Malarstwo - Teresa Kopańska
  Malarstwo Teresy Kopańskiej
forum malarskie
Forum malarskie
18 Sierpień 2019 - 06:07:03 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 2 3 4 [5]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: aircustom  (Przeczytany 16203 razy) Średnia ocena: 0
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
aircustom
Nowicjusz
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #40 : 12 Sierpień 2013 - 14:13:10 »

usmiech witam Rafale ,powiadasz że prowokacja się udała ,no to dobrze , bardzo dobrze też ,że jesteś gruboskórnym silnym zawodnikiem .
Widzę że niezły z ciebie jest agent (gaduła jedna ,szukająca wrażeń  oczko  )
Powiem ci że w twoich słowach jest dużo racji ,lecz pomimo to napisałem swoje odczucia w tych sprawach (no i dodałem że, póki co takie mam zdanie,więc nie powiedziane że to się nie zmieni )
Jeśli chodzi o prezentowanie moich prac to ,staram się pokazywać znajomym jak również pokazać się w internecie ( na starym mieście jeszcze nie byłem na promocji przebranym za jakąś małpkę czy jeszcze inne zwierzę  oczko )
W galerii się nie pokazuje ,bo jak przyszło co do czego, to z góry trzeba im zapłacić nie małe pieniądze .
A co do malowania i użycia materiałów ,to powiem tak staram się w każdej pracy poświęcić się w całości i malować najlepiej jak tylko umiem ,materiały kupuję tak jak niektórzy radzą najlepsze na jakie mnie stać . Tak więc z całym sercem ,mogę zagwarantować że tandety staram się nie robić !. Natomiast co do oprawiania obrazów w ramy ,to w dzisiejszych czasach patrząc na nowoczesny styl i prace żyjących malarzy ,to jakoś nie jestem przekonany że ma sens inwestowanie jeszcze w ramy .Kiedy obrazą z zamalowanymi rantami bez ram moim zdaniem nic nie brakuje .(przecież to mam się zachwycać obrazem ,a nie ramą )
Jeśli chodzi o twoje małe obrazki to nie miałem zamiaru ci dowalać ,tylko zastanawiałem się czy to czasem nie jest lepszym sposobem do dzielenia się swoimi pracami z innymi ,za które więcej ludzi pewnie jest skłonnych zapłacić (raz że mniej się pieniędzy w mniejsze pakuje ,a dwa widzę po sobie że często ludziom zbyt duże obrazy nie pasują po prostu do mieszkania .
Aha no a jeśli chodzi o obraz w stronę słońca ,to tak jak napisałem są plusy i minusy że nie będę próbował go sprzedać , wiem jedno że nie lubię robić takich samych rzeczy ,tak więc nie zamierzam malować drugiego takiego obrazu . Wolę zrobić coś zupełnie innego i spróbować swoich sił w innym temacie (a przy tym uczyć się czegoś innego). Tak jakoś bardziej mnie podsyca takie podejście niż malowanie jak bym był kserem oczko (choć pewne plusy takiego malowania były by również ,dochodzenie do perfekcji )
Pozdrawiam
GAdS

Linki sponsorowane:

rafaltaras
Gość
« Odpowiedz #41 : 12 Sierpień 2013 - 16:23:48 »

Cześć. Dobrze, że odpisujesz, już myślałem że poległeś na czytaniu mojego długiego wywodu usmiech

Wiesz co mnie chyba najbardziej irytuje? Gdakanie, że jest lipa. To chyba taka bardzo "polska" przypadłość. Stąd moja reakcja i chęć wciągnięcia ciebie w dyskusję na argumenty usmiech Ale do rzeczy.

Galerie:
napisałeś, że galeria chciała od Ciebie kasę? Która? Nie chodzi o to żeby robić z siebie błazna (małpkę) tylko nawiązywać kontakt z odbiorcami.

Jakość materiałów
to niekoniecznie chodzi o najlepsze farby. Tzn są ważne, ale nawet profesjonalnymi materiałami można sp...ć obraz usmiech

Ramy:
Nie musisz oprawiać wszystkich prac. Natomiast musisz przyjąć do wiadomości fakt, że w część potencjalnych klientów będzie chciało obraz oprawiony.  Zawsze z ramy można wyciągnąć. Co do samego inwestowania w ramy to jest na to prosty sposób (sposób na ograniczenie wydatków): malujesz na dwóch, trzech określonych formatach i posiadasz dwa rodzaje ram do każdego formatu (np srebro/złoto) i jak sprzedajesz obraz z ramą zamawiasz następną.

W kwestii moich małych prac:
Masz rację, że małe łatwiej wkomponować w mieszkanie:) Są mniej zobowiązujące. Z tego powodu właśnie rozwinęło się malarstwo flamandzkie i holenderskie, wszystko w małych formatach, dla zamożnego mieszczaństwa. Ja się nie obrażam, jestem daleki od tego. Jechali na po mnie już nie raz. Nadal robię swoje:)

W kwestii Twoich:
Nie napisałem, żebyś robił kopię. Każdy dany temat możesz malować na wiele sposobów, poza tym malując to samo i nawet się starając nie namalujesz takiego samego obrazu. Polecam po prostu dla czystej edukacji zrobić próbę i zobaczyć co z tego wyjdzie.

pozdr.

aircustom
Nowicjusz
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #42 : 25 Październik 2013 - 08:57:07 »

26.Garbus - akryl - płyta hdf 38x35 cm  24.10.2013

przez administrację forum za przekaz i wykonanie.

Alexa
Świeżynka
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #43 : 25 Październik 2013 - 13:11:44 »

Witam, baardzo podoba mi sie praca "w strone słońca", pięknie uchwycony klimat afrykański  okok
Strony: 1 2 3 4 [5]   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: