Malarstwo - Teresa Kopańska
  Malarstwo Teresy Kopańskiej
forum malarskie
Forum malarskie
23 Sierpień 2019 - 06:03:41 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 2 3 4 5 6 [7] 8   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: akwarela - teresa  (Przeczytany 23470 razy) Średnia ocena: 5
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
wendipo
Malarz miesiąca

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #60 : 30 Sierpień 2013 - 15:26:12 »

Ależ masz zacięcie Teresko, akwarelki co jedna to ładniejsza tak"Niezapominajki" bardzo ładna akwarela, całość tak delikatna jak delikatne są te kwiatki. "Żółte kwiaty w wazonie", bardzo żywa, taka energetyczna- pozytywnie praca. Wielkie brawa oklasky oklasky

usmiech
GAdS

Linki sponsorowane:

nokia75
Przyjaciel
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #61 : 30 Sierpień 2013 - 17:45:55 »

Cudowne te ost. 2 prace niezapominajki bardzo bardzo akwarelowa , lekka  oklasky Żółte kwiaty w dzbanku również  okok bardziej z kontrastem super  oklasky jednak co papier to papier stworzony do akwarel  usmiech

Co komu po tym, że choćby cały świat pozyskał ale na swej duszy stracił?......
teresa
Admin
*

Aktywność:
17%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #62 : 02 Wrzesień 2013 - 20:11:26 »

Następne kwiatki

"Bratki"

Te Bratki trochę jak nie Bratki,  bezradny
espero
Instruktor
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #63 : 02 Wrzesień 2013 - 20:27:08 »

Oczywiście, że jak bratki!  okok Od razu widać, że to bratki  tak Piękne są, a najładniejszy ten najciemniejszy bordowy na górze. A w ogóle najbardziej podoba mi się tu szło, wyszło super.
To zdjęcie tylko takie jakieś szare i niewyraźne. Ale widzę na bratkach takie białe kontury. Jak je robisz Tereso i dlaczego (je robisz)?
teresa
Admin
*

Aktywność:
17%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #64 : 03 Wrzesień 2013 - 14:31:15 »

W odpowiedzi napisze tak. Nie jest prosto malować kwiaty farbami o nie niewielkiej jakości, a
ja jak wcześniej pisałam na razie takimi maluję - po prostu chcę się wprawić w malowanie akwarelką.
Wiem, że jest to technika bardzo trudna, ale tak mnie nakręciło to wasze - Twoje, nokii, wendipo akwarelowe malowanie, że
trudno mi sobie powiedzieć - pas, tym bardziej, że mam zapowiedzianą wystawę.
Do tego czasu postanowiłam kupić dobre farby, papier, pędzle i dać z siebie wszystko w akwareli.
Jak na razie to tylko takie bohomazy, choć Ty espero mnie pocieszasz to i tak Braki wyszły mi nie za bardzo dobrze.
espero:
A w ogóle najbardziej podoba mi się tu szło,
Tu odpowiem nie skromnie, lubię malować szkło, wodę i inne tego typu przedmioty szkliste w różnej postaci i śmiem przyznać iż w tym jestem dobra.
Długo pracowałam nad światłem, światłocieniem, bo przecież w malowaniu takich przedmiotów o to chodzi - dobrze operować w obrazie tymi zjawiskami,
dlatego dziś są takie wyniki, które wynikają z obserwacji i długoletniego zajmowania się malarstwem. W malarstwie olejnym jest to prościej opanować,
lecz w akwareli bardzo trudno, ale jakoś mi to wychodzi. Mam nadzieję, że kwiaty i inne opanuję -  jest to kwestia wiary w siebie,
zaparcia no i weny co mi jej nie brakuje oglądając Twoje Krzysztofie "Fotorelacje" i innych prace akwarelowe.
espero:
To zdjęcie tylko takie jakieś szare i niewyraźne.
Nie wiem dlaczego, myślę, że zdjęcia, które robię wykonuję komórką, chociaż wbudowany w niej aparat jest bardzo dobry,
bo i komórka jest wyższej klasy, ale ma czasami swoje zagrania tj. wpływ na jakość fotek, niestety (wada) czystość szkiełka w aparacie,
jeśli zakurzone - zdjęcie wyjdzie nie ostre, no i wiadomo światło musi być odpowiednie.  
Druga rzecz co do Twojego spostrzeżenia,  to i monitory różnie wskazują kolory i barwy,
choć w tym przypadku "Bratek" to w ogóle ta akwarelka mi nie leży - po prostu - nie jestem z niej zadowolona.
Jednak dziękuję Ci Krzysztofie za miłe słowa i za zainteresowanie. Dziś mam na tapecie "Goździki" też kwiaty.

pozdrawiam.

Ps. nie odpowiedziałam
espero:
Ale widzę na bratkach takie białe kontury. Jak je robisz Tereso i dlaczego (je robisz)?

Dlaczego? sama nie wiem, może by zaznaczyć kontrast, a może mi się tak podoba - trudno powiedzieć, nie wszystkie kwiatki tak maluję.
Maluję na sucho białą farbą, która nie łączy się i nie rozlewa z innymi farbami. Jest to tytanowa biel akwarelowa, zachowuje swoją jasność
na mokro i  po wysuszeniu.

teresa
Admin
*

Aktywność:
17%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #65 : 03 Wrzesień 2013 - 17:33:31 »

"Goździki"

(akwarelka A-4)
espero
Instruktor
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #66 : 03 Wrzesień 2013 - 20:29:53 »

Ależ Tereso, po co w ogóle myśleć o powiedzeniu "pas", maluj, maluj, przecież efekty masz znakomite. Na pewno jak będziesz miała lepszy papier będą jeszcze lepsze.
Widać, że malowanie szkła masz świetnie opanowane. Akwarelą wiadomo, maluje się inaczej niż olejem, ale jak widać Twoje szklane doświadczenia robią swoje, bo i w akwareli radzisz sobie z nim bardzo dobrze.
Dziękuję też za miłe słowa o moich obrazach i fotorelacjach. Jeśli jakieś moje działania motywują innych, to bardzo mnie to cieszy.
O białe paski pytałem tylko dlatego, że zastanawiałem się, czy używałaś w tych miejscach płynu maskującego i po zdjęciu po prostu zostawiłaś te miejsca takie, czy właśnie używałaś bieli.
A ostatnia akwarelka z goździkami mnie zachwyciła! Jakie kolory! Bardzo mi się podoba  okok
wendipo
Malarz miesiąca

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #67 : 04 Wrzesień 2013 - 18:57:26 »

Bratki, troszkę mniej mi się podobają, choć od razu rozpoznałam, że to bratki, więc cel osiągnięty. Natomiast goździki, świetne, żywe kolorki, fajne szkło okok
Teresko, miło mi bardzo, że moje akwarelkowe zmagania Cię nakręcają, choć ja sądzę, że to mnie Twoje nakręciły, hihi........ a tak prawdę mówiąc to wszystkiemu winien Espero (w końcu winny musi być, hehe) i Nokia.........ale co tam, jeśli w taki sposób "zarażają" to jestem ZA rotfl

usmiech
teresa
Admin
*

Aktywność:
17%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #68 : 10 Wrzesień 2013 - 16:02:44 »

Tym razem wrzucam prace wykonana pastelami olejnym.
Taki zwykły sierpniowy pejzażyk.

rafaltaras
Gość
« Odpowiedz #69 : 10 Wrzesień 2013 - 16:42:13 »

Tereso a dlaczego wrzucasz to do tematu "akwarela - teresa" ? usmiech Wiemy, że admistracji wolno więcej ale bez przesady usmiech

A tak na poważnie to pociąłbym ten obrazek na dwie części i dolną wyrzucił usmiech I zrobiłbym to na krawędzi zboża tam gdzie jest taka stworzona linia. A dlaczego ? Bo góra jest zdecydowanie lepsza. Czuć przestrzeń aczkolwiek dynamika nieba gdzieś uciekła i nie czuć czy te rozjaśnienia to chmury czy coś innego. Natomiast lina horyzontu na plus, to ze względu na zróżnicowanie kolorystyczne. Na minus to że drzewa po lewej i i po prawej mają bardzo zbliżone kolory, wystarczyło zmniejszyć na nich kontrast i delikatnie je ochłodzić. No i jeszcze kierunek światła. Na drzewach tych po prawej i centralnie widać że jest z lewej, ale na drzewach po lewej już tego nie czuć.
Strony: 1 2 3 4 5 6 [7] 8   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: