Malarstwo - Teresa Kopańska
  Malarstwo Teresy Kopańskiej
forum malarskie
Forum malarskie
20 Sierpień 2019 - 07:08:56 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 10   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: czyCztery (Sztuki plastyczne)  (Przeczytany 38108 razy) Średnia ocena: 5
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
czyCztery
Bywalec
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #10 : 17 Styczeń 2013 - 21:56:33 »

Hej! Ten urodził się w arystokratycznej rodzinie, zasiadał w izbie lordów, znał mnóstwo kobiet, życie podane na srebrnej tacy. Jednak zawzięcie pisał, a i opisywał problemy z opublikowaniem twórczości. Coś popychało w kierunku nadania sensowności istnieniu. Umiera wspomagając finansowo walkę wyzwoleńczą na greckiej prowincji.
Innego młodzieńcze zauroczenie poezją było podsycane pochwałami, uznaniem Wielkiego Wieszcza, lecz gdy wątły chłopaczek “rosnąc” zaczął zagrażać pozycji nr 1, Pochlebca zmienił nastawienie posuwając się do osobistej wycieczki, brzmiącej cokolwiek w stylu, iż podobna poezja to “kościół bez Boga”. Walka na słowa i całe knigi trwała długo zostawiając wyraźny ślad w psychice. Śmierć przychodzi zbyt szybko, lecz wystawiony rachunek zmienia niejednego- “...i jestem dzisiaj, niech cię porwie trzysta! Nie Polak, ale istny bajronista.”
Można też i tak: Młodzieniec studiuje malarstwo i przymiera głodem, w pewnym momencie życie ratuje olbrzymi słój z musztardą. Maluje rozcapierzone zaprzęgi koni, coś zaskakuje i z dnia na dzień może pozwolić sobie na ekstrawagancję- każdego dnia kupić jedwabną koszulę, by wieczorem jej się pozbyć. W późniejszych latach, zmęczony utylizacją odpadów, kupuje posiadłość w miejscowości Kuklówka- tu maluje już to, co chce, tempo prac wzrasta po przebytym bodaj lekkim udarze.
Narzekali ( np. Bilińska- Bohdanowicz zwierza się, iż zmuszona jest sprzedać dobry portret za grosze) w swych listach na skromne środki lecz te były jedynie paprochem na znoszonej burce braku należytego uznania i szacunku. “A swoją drogą ciągłe romantyczne uniesienia - gdy ich będzie za dużo - szybko staną się codziennością , a wtedy kromka chleba ze smalcem stanie się przeżyciem i inspiracją do stworzenia arcydzieła.”Ależ przecie o to chodzi. O maksymalnie uproszczony, klarowny przekaz, jak największej publice. Któryś z członków kapeli Big Cyc powiedział dziennikarzowi, iż owszem, mogli grać dalej dla trzech kolesi w garażu, ale to by było bez sensu.  Pytanie jest następujące: czy ci dzisiaj już znani malujący, rzeźbiący itd. rzeczywiście w pełni wykorzystują swą szansę władając ogromnym medium jakim jest sztuka. To zadowalanie się wypełnianiem szpar w boazerii na ścianach, tworzeniem dodatkowych kątów w mieszkaniach z płyty gipsowo- kartonowej, jakieś dawno przebrzmiałe sprawy zmielone na dziarskie maszerowanie- niestety! w miejscu, jakieś repliki komór gazowych, heh, jakieś najpierw popy, później “napaść” z filmem o zdradzonych i pomordowanych przedstawicielach narodu wybranego, itd. … Jak to w końcu powinno być? Artystą się jest czy bywa?
GAdS

Linki sponsorowane:

Cichy
Stały bywalec
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #11 : 18 Styczeń 2013 - 08:37:13 »

Z przyjemnością przeczytałem powyższy tekst - świadczy on o dużej wiedzy i wrażliwości autora.Niestety nie jestem w stanie odpowiedzieć na wątki raczej filozoficzne.Nie wiem czy jestem artystą.Maluję prawie codziennie rano - potem pracuję we własnej firemce.W wolnej chwili jadę na wieś - gdzie jeżeli nie mam nic na głowie to maluję.Chyba wolę bywać artystą niż nim być ,ale to nie znaczy ,że malowanie dla mnie nie jest ważne - jest częścią mojej osobowości i po kawie drugim nałogiem.
czyCztery
Bywalec
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #12 : 18 Styczeń 2013 - 23:08:45 »

Kiedyś, remontując chatę- szpachlując ubytki czy coś takiego- okazało się, że masą akrylową można zdziałać nieco więcej. Było to coś prostego, ale wygenerowało impuls. Ktoś przyszedł, zobaczył. Poczta pantoflowa. Butik z oryginalną odzieżą z Włoch, jego właścicielka myślała o fototapecie, zadzwoniła, od słowa do słowa...

7. Colosseum, masa akrylowa, 150x150

Uploaded with ImageShack.us

czyCztery
Bywalec
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #13 : 25 Styczeń 2013 - 19:04:30 »

Hej! Mam nadzieję, że administracja nie obrazi się  paluszkiem  jako że odbiegam od tematyki forum... Dawno temu w okolicy rozbierali budynek, wokół mnóstwo betonu komórkowego. Gdy nikt nie patrzył przytuliłem kawał i...

8. Rzymianka beton komórkowy+ gladź szpachlowa

Towicz
Forumator
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #14 : 25 Styczeń 2013 - 20:55:15 »

Na rzeźbie się nie znam, ale chętnie obejrzałbym jakiś skończony od początku do końca obraz...
czyCztery
Bywalec
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #15 : 26 Styczeń 2013 - 12:33:09 »

Hej, Towicz! Cieszę się, że ktoś zagląda na mój profil, jeszcze lepiej gdy napisze kilka słów. Od momentu gdy cokolwiek "stworzyłem" minęło kawał czasu. Trafiłem przypadkiem na forum Pani Teresy, obejrzałem kilka prac, trochę poczytałem i coś targnęło wewnętrznie... Założyłem profil, a ten ma być iskrą zapłonową do przypomnienia kilku spraw i przede wszystkim dalszej pracy.  usmiech

Powrócę jeszcze na moment do "Colosseum". Właścicielka butiku była zadowolona z wykonanej dekoracji, poszukiwała odpowiednich mebli lecz bez rezultatu. Zapytała czy mógłbym coś zaproponować. Czemu nie? Projekt sie spodobał...

szczegół

Spodobało się, kolejne zamówienie...

teresa
Admin
*

Aktywność:
10%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #16 : 28 Styczeń 2013 - 08:15:33 »

czyCztery, wszystko co pokazujesz jest bardzo ładne, pomysłowe.
Rzeźba, projekty itp, wskazują na Twój talent do sztuki, ale my tu omawiamy głównie malarstwo.
i jak Towicz zasugerował:
ale chętnie obejrzałbym jakiś skończony od początku do końca obraz...
Jeśli chcesz byśmy oglądali Twoje dzieła poza malarstwem, to załóż oddzielną galerię w Innych technikach
lub w dziale na Na prawie każdy temat wówczas to może szerzej nam opowiesz o swoich zmaganiach w rzeźbie i innych dziełach.
Chętnie zapoznamy się z Twoimi dziełami poza malarstwem. Posty Twoje są bardzo interesujące, widać iż wiele masz do powiedzenia o sztuce,  
to jednak w tym miejscu interesuje nas tylko malarstwo, zgodnie z założeniem Forum.

Ps.
Portrecik bardzo przyjemny, ale trochę zbyt mocno głowa odwrócona od tułowia bo chyba ze 180 stopni.
Psuje to nieco całość portreciku.

czyCztery
Bywalec
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #17 : 28 Styczeń 2013 - 16:42:23 »

W tym sęk, Pani Tereso! W tej kwestii nie mam zbytnio czym się pochwalić, zaraz, tu jest odpowiednia ikonka,  dobani a farby w walizce chyba zamieniły się w skamielinę!... Chciałbym, aby wszystkie moje prace skondensowane były w profilu, jedna piguła, może idąc na kompromis zgodzi się Pani, by oprócz rysunku czy malowideł znalazły się tu również rzeźby? Modigliani (temat w innym miejscu) zauważył, iż rzeźba rzuca nowe światło w jego poszukiwaniach bądź doskonaleniu się. Mam podobnie.
teresa
Admin
*

Aktywność:
10%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #18 : 30 Styczeń 2013 - 08:21:41 »

czyCztery;
Chciałbym, aby wszystkie moje prace skondensowane były w profilu, jedna piguła, może idąc na kompromis zgodzi się Pani
Przykro mi, ale nie.
Załóż swoją oddzielną galerię w innym dziale, lub zaznacz iż jest to galeria z rzeźbami.
czyCztery
Bywalec
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #19 : 30 Styczeń 2013 - 17:24:24 »

Witam. Zgadzam się na powyższą możliwość ("...lub zaznacz iż jest to galeria z rzeźbami"). Jak zmodyfikować galerię- proszę o wskazówkę.

9. "Wyprawka" Materiały budowlane

szczegół

Strony: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 10   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: