Malarstwo - Teresa Kopańska
  Malarstwo Teresy Kopańskiej
forum malarskie
Forum malarskie
20 Kwiecień 2019 - 05:14:18 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 ... 13   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Sisi  (Przeczytany 38684 razy) Średnia ocena: 0
Sisi
Tubylec
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #30 : 16 Czerwiec 2008 - 19:44:08 »

no tak czaję baze....
Coś zrozumiałem otóż :
4:30 - ludzkość wstaje , szykuje się ubiera pije poranną kawę lecz jest tak naprawdę dopiero 4:30 czarna "kołdra" Jak ty to ująłeś jeszcze nie spadła z łoża na którym śpi wieża ... Wielka potężna ... metalowa nie do złamania w sensie psychicznym ... A jedna coś się stało ? Kołdra zaczyna spadać odsłaniając świat piekących w oczy barw , soczystych zieleni i żółci , łagodnych przejść na niebie ... tak , tak tam u podnóża wieży gdzie ziemia styka się z niebem następują dwa zjawiska
1 Ciemna pokrywa nocy odsłania piękne barwy porannego nieba
2 Podgrzana Ciepłem bijącym z serca słońca atmosfera z pięknych barw zamienia się w szarości poczym zanika by przejawić się w mrok i czerń ... Ale to tylko jedna z dwóch wersji  , bo nie trzeba myśleć pesymistycznie może pojawić się kompromis, tych ohydnych szarości być nie musi ... Bo wariacje na jakie mogą sobie pozwolić są wszelakie poczynając od różu kończąc na pomarańczach i zieleni ... Te przeistoczenia są tak wszelakie że ich kombinacji jest
wielokrotnie więcej od krzaczków w japońskim słowniku ... Ale to co się dzieje tam w oddali nie jest tak ważne jak dziko żyjące kwadratowe pionki ... Pionki tak pionki gdzie nie posadzisz musi urosnąć jak nie to koniec kariery i wypad … więc się starają ...by zadowolić … I zdawać by się mogło że nie mają czego zaoferować…  okazują nam piękno palety jesiennych barw których nie da się opisać ...Bo każdy liść , każdy listek ma coś w sobie innego i to że go nie szanujesz kiedyś ci się odwdzięczy gdy zdasz się na ich łaskę ...
GAdS

Linki sponsorowane:

Sui Fong
Gość
« Odpowiedz #31 : 16 Czerwiec 2008 - 22:51:23 »

Pamiętaj ze to jest twój punkt widzenia
A ja nie mam nic do dodania co do niego 
Bo jeśli chodzi o moją wizję to nadal ona zostaje zagadkowa
Określenie czarnej kołdry może posiadać wiele znaczeni i pokierować w zupełnie inną stronę (przecież nie rozwinąłem myśli którą przedstawiłem)
I wcale nie chodziło mi tu o te mosiężną wieże to ty ją w nie odziałeś (w tą kołdrę)
Ja bardziej miałem na myśli wstające słońce z łóżka zwanego Horyzontem. A wieża jest tym przykryciem tego wstającego leniwie słońca poniekąd wyłania się ono z pod wiezy …)
Ale widzę ze twoja wyobraźnią zadziałała i przedstawiła tu ciekawe spojrzenie na te zawiłą i zagadkową scen której jesteś Autorem …  Nono przejąłeś Inicjatywę i całkiem zgrabnie ją zaprezętowałęś  okok

Te przeistoczenia są tak wszelakie że ich kombinacji jest
wielokrotnie więcej od krzaczków w japońskim słowniku ...
haha haha haha

Widzę ze wierz o co chodzi i nie tylko odnoszę się tu do pojedynczych zwrotów ale do cało kształtu ...  papa2
Sisi
Tubylec
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #32 : 16 Czerwiec 2008 - 23:07:07 »

Bo mi chodziło o to że o kołderce tylko wspomniałeś
Kołdra =  Czarna bram do przejścia z dnia do nocy oraz z nocy do dnia coś w rodzaju ściany wody ( w górach gdy napotka się na deszcz w oddali widać jak nad chmurami nie pada a pod pada takie fajne zjawisko , b. widowiskowe jak żelazna brama ....
A ty co miałeś na  myśli??
Sui Fong
Gość
« Odpowiedz #33 : 16 Czerwiec 2008 - 23:17:57 »

Bo mi chodziło o to że o kołderce tylko wspomniałeś
Kołdra =  Czarna bram do przejścia z dnia do nocy oraz z nocy do dnia coś w rodzaju ściany wody ( w górach gdy napotka się na deszcz w oddali widać jak nad chmurami nie pada a pod pada takie fajne zjawisko , b. widowiskowe jak żelazna brama ....
Hooo nie przyszło by mi to do głowy szczerze mówiąc bardzo ciekawe …

A ty co miałeś na  myśli??

Ja miałem na myśli fakt zawarty w temacie czyli te godzinne „4:30” które mówi/oznajmia nam o tym co się za raz wydarzy … O Tym ze słońce wstanie i oznajmi swoją obecności i przewagę nad ciemnością (może być tez nią określenie „Czarnej” kołdry )
Jak już wspomniałem Nazwa pracy ma ważne znaczenie do którego zazwyczaj się odwołuje …
Sisi
Tubylec
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #34 : 16 Czerwiec 2008 - 23:35:16 »

4:30 wschód słońca mglisty poranek itp. nie wiedziałem jak uzyskać mgłę w samym końcu perspektywy ... więc tego chyba nie zrobiłem ...
Wiesz co wolał bym porozmawiać o Egipcie ok ?
Piramid tyle ile ludzi ta największa to znów przejście lecz tak naprawdę nie wiadomo która strona jest która - lewa prosta , naturalna bez skazy a może prawa wieczny chaos - rzeczywistość - np. Warszawa . Ale jak tu porównywać warszawę do Egiptu ? otóż temat mówi Egipt jest dla ludzi nie dla Egipcjan tylko i wyłącznie. Nad tą największą jest okrąg - świetlisty co może oznaczać np. odejście tej osoby w zaświaty inne jeszcze żyją to tak jakby pola ludzkich miejsc spoczynku takie komputery co śledzą każdy rozdział życia jak państwo totalitarne ... Kolorystyka poszczególnych piramid jest przemyślana czerwienie żółcie i inne
- krew wylana przez serce podczas psychicznej męki człowieka
- zdrady , kłamstwa okrucieństwa
- miłość , wiara , nadzieja
- psychiczny spokój
wszystko składa się na 4 ściany każdej piramidy czy to małej - dziecko, dużej - osobnik dorosły, z okręgiem - osoba zmarła ...
ostatnim pytaniem jest gdzie to wszystko się odbywa ? Bo na pewno nie na ziemi ... widać meteoryt - ja przypuszczam iż jest mars lecz jest kwestia indywidualna ...   
Sui Fong
Gość
« Odpowiedz #35 : 17 Czerwiec 2008 - 15:11:52 »

ostatnim pytaniem jest gdzie to wszystko się odbywa ? Bo na pewno nie na ziemi ... widać meteoryt - ja przypuszczam iż jest mars lecz jest kwestia indywidualna ...   

Rozumiem ze zadajesz mi pytanie …
Jeżeli mam to zinterpretować proszę bardzo  cwaniak

Uważam ze „to” odbywa się w umysłach wszystkich ludzi … („Egipt jest dla ludzi”)
Ponieważ odpowiedz jest zawarta w temacie … Temat mówi nam o tym ze "Egipt jest dla ludzi nie dla Egipcjan" (jak raczyłeś nam wyjaśnić). Tylko ze to Egipcjanie gdy budowali Egipt nie mieli zamiaru budować go dla ludzi tylko dla siebie … A jeśli nawet to mieli w tym zamiar oznajmienia światu swoją wyższość nad innymi (budując Egipt tak wielkim tak wspaniałym i wyniosłym) Kładąc nacisk na grobowce które widnieją na twojej pracy. Tak jak by chcieli nam powiedzieć „Ze nawet po śmierci mają nad wszystkim kontrole/przewagę” Także twój obraz stał się aurą/symbolem strachu i poszanowania wobec Egipcjan (tak jest postrzegane pojęcie „dla ludzi” co wcale nie oznacza korzyści… płynących za tym pojęciem)A pojęcie które wysunąłeś czyli „nie dla Egipcjan” brzmi tak jakbyś chciał dodatkowo nam przekazać ze to nie Egipcjanie mają się czuć wywyższeni z powodu swojego osiągnięcia tylko my ludzie mamy ich tak traktować. Co rzuciło jeszcze większe uwydatnienie i wagę twojego obrazu tak jak by przesłanie zawarte w twojej pracy miało jeszcze większą wartości nisz jest w rzeczywistości
Sisi
Tubylec
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #36 : 17 Czerwiec 2008 - 18:40:29 »

I tu pojawiają się brak w mojej wiedzy o Egipcie - Ale ty ją uzupełniłeś :P
Na następne obrazy będziemy musieli poczekać bo farb ni mam
Jedna ohydne są te ograniczenia materialne co nie?
Sui Fong
Gość
« Odpowiedz #37 : 17 Czerwiec 2008 - 22:25:18 »

I tu pojawiają się brak w mojej wiedzy o Egipcie - Ale ty ją uzupełniłeś :P
Szczerze mówiąc to moja wiedza o Egipcie jest tyle co żadna.
To po prostu stek wysnutych wniosków po sięgnięciu pamięcią w przeszłości, przypomnieniu sobie parę słów wykładowcy od historii na temat Egipskich kapłanów wierzenia którymi się kierowali i w jakim stosunku wobec świata żyli … Nic poza tym.

Jedna ohydne są te ograniczenia materialne co nie?
Ograniczeni materialne masz tu na myśli brak książki od Historii ?
Czy nie udolności wykładowcy od Historii ?
Bo wiedza nasza osobista nie jest w żadnym stopniu materialna
Bo to jest coś czego nikt nigdy nam nie zabierze … usmiech (Stare słowa Old-Senseja muza)
Sisi
Tubylec
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #38 : 17 Czerwiec 2008 - 22:31:52 »

chodziło mi o farby że są ograniczeniem bo jeśli mi ich braknie a nie będę miał kasy to sobię nie pomaluję ...
Sui Fong
Gość
« Odpowiedz #39 : 17 Czerwiec 2008 - 22:34:40 »

Mój błąd  ghiii
bo jeśli mi ich braknie a nie będę miał kasy to sobię nie pomaluję ...
znam ten ból ...  smutny
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 ... 13   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: