Malarstwo - Teresa Kopańska
  Malarstwo Teresy Kopańskiej
forum malarskie
Forum malarskie
23 Sierpień 2019 - 05:56:45 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] 2 3   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: pylus111  (Przeczytany 9633 razy) Średnia ocena: 0
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
pylus111
Nowicjusz
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« : 13 Styczeń 2013 - 00:27:53 »

Witajcie, chciałbym podzielić się z Wami moimi pracami, które zazwyczaj są kopiami mniej lub bardziej znanych malarzy. Proszę o komentarze i oceny.

1.
2.
3.
4.

Artysta nie jest opisywaczem świata, jest jego rywalem.
GAdS

Linki sponsorowane:

pylus111
Nowicjusz
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #1 : 17 Styczeń 2013 - 22:06:18 »

5.

know1126
Przyjaciel
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #2 : 17 Styczeń 2013 - 22:36:38 »

Witaj,
szkoda że zdjęcia nie są lepsze - niepotrzebny na każdym foto kawał ściany a pośrodku niego malutki obrazek.. jeśli już obrazy z ramami to lepiej bez ścian, a najlepiej obrobić w programie jakimś, wyciąć samo płótno czyli to co najważniejsze, szkoda zawalać foto ścianą... szkoda bo widać, że masz bardzo dobry warsztat,
mi w każdym razie się podobają. Maki - ładnie tu światło Ci zagrało, aż chce się patrzeć na kontrasty - kwiaty i delikatne łodyżki delikatnie pociągnięte blaskiem - to jest to  okok Dalej już to o czym wyżej - mało widac, szkoda szkoda ... drugi obraz z kolei - widać piękne zestawienia kolorów i malowanie plamą - super  tak
Ostatni - las - bardzo klimatyczny, zestawienie pastelowych kolorów z ciemnymi barwami  okok oby tylko nie był to czarny - choć na foto tak wygląda , troche za czarne te  pnie ale ...  milczek  jest bardzo dobrze wg mnie.

Tylko jeszcze opisy, technika + wymiary jak można nastepnym razem prosić  oczko

// Krzysiek N, oł rajts riserft.
pylus111
Nowicjusz
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #3 : 17 Styczeń 2013 - 22:52:21 »

Dziękuję bardzo za opinie, na pewno następnym razem wezmę pod uwagę Twoje porady. Wszystkie obrazki malowane są farbami olejnymi na płótnie, formaty na razie nieduże- 25x30. Pozdrawiam !!

marlena
Stały bywalec
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #4 : 18 Styczeń 2013 - 17:20:56 »

hm....... osobiście bardzo mi się podoba każdy z prezentowanych tu prac, ostatni pachnie Monet' em, którego uwielbiam, pachnie lekkością, impresją, ulotnością, prawdziwie malarskie wykonanie. Pierwsze kwiaty maki też super wyszły, to światło super, sama bym chyba nie wpadła żeby w takiej części płótna je zastosować, bardzo kontrastowe tło naprawdę oddało to co najlepsze. Dodatkowo oprawione co dodaje tego piękna. Osobiście lubię właśnie takie obramowania, z drewna, sprawiają że wnętrze które je przyozdabia jest "cieplejsze", jeszcze bardziej "domowe". Dodatkowo podkreślają  sielankowość tych prac, sposób namalowania.Naprawdę dla mnie super, pozdrawiam
nokia75
Przyjaciel
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #5 : 18 Styczeń 2013 - 17:28:34 »

Prace bardzo malarskie  oklasky gratuluję , maki cudowne  okok

Co komu po tym, że choćby cały świat pozyskał ale na swej duszy stracił?......
demek33
Stały bywalec
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #6 : 18 Styczeń 2013 - 20:13:42 »

Jeśli mogę zwrócić uwagę (oczywiście bez złośliwości jakiejkolwiek) paluszkiem
W obrazie 2 brakuje przestrzenności miedzy przedmiotami, a dokładnie miedzy planami.
W martwych naturach również obowiązuje perspektywa malarska i wyróżnienie na plan pierwszy, drugi i trzeci.
Trochę w obrazie 2 tego brakuje mnie osobiście. (Nie wiem jak wyglądała autentyczna reprodukcja tego dzieła).

Prace rzeczywiście bardzo malarskie. Duża wrażliwość na kolor, którą uważam za dodatkowym atutem tych prac).

Uważać trzeba w tym rodzaju malarstwa gdzie zaznaczony jest gest ręki na stosowanie czerni w cieniach, żeby nie przebrudzić w okolicach między cieniem, a półtonem. Proszę szukać za pomocą domieszek do koloru " podstawowego" błękitu albo ultramaryny a nie czerni.

Apeluję również o malowanie nie tylko kopii ale także własnych , autorskich prac.

Następnym razem lepiej wykadrować rzeczywiście jak ktoś wyżej podkreślał do ramy np żeby ściany nie było.
Można ściągnąć z internetu darmowy PHOTOPHILTER tam jest po lewej stronie pasek narzędzi i kadr tzw. Najlepiej kadrować w programie ponieważ aparatem trzymanym w ręce jest trudniej, także polecam.

Ogólnie prace bardzo piękne, malarskie także  okok
Życzę powodzenia w dalszych pracach. Pozdrawiam oczko
pylus111
Nowicjusz
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #7 : 19 Styczeń 2013 - 20:49:07 »

Dziękuje Wam bardzo za opinie, które z jednej strony mnie podbudowują, a z drugiej jeszcze bardziej motywują mnie do pracy.
Demek dzięki wielkie za rady, na pewno wezmę je pod uwagę w malowaniu kolejnych prac.  jeśli chodzi o czerń tata( który sam maluje już 30 lat) zawsze mnie przed nią ostrzegał i kazał unikać:) przyznaję, że w obrazku nr 4 użyłem jej nazbyt, w reszcie prac jej nie używałem, jest tylko takie wrażenie.
Odnośnie ram, to sam sobie je robię, dlatego zazwyczaj od razu obraz jest oprawiony usmiech
Pozdrawiam Was wszystkich, życzę dużo natchnienia usmiech

wendipo
Malarz miesiąca

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #8 : 20 Styczeń 2013 - 13:00:36 »

Bardzo fajne prace Pylus, szczególnie te maczki w wazonie mnie zauroczyły, bardzo dobrze oddałeś ich kruchość i delikatność okok

usmiech
jarygon
Stały bywalec
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #9 : 21 Styczeń 2013 - 01:39:17 »

4 , 5 i 3 - martwa z bułkom , jajkiem i szklanką , podobają mi się najbardziej . Szkoda tylko ,że fotki prac są takie małe .
Strony: [1] 2 3   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: