Malarstwo - Teresa Kopańska
  Malarstwo Teresy Kopańskiej
forum malarskie
Forum malarskie
20 Sierpień 2019 - 01:41:19 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 2 [3] 4 5   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: aircustom  (Przeczytany 16210 razy) Średnia ocena: 0
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
aircustom
Nowicjusz
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #20 : 05 Czerwiec 2013 - 13:02:32 »

Dziękuje bardzo pani Tereso za tak pochlebną opinię  usmiech ,przede wszystkim cieszy mnie fakt że podobają się pani moje prace  tak .Widzę że pani wpis jest wyświetlony jako nowa wiadomość ,w mojej galerii to dobrze (może moja galeria zaczęła funkcjonować prawidłowo ,jeśli chodzi o odświeżanie i wyświetlanie nowo dodanych zdjęć i wpisów ? )

Pozdrawiam Wszystkich
GAdS

Linki sponsorowane:

aircustom
Nowicjusz
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #21 : 03 Lipiec 2013 - 11:14:21 »

Witam wszystkich ,widzę że chyba moje nowe prace się chyba nikomu nie podobają poza Panią Teresą ??? skoro nikt ,nic nie komentuje tego nawet (czyż by było aż tak żle ;)) . Hm no trudno ,w końcu nie wszystko musi się podobać wszystkim .Chciałem zrobić po prostu coś innego niż wcześniej ,w zupełnie innym stylu jak i wykonaniu .
teresa
Admin
*

Aktywność:
10%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #22 : 03 Lipiec 2013 - 13:49:53 »

aircustom:
skoro nikt ,nic nie komentuje tego nawet
Jestem też trochę zawiedziona, że koledzy - użytkownicy naszego Forum mało w ostatnimi czasy
się udzielają, nie piszą. Może pogoda albo letnie urlopy mają na to wpływ, przynajmniej mam taką nadzieję.
aircustom:
prace się chyba nikomu nie podobają
Nie sądzę by z tego względu nie komentowali Twoich prac, raczej gdyby tak było, to
na pewno byś się doczekał uczciwej oceny a może też krytyki. Myślę więc, że powodem jest brak obecności kolegów na Forum.

Ze swojej strony powiem, nie zrażaj się i maluj,  luzik
wrzucaj swoje prace, bo nie tylko są one widoczne na Forum, ale też w całym (artystycznym) necie.
 usmiech
wendipo
Malarz miesiąca

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #23 : 05 Lipiec 2013 - 10:17:37 »

Aircustom, to nie do końca tak, że się nie podoba, bo nikt nic nie pisze. Ja ze swojej strony mogę powiedzieć, że ostatnio tak mam, że wszędzie w biegu, choć prawdę mówiąc przydałoby się ze dwa słowa napisać, na tak lub na nie, ale cokolwiek, bo najgorsza jest obojętność, i dlatego biję się w piersi, bo brak czasu to nie najlepsza wymówka. Co sądzę o figurkach, napisałam już wcześniej, ale "rajski feniks" mi się podoba. Nie piszę o technicznej stronie, bo sama nie czuję się na tyle mocna, żeby komuś coś wytykać, chyba że błędy są jakieś bardzo rzucające się w oczy. Tutaj praca jest bardzo kolorowa, swobodna, na granicy abstrakcji, jednym się to podoba innym nie. Jednak maluj, nie zniechęcaj się, co jednym się nie podoba, niekoniecznie wszystkim musi.........Powodzenia tak

usmiech
nokia75
Przyjaciel
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #24 : 05 Lipiec 2013 - 19:57:57 »

Rajski feniks piękna pełna energii i barw praca , świetna  okok oklasky

Co komu po tym, że choćby cały świat pozyskał ale na swej duszy stracił?......
rafaltaras
Gość
« Odpowiedz #25 : 05 Lipiec 2013 - 21:41:28 »

Ten artykuł to same bzdury.

Przykład poniżej. Przeczytajcie z uwagą usmiech

"Najważniejsze zagadnienia związane ze stosowaniem werniksów:

Werniksy można z powodzeniem stosować do farb olejnych i akrylowych ponieważ warstwa farby jest stosunkowo gruba. Akwarele oraz gwasze nie powinny być werniksowane, ponieważ farba absorbuje część werniksu i niemożliwe jest potem zmycie go bez uszkodzenia warstwy farby.
Pomimo tego, że werniks zwiększa głębię kolorów nie należy tego mylić z poprawianiem wyblakłych farb. Jeśli farby wraz ze schnięciem wyraźnie blakną być może powierzchnia, na którą zostały położone jest niewłaściwie przygotowana. Zbyt mało werniksu lub jego zła jakość mogą sprawić, że farba wsiąkając w płótno blakną.  Jeśli tak się stało można użyć Artists’ Painting Medium które dostarczy na powierzchnię farby oleju, który wsiąkł w płótno.  Lepiej nałożyć cienką warstwę dwukrotnie niż nałożyć zbyt grubą. Na przyszłość warto pomyśleć nad odpowiednio przygotowanymi powierzchniami, na przykład  Winsor & Newton canvas or board które mają odpowiedni stopień chłonności i problem blaknących farb w czasie ich użytkowania nie występuje.
Zdarza się, że artyści nakładają werniks aby utrzymać nadaną pracy teksturę lub naruszone jej warstwy. Trzeba pamiętać, że usunięcie werniksu spowoduje uszkodzenie warstw, które “trzymał”. Werniks będzie więc spełniał swoją funkcję tylko częściowo. Warto pomyśleć o umieszczeniu takiej pracy za szkłem, które odizoluje ją od wpływu kurzu i czynników zewnętrznycch. I na przyszłość wyeliminować błędy, które doprowadziły do użycia werniksu jako spoiwa dla uszkodzonych warstw.
Oprawienie pracy w ramę ze szkłem jest polecanym sposobem odizolowania jej od wpływu czynników zewnętrznych. Jednak ze względów estetycznych eksponowanie za szkłem prac wykonanych w technice olejnej czy akrylowej nie wypada najlepiej. Jeśli jednak decydujemy się na taką formę warto oprawić pracę według rysunku poniżej – pomiędzy powierzchnią pracy a szkłem należy zostawić wolną przestrzeń. "
aircustom
Nowicjusz
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #26 : 06 Lipiec 2013 - 21:23:59 »

Pani Tereso i wendipo  bez obaw nie ma się co martwić o moje zniechęcanie ,bo nic takiego nie ma miejsca jeśli chodzi o malowanie .Ponieważ sprawia mi to przyjemność i bardzo lubię tworzyć (a tym bardziej jak czasem uda mi się stworzyć coś dobrego) no i oczywiści dobrze jest ćwiczyć rękę i cały czas rozwijać się . No a jeśli chodzi o zniechęcanie to szkoda że u nas ludzie aż tak sępią pieniędzy ,bo miło by było poza przyjemnością z malowania mieć też co wrzucić do swojego portfela (choć trochę więcej niż na wydane produkty)
No ale cóż może się coś kiedyś zmieni ? a jeśli nie to najwyżej będę raz po raz coś tworzył dla siebie i znajomych .Pytanie czy mi miejsca starczy na gromadzenie tego bo wizji mam dużo usmiech
dziękuje wendipo ,nokiu75 i Tereso za swoją wypowiedź no i odwiedzenie mojej galerii

natomiast jeśli chodzi o ciebie rafaltaras ,to nie mam pojęcia po co mi wkleiłeś na moją galerię ten link jak i opis skoro tą stronę już wcześniej podała mi wendipo ,a jeszcze wcześniej Pani Teresa w zakładce werniks do akryli .Moja galeria to nie forum ,tak więc proszę nie doklejać mi takich wiadomości tutaj ,a w zakładkach tematycznych.A swoją drogą jak dla mnie ten artykuł wcale nie jest aż taki zły ,informacje ogólne ma.Zresztą żaden artykuł nie zastąpi praktyki ,przekonałem się na własnej skórze .Dobra już kończę ten temat tutaj bo to nie miejsce na to,jak uczę innych ;)Pozdrawiam

rafaltaras
Gość
« Odpowiedz #27 : 06 Lipiec 2013 - 21:27:26 »

Ok. Nie będę wklejać. Ten artykuł to marketingowy bełkot, żadnych rzeczowych i potwierdzonych informacji BTW
rafaltaras
Gość
« Odpowiedz #28 : 06 Lipiec 2013 - 21:40:31 »

W kwestii oceny prac. Zarówno ocean jak ten drugi (z tym feniksem) mają jeden zasadniczy problem - dysharmonię kolorystyczną. Wynika ona (idę o zakład o dobry alkohol) że używasz około na pewno więcej niż 8 kolorów i pewnie niewłaściwie ze sobą zestawionych. Zwróć uwagę na to jak jest budowany kolor w disneyowskich bajkach, tam wszystko jest w gamie ie: http://www.repertuarkin.com/zdjecia/_zolwik-sammy_7.jpeg
aircustom
Nowicjusz
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #29 : 24 Lipiec 2013 - 21:34:13 »

.

Strony: 1 2 [3] 4 5   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: