub nie, ale zaczyna kusić, żeby też tak namalować.........zazwyczaj pierwszy obraz wychodzi tak sobie, ale już do poprawek podchodzę z większym entuzjazmem, albo całkiem nowy  obraz zaczynam.........i jakoś się rozkręcam. Najgorszą rzeczą jest poddanie się złemu nastrojowi, więc życzę Ci, żeby wena szybko przyszła i zły nastrój prysnął. Głowa do góry, parę ćwiczeń, mały spacer, dobre myśli i...........do dzieła:) tak

usmiech
pylus111
Nowicjusz
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #23 : 16 Marzec 2013 - 20:51:15 »

Dziękuję Wam bardzo za te miłe i krzepiące słowa, jeśli chodzi o bycie ze sztuką to cały czas z nią obcuję chociażby chodząc do taty, który także maluje, przeglądam wciąż albumy u niego( teraz kupił dobry- Luciana Freuda) patrzę jak maluje, bo on wręcz zasypia ze sztalugą, ponieważ ma ją jakieś dwa metry od łóżka, a strony internetowe z obrazami przeglądam można powiedzieć w setkach, ale sam się boję... Pozdrawiam !

Artysta nie jest opisywaczem świata, jest jego rywalem.
wendipo
Malarz miesiąca

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #24 : 17 Marzec 2013 - 14:34:24 »

No to nie pozostaje nic innego Pyllusie, jak po prostu dać sobie czas, przeczekać i najważniejsze nie stresować się. Nic na siłę, bo do tego rodzaju pracy to nic nie da, efekty raczej marne wychodzą tak

usmiech
Jadwiga
Bywalec
*
Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #25 : 09 Lipiec 2014 - 21:48:02 »

Mam nadzieję, że brak weny w końcu jakoś został przełamany... jeśli mogłoby to w czymś pomóc, to polecam podokańczanie, choćby po trochu, paru starszych prac- niektóre chce się podmalować, dokończyć, inne poprawić, aż w końcu dochodzi się do wniosku, że lepiej namalować coś nowego usmiech

Stosujesz piękne kolory, nieważne kopie czy nie
Chętnie zobaczę u Ciebie coś nowego w galerii tak

pylus111
Nowicjusz
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #26 : 20 Styczeń 2015 - 21:30:37 »

Chyba czas powrócić, ponad rok nie trzymałem pędzla w ręce...:( Mam nadzieję, że nie zapomniałem "co z czym się je".

Artysta nie jest opisywaczem świata, jest jego rywalem.
teresa
Admin
*

Aktywność:
3%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #27 : 21 Styczeń 2015 - 08:34:54 »

Chyba czas, rok do dużo bez malowania. Dużo się traci w umiejętnościach technicznych. tak
Gruszka
Przyjaciel
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #28 : 17 Marzec 2015 - 11:53:44 »

Pylus wracaj wracaj oczko nie wyświetlają mi się wszystkie fotki, ale martwa natura z bułką mnie urzekła usmiech i te drzewa nad wodą też dobre. Reszty niestety nie widzę, a sądząc po komentarzach, warto by było usmiech

Mój boże, a ja nie mam w domu ani kropli wódki...
/Dwa żebra Adama/
Strony: 1 2 [3]   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: