Malarstwo - Teresa Kopańska
  Malarstwo Teresy Kopańskiej
forum malarskie
Forum malarskie
24 Styczeń 2019 - 02:56:58 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Konkurs nr 43 - "Półświatek"  (Przeczytany 4844 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
know1126
Moderator
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« : 29 Listopad 2012 - 10:34:48 »

Witajcie wszyscy oczko
Dziś będzie nico inaczej...

Zakończyliśmy głosowanie na najlepszą pracę 43-go konkursu malarskiego na naszym forum, ale zwycięzcy nie ma...
Nie ma ponieważ decyzją władz forum i moderacji działu Konkursy postanawia się przyznać wszystkim 3 pracom wyróżnienia.
Niestety ten konkurs okazał się niepowodzeniem i powiem szczerze że nawaliliśmy wszyscy (my, czyli ja również). Ostatnio prawie nie maluje ale konkursy były zawsze motywacją dla mnie, tym razem i ja popadłem w niemoc twórczą jak wielu z Was  - dlatego daleki jestem od oceniania i potępiania czyjejś nieobecności w konkursie. Zawaliliśmy i trzeba następnym razem się zmobilizować i poprawić bo bycie artystą zobowiązuje  oczko  tak
Zwłaszcza, że i na ten konkurs można było stworzyć coś ciekawego , co pokazała Teresa na przykładzie dawnych mistrzów w kąciku . Tak więc można ... Tylko trzeba otworzyć umysł i działać.. No i wiadomo - mieć czas, którego chyba nam wszystkim ostatnio brakuje niestety :/ ale trzeba go i na to zorganizować nam.
Ja miałem w zamiarze stworzyć scenkę w klimatach mafijnych i nie ukrywam, że półświatek tak właśnie mi się kojarzy. Pewnie dlatego, że jestem fanem filmów o tej tematyce : wiadomo, Ojciec Chrzestny trylogia, Chłopcy z ferajny, Prawo Bronxu (polecam) itp...

W związku z powyższym mi osobiście bardzo podoba się praca Nokii75 - Nokiu - brawo  oklasky  kwiat
Jeśli w temat nie wbiłaś się całkowicie, to na pewno w sporej części ; a wykonaniem dołożyłaś do pozytywnego odbioru sporo, bo jest super.
Don Vito jest mroczny ale i ulotny, praca ma klimat "wspomnienia" wg mnie, coś takiego ;) wszak nie ma go już na tym świecie...
Co do róży mam mieszane uczucia , z jednej strony mi sie podoba , bo ma być na klapie Dona Corleone a z drugiej troche zaburza całość... Podpis bym wywalił, lub zmienił jego kolor ;) Ale jest bardzo dobrze  tak

Oto i prace raz jeszcze :

Nokia75 - Don Vito Corleone (1 pkt) - za udział.

Jola - Upadek morlany (1 pkt.)- za udział.

Adorata - Abstrakt półświatek (1 pkt.)- za udział.

W następnym konkursie musimy się zmobilizować wszyscy !  tak

// Krzysiek N, oł rajts riserft.
GAdS

Linki sponsorowane:

nokia75
Przyjaciel
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #1 : 29 Listopad 2012 - 11:08:03 »

Sorry ale to nie w porządku i nie o to chodzi że moja praca wygrała bo sama głosowałam na 2 inne , ale trzeba było konkurs unieważnić , chociaż nie wiem czy to też dobre do końca rozwiązanie bo 3 prace były . Wymaga się przestrzegania regulaminu a sami go łamiecie . A skoro nie był unieważniony i dopuściło się do głosowania to zostały zlekceważone głosy i czas głosujących jak i samych biorących w konkursie .... bo powinno się szanować wizję
Regulamin został już złamany przed głosowaniem gdzie nie powinno sugerować  się wyników i teraz po konkursie  bezradny

Co do tematu nie można wymagać by ktoś namalował temat tak jakbyśmy sobie tego życzyli... w pracy Joli jak najbardziej jest trafiony w temat "Upadek moralny" np. ja widzę dzieciobójczyni gdzie na dole widać jakby w wodzie zabite dziecko woda przechodząca czerwień symbolizuje krew, a w pracy Adoraty widzę jakby kanał skąd wypływają wszystkie brudy półświatka jest to abstrakcja więc każdy widzieć może co chce ...

Mimo wszystko dziękuje za oddane na moją pracę głosy i poświęcony czas  usmiech

Co komu po tym, że choćby cały świat pozyskał ale na swej duszy stracił?......
teresa
Admin
*

Aktywność:
7%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #2 : 29 Listopad 2012 - 15:44:17 »

Odpowiedź na komentarz nokii75 w  "Kąciku dyskusyjnym"

ps.
dyskutujemy jak wyżej.

Nie gratuluję, bo wcześniej już napisałam co myślę o tym konkursie.
Jedynie to że podoba mi się wykonanie portretu Don Vito Corleone przez nokię75
Jola
Użytkownik zbanowany
Stały bywalec
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #3 : 29 Listopad 2012 - 17:07:53 »

nokia75 Gratuluję- Twoja praca bardzo ciekawa,  dziękują za tą wypowiedź -zgadzam się z Tobą -pozdrawiam
nokia75
Przyjaciel
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #4 : 29 Listopad 2012 - 20:34:34 »

Dziękuje Jola  okok

Co komu po tym, że choćby cały świat pozyskał ale na swej duszy stracił?......
adorata
Przyjaciel
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #5 : 30 Listopad 2012 - 08:46:47 »

Nokia - właśnie świetnie zinterpretowałaś moją pracę, z przecież dziś świat już tak daleko odskoczył od tych dawnych wyobrażeń o półświatku, że trudno go ograniczyć do jednego wizerunku. Dziś już prawie wszystko można by wpisać w krąg półświatka, bo kto jest nieskazitelny?
Więc moja praca pozwala wyobrazić sobie świat pozorów, wyglądający kolorowo, a wypływający z ciemnej jamy zła.
Także Jola w sposób nowoczesny przedstawia swoją wizję półświatka, a chyba o to chodzi, jak go widzi artysta. a że czasem odbiega o ogólnych wyobrażeń, to już jest wpisane w rolę artysty.
Oczywiście, że portret Nokii świetnie wykonany bardziej zbliża się do tych ogólnych wyobrażeń, ale PÓŁŚWIATEK, to obszar nie do ogarnięcia.
Wiem, że w sprawach tego typu jest wiele kontrowersji i jeżeli mogę wyrazić moje zdanie, to może dobrze byłoby dać artystom swobodę wyboru przedstawiania wizji danego tematu.
Oczywiście, że właściciel portalu jest postacią nadrzędną w tym układzie i jego wymagania powinny być spełnione, ale wtedy należy przed rozpoczęciem konkursu dokładnie określić jakie te wymagania są. zdaje się, że już takie próby były i wtedy kto chce wpisuje się w to i mam nadzieję, że nie będzie problemów.
Dzięki za zainteresowanie i moją pracą, gratulacje dla biorących udział.   pocieszacz
teresa
Admin
*

Aktywność:
7%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #6 : 30 Listopad 2012 - 13:17:47 »

adorata:
Oczywiście, że właściciel portalu jest postacią nadrzędną w tym układzie i jego wymagania powinny być spełnione, ale wtedy należy przed rozpoczęciem konkursu dokładnie określić jakie te wymagania są.
adoratko wałkujemy ten temat zasad konkursów od pewnego czasu, poczytaj dokładnie o czym mowa w regulaminie konkursowym.
Regulamin Konkursowy, punkt 2

Kącik dyskusyjny -  jakie są wymagania i jakie kryteria powinna praca spełniać by ją oceniać za pomocą głosowania i czym się powinna charakteryzować by mogła być najlepsza milczek
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: