Malarstwo - Teresa Kopańska
  Malarstwo Teresy Kopańskiej
forum malarskie
Forum malarskie
21 Wrzesień 2019 - 01:53:59 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: czyCztery (Sztuki plastyczne)  (Przeczytany 38281 razy) Średnia ocena: 5
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
teresa
Admin
*

Aktywność:
3%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #30 : 12 Kwiecień 2013 - 16:40:56 »

Oj nie źle heheh. usmiech szczególnie zachwyca mnie ta praca, i Twój opis,
ponieważ znam z bliska uroki takiej pracy, przy śmierdzących farbach nitro, akrylowych, emulsyjnych.
Pracowałam na transparentach, flagach i proporcach, szyldach i t p. - wszelkiej propagandy, wiec wiem co znaczy malować. takie malowidła.
Bardzo podziwiam tę Twoją pracę. tak
GAdS

Linki sponsorowane:

czyCztery
Bywalec
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #31 : 15 Kwiecień 2013 - 19:40:05 »

Witam, Pani Tereso! Czasem, zwłaszcza w weekend "sesje" trwały 16 godzin, po takiej dawce "zapachów" wychodziłem do ludzi półprzytomny... Było, minęło.
Dziś mam dla Was coś innego. Trochę historii. Zamarzyło mi się kiedyś, by w pokoju spełniającym funkcję sypialni stworzyć płaskorzeźbę- reprodukcję, wybór padł na J. Malczewskiego i "Błędne koło". Jak wiadomo, szewc w podartych butach chodzi, robota dla siebie posuwała się w ślimaczym tempie. Jako że oryginału nie miałem okazji zobaczyć, więc korzystałem z kiepskich zdjęć małych rozmiarów. Skoro praca powstawała w sypialni to i o modelkę nie było trudno, ale o cierpliwość w przybieraniu dziwacznych pozycji już tak  oczko ... Prace zarzucono, a po kilku miesiącach urodziło się dziecko. Pokój zmienił funkcję na dziecięcy i "Błędne koło" przestało tam pasować- miejsce roznegliżowanych kobiet zajęły pszczółki, kotki i drzewka.

11. Masa akrylowa 140x200 i 12. Masa akrylowa, farba emulsyjna, barwniki 150x100

Uploaded with ImageShack.us

Zdjęcia "sypialni" kiepskie ponieważ żywicowane były telefonem komórkowym.

teresa
Admin
*

Aktywność:
3%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #32 : 16 Kwiecień 2013 - 05:30:56 »

hehe, na płaskorzeźbach się nie znam, no ale mają co nieco z malarstwem - rysunkiem.
Jak sądzę trzeba wykonać najprzód wiele szkiców i planowań kompozycji przedmiotu.
Widać, ze masz w tej dziedzinie sztuki wielką energię do przemieszczenia przedmiotów z jednego punktu płaskorzeźby do drugiego.
Też widzę, że i Twoja wyobraźnia jest dość wysoka co dowodzą prace Twoje. Dzięki takim doświadczeniom,
Twoje marzenia po trudnych schodkach sztuki się spełniają a to tylko zapewne dzięki wyobraźni - nie ma artysty bez wyobraźni.

Taki mądry tekst zacytuję:

“Wyobraźnia jest ważniejsza niż wiedza".
Nasza wiedza jest zawsze ograniczona, podczas gdy wyobraźnią ogarniamy cały świat.„

jak rzekł jeden z największych fizyków-teoretyków w historii Albert Einstin

czyCztery
Bywalec
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #33 : 28 Kwiecień 2013 - 09:32:18 »

Witam! Jeżeli chodzi o "trójwymiar", owszem, wykonywałem kilka szkiców pomocniczych, wiele jednak układałem w głowie ponieważ w lwiej części podobna robota stanowiła rozrywkę (szczególnie profilowanie tzw. kreski obliczone na wywołanie uśmiechu). Teraz, po latach, gdy na powrót przyszła wena zmieniło się podejście i miejsce zabawy zajęła praca, a w niej upraszczanie wypowiedzi= precyzowanie. Autor przytoczonego przez Panią cytatu powiedział również: "Wyobraźnia bez wiedzy może stworzyć rzeczy piękne. Wiedza bez wyobraźni najwyżej doskonałe." Stąd droga już prosta...   usmiech                                           Pozdrawiam, Krzysiek- czyCztery.
czyCztery
Bywalec
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #34 : 13 Grudzień 2013 - 10:59:41 »

Kh, kh, ile kurzu, jest tu kto?

Hej, gospodarz nie odwiedził swej przyzby przez trzy czyCztery miesiące lecz sumiennie wykorzystałem czasss, oto owoc tuż po debiucie na wystawie w szczecińskim hotelu Novotel 12 grudnia 2013.

12. "Poza systemem" materiały budowlane

czyCztery
Bywalec
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #35 : 25 Grudzień 2013 - 12:38:33 »

Hej, Wesołych Świąt!

Jako że słowo się rzekło, po trzynastu latach postanowiłem odkurzyć walizkę z malarskimi akcesoriami. Trzynaście lat...

"Maja jesiennie" A4, karton, farby wodne.

teresa
Admin
*

Aktywność:
3%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #36 : 28 Grudzień 2013 - 14:28:24 »

"Maja jesiennie" technicznie ?  jak na farby wodne / bardzo dobrze.
Kompozycyjnie ?  trochę kuleje portrecik.
Kolorystycznie ? przyjemne dla oka.
Błędy ? Nosek nieco niepoprawnie namalowany tj. (w proporcji do zwrotu buzi, ust)
Jak na  "Trzynaście lat..." to już byłeś dobry w te "klocki" no talent i trudno się dziwić.
Ogólnie "Maja jesiennie" podoba mi się, no i ten wyraz oczu dziewczynki, super  okok
czyCztery
Bywalec
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #37 : 28 Grudzień 2013 - 16:11:20 »

Dziękuję za opinię, Pani Tereso! Szkoda jednak, że tylko Pani pokusiła się o komentarz...
Gotowy obrazek pokazałem Najbardziej Zainteresowanej (ma trzy latka)- rozpoznała się- małą nęciło, by palcem dotknąć malowanego oka...  kwiat

To zrobiłem dzisiaj

14. "Nieobecny łaskawca" 21x22, karton, farby wodne.

przez administrację forum za technikę i wykonanie.

teresa
Admin
*

Aktywność:
3%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #38 : 28 Grudzień 2013 - 17:06:51 »

czyCztery:
Pani Tereso! Szkoda jednak, że tylko Pani pokusiła się o komentarz..

czyCztery, ja się nie "pokusiłam",  no  Bardzo chętnie oglądam prace użytkowników i jeśli mi się podoba lub mam jakieś inne wizje w temacie
to odczucia swoje wyznaję w komentarzach. Myślę, że inni koledzy z forum też się wypowiedzą,  tylko jest taki czas świąteczny nie sprzyjający
zbytnio pisaniu i siedzeniu przy komputerze.
"Nieobecny łaskawca"  / myślę, że gołębie też fajna praca. Ciekawa kompozycja przedmiotu.
Plama kolorystyczna - luźna.  okok   Dlaczego nieobecny łaskawca ? co znaczy ten tytuł ?
czyCztery
Bywalec
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #39 : 28 Grudzień 2013 - 18:40:39 »

Dlaczego nieobecny łaskawca ? co znaczy ten tytuł ?

Prozaiczne, chodzi o łaskawą aurę.
Moi drodzy, opinie mile widziane!
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: