Malarstwo - Teresa Kopańska
  Malarstwo Teresy Kopańskiej
forum malarskie
Forum malarskie
19 Październik 2019 - 20:31:05 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 ... 7 8 9 10 11 [12] 13   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Sisi  (Przeczytany 41272 razy) Średnia ocena: 0
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
knykle
Stały bywalec
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #110 : 23 Grudzień 2009 - 12:28:52 »

te świerki na śniegu są super  okok bardzo mi się podobają
GAdS

Linki sponsorowane:

infrawizjer
Gość
« Odpowiedz #111 : 23 Grudzień 2009 - 13:58:39 »

Analiza formy "jeśień"

rotfl

1.małe zróżnicowanie plam , nie widzę różnic w formie trawy i liści , nieba i drogi .
2.multiplikacja formy , inaczej mechaniczne działanie pędzlem , nie ma w tym wyczucia , widać że robiłeś to pach pach pach , to miało dodać tej pracy ekspresji a odebrało smak trafionym uderzeniom (jak np.to co się dzieje w lewym dolnym rogu)
3.kompozycja jest zbyt głośna ,obraz nie oddycha jest przesycony elementami o równomiernym(dość mocnym)natężeniu , nie skupia uwagi nie wodzi wzroku ,pozatym takich scen leśnych widziałem mnustwo , jeśli chodzi o kompozycje , zbyt oczywiste  jak dla mnie .

kolor.

tonacja niby jest , ale urok koloru moim zdaniem zabiłeś tą moim zdaniem tragiczna palma i brudnym pędzlem czy szpachelką , zakłóciłeś mi odbiór wartości koloru .Nie widze tu perspektywy powietrznej podziału na plany .Widać też to że wymieszałeś se kolor i waliłeś go gdzie Ci pasuje nie szukając innych odcieni danej wartości , to efekciarstwo i to prymitywne , bo myślę że w takiej pracy warto popisać sie jakimś unikalnym kolorem sposobem widzenie , jakaś dobrze położona plamą .pmimo tego że tonacja oscyluje w jakiejś niebieskawej szarości to kolory jakie odbiłeś od tonacji nadal są dość oczywiste , warto rozłożyć sobie wszystkie barwy na palecie i kombinować
moze zieleń trochę ocieplić może oziębic może nadac jej iną wartość może niech będzie wypadkową kontrastów

to tak w skrócie wesołych świąt
dalbert
Stały bywalec
*
Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #112 : 23 Grudzień 2009 - 14:30:35 »

Widywałem gorsze prace. Może nawet i przenikasz mrok wzrokiem,  ja tylko widzę, że na chłopaku Ci zależy.

Nawet w zupełnym odosobnieniu, nawet czytając tylko Biblię i pijąc mleko, nie można się odizolować od ducha epoki - "Sonata Belzebuba" S. I. Witkiewicz
Sisi
Tubylec
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #113 : 23 Grudzień 2009 - 18:31:51 »

Nawet nie śmiał bym podejrzewać że chciałbyś mnie zgasić Infra jak najbardziej traktuję to jako pożądaną wskazówkę a nie pitu pitu usmiech Wesołych usmiech
infrawizjer
Gość
« Odpowiedz #114 : 24 Grudzień 2009 - 00:22:32 »

heh ,i o o biega ,stawiaj na indywidualność a jeśli masz ochotę czynić abstrakcje to twórz  jak chcesz ,zapisuj własny gest  , natomiast jeśli jest to forma przedstawiająca pomyśl nad tym  czy ona wyraża twój zamysł
Sisi
Tubylec
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #115 : 01 Marzec 2010 - 18:54:26 »

rotfl /.../ 40x50

elkurczako
Bywalec
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #116 : 01 Marzec 2010 - 21:05:56 »

Hej!
Fajnie obserwować jak się rozwijasz. W tym ostatnim naprawdę dobre są.... kołnierzyk i sweterek. Te plamy świetnie grają, przyciągają wzrok dojrzałością malowania.  okok
Co do reszty to w rękawie po prawej (naszej prawej  oczko) jest jak dla mnie za mało światłocienia, wydaje się taka jednolita. Poz tym dłoń wystająca z rękawa i szyja stercząca z kołnierzyka są jasne i widać jak gryzie się to ze zbyt ciemną twarzą. W końcu to powinna być ta sama skóra, nieprawdaż? Na buźce brak tego światła i życia które ma reszta i nie wiadomo co się dzieje z oczami, prawie jakby je miał delikatnie namalowane na zamkniętych powiekach.

Ten napis zmienia się w mądre łacińskie motto kiedy nie patrzysz...
Sisi
Tubylec
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #117 : 01 Marzec 2010 - 21:38:58 »

no tak  to u mnie jest wszystko oprócz tego co związane z człowiekiem wychodzi jako tako tylko nie on sam
infrawizjer
Gość
« Odpowiedz #118 : 01 Marzec 2010 - 21:46:55 »

ja sądze ze jedyne co w tym obrazie dobre to twarz ,fajna w tonacji plamie odważna czytelna, reszta jest zdeformowana i z knocona , ale twarz wygrywa
Sisi
Tubylec
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #119 : 01 Marzec 2010 - 21:56:03 »

co Ty taki skromny w słowach no i ...
... miły ?
Strony: 1 ... 7 8 9 10 11 [12] 13   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: