Malarstwo - Teresa Kopańska
  Malarstwo Teresy Kopańskiej
forum malarskie
Forum malarskie
20 Luty 2019 - 20:15:24 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 ... 13   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Cichy  (Przeczytany 34488 razy) Średnia ocena: 4
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
jarygon
Stały bywalec
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #40 : 04 Grudzień 2012 - 02:50:11 »

Ja się przyłączam do  opinii moich przedmówców . Malarz jesteś pierwsza klasa . Mam tylko takie pytanie .: Podczas wernisaży może udało Ci się zaobserwować czyje prace przyciągały największą uwagę gości  ...  być może to będzie odpowiedzią co jest powodem tych kąśliwych uwag typu ,, tak się nie maluje .... itd , itp  .
GAdS

Linki sponsorowane:

Cichy
Stały bywalec
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #41 : 04 Grudzień 2012 - 09:37:29 »

Dobre zadałeś pytanie , ale pewnie zadałeś je też sobie.Jarygon - właśnie - po co maluje taki człowiek jak ja czy Ty i reszta nam podobnych?.Wybitnymi malarzami nie jesteśmy , ale staramy się najlepiej jak umiemy malować swoje obrazy.Moja odpowiedź - dla nas samych i dla ludzi , którym akurat nasze obrazy pasują.I tu znalazłem sedno sprawy- mój znajomy nazwał takie malarstwo "populizmem dla przeciętniaków".I wyobraź sobie mi ta opinia nie przeszkadza - tak maluję dla ludzi , cieszę się z tego , że podobają się im moje obrazy.Być może "przeciętny obywatel" zmęczył się już troszkę "nowatorskimi" dziełami i po prostu szuka do pokoju ładnego i niedrogiego obrazu - nie stać go na kupno Caravaggia - więc kupi sobie Jarygona albo Cichego.Samo to , że ktoś chce sobie powiesić mój obraz w domu dowodzi sensowności "malarstwa zdjęciowego", przecież za mniejsze pieniądze można kupić reprodukcję w Empiku.Gdy przeglądam obrazy starych mistrzów i czasami czytam - "nieznany malarz z epoki" to czuję szacunek dla kogoś kto poświęcił czas i życie dla sztuki dając możliwość obcowania z nią właśnie "przeciętnym" ludziom z tamtej epoki , którzy jego dzieła kupowali i podziwiali.Nasze obrazy najłatwiej jest skrytykować - tu za słabo , tu za ciemno a tam brak głębi.Ale wśród krytyków znajdują się częto ludzie , którzy malują "kolorowe plamy" - twierdząc ,że jest to "prawdziwe malarstwo" - a "głupcy" tego malarstwa nie podziwiają i nie rozumieją. Amen
Towicz
Forumator
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #42 : 05 Grudzień 2012 - 11:26:34 »

Twój znajomy od "populizmów" najwidoczniej nie grzeszy bystrością. Przeciętniak współczesny w ogóle nie interesuje się malarstwem i żadnego obrazu by nie kupił. Jeśli już jakiś ma, to na pewno dostał go w prezencie. Nie za bardzo też wierzę, że Twoje obrazy są tanie. Pracy zrobionej w miesiąc, czy dwa nie pozbywasz się chyba za jakieś grosze. Natomiast klient z kasą w ogóle nie zwraca uwagi na treść.
Niestety, nigdy nie wrócą już czasy, kiedy w dobrym, mieszczańskim domu ( u filistra! ) wisiało KILKASET obrazów. Chciałbym być w tamtych czasach 'nieznanym' malarzem usmiech
Cichy
Stały bywalec
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #43 : 06 Grudzień 2012 - 20:13:31 »

Stary ,dawno nie gadaliśmy.Napisałeś , że obraz malowany miesiąc lub dwa powinien ileś tam kosztować.
Tak naprawdę na obraz malowany miesiąc przypada u mnie ok. 10 może 15 dni czystej pracy - reszta to przestoje "technologiczne" (maluję dziennie góra 5 godzin).Ale maluję też bardziej swobodne widoczki 50 x 40 , gdzie jeden obrazek maluję  może 2 dni.Takich obrazów mogę na upartego namalować ok. 20 miesięcznie.Malowane są -mokre na mokre- z różnych fotek moich i znajomych są to takie luźne interpretacje autentycznych miejsc.Oto przykłady takich moich prac:

Takie obrazy są malowane z myślą o sprzedaży do np. domków agrowczasowych itp.Nie są to jakieś dzieła sztuki ale staram się żeby nie były kiczami i były dostępne po "normalnych cenach".Dlatego umieszczam je obok obrazów "poważniejszych" na swoim blogu -właśnie po to aby każdy kto się nimi zainteresował miał wybór.Latem trzymam je w domu nad jeziorem i każdy może je sobie kupić , na życzenie mogę domalować nowe np. ze zdjęć klienta. Pozdrawiam
P.S. Mam nadzieję  ,że mieszczę się w granicach odpowiedzi i nie jest to reklama.
P.S. 2 W malowaniu bardziej dopracowanego obrazu np. na konkus na naszym Forum - trzeba dodać jeszcze "projekt" i przeniesienie jego na płótno a to zajmuje mi czasami dobry tydzień.  
Cichy
Stały bywalec
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #44 : 07 Grudzień 2012 - 08:37:34 »

Kochani myślałem , że powyższy  tekst pobudzi jakąś dyskusję.
Takie obrazy jak te w mojej galerii traktuję - jako "kolekcjonerskie" - maluję ich może 8 - 10 w roku przez okres od miesiąca do  3 miesięcy.
Niektóre archtektoniczne maluję ok. 6 miesięcy i dłużej (ok. 3 miesiące czystej pracy)
A co z ich sprzedaniem ?
Niektórych obrazów nie sprzdaję - są malowane z myślą o pokazaniu ich np. na wystawach.
Warto mieć ok. 30 takich obrazów w swojej kolekcji - nigdy nie wiadomo kiedy będziecie się wystawiać i ich potrzebować.
Gdy domalujecie nowy obraz "do prywatnej kolekcji" wtedy wybieracie z tego obraz na sprzedaż.
Wielu znanych artystów maluje obrazy do sprzedania pod pseudonimem - jakby się wstydzili gorszych prac.Ja tego nie robię , po pierwsze nie jestem znany po drugie nie mam się czego wstydzić.
Gdy ktoś decyduje się coś mojego kupić - mówię po prostu , że mam w ofercie proste obrazy "agrowczasowe" i te z prywatnej kolekcji.
Miałem też zabawne przypadki - gdy klient  zaoferował mi cenę za za jeden z moich obrazów "nie na sprzedaż".Argument był taki - Pana nikt nie zna,a obrazy takiej wielkości w galeriach kosztują - tu padła kwota.Gdy odmówiłem  - zdenerwowany ów człowiek - powiedział , że może mi ewentualnie dołożyć dwie setki i kwita.
Trzeba się z Towiczem zgodzić - trudno dziś o klienta.
Na szczęście sprzdawanie obrazów dla mnie nie jest najważniejsze.Można tym trochę dorobić , i to właśnie na tych tańszych widoczkach (w moim przypadku).
Pytanie tylko - czy ma sens malować same takie widoczki ?
Odpowiedź - nie ma sensu - ale na wszelki wypadek warto mieć ze dwie sztuki w zapasie  oczko

adorata
Przyjaciel
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #45 : 07 Grudzień 2012 - 09:53:11 »

Cichy - a co złego w tych widoczkach, na pewno są piękne, a czy wszystko co piękne nie jest wartościowe? Oczywiście, że każdy wybiera to,  co lubi a sztuka nie podlega dziś już konwencjom i można swobodnie się wyrażać w różny sposób. Co do sprzedawania, to i tu działa prawo ,, biznesu,, i bez sławy nawet świetne dzieła nie mają popytu, może dopiero po latach uzyskują wartość. Ale artyści przecież malują  i malują, chyba dla własnej satysfakcji niekiedy, a to jest ważny czynnik  nadający sens życiu, prawda? / a może nie?/Pozdrawiam i życzę dobrej weny.  usmiech
Vagabond
Stały bywalec
*

Aktywność:
3%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #46 : 15 Grudzień 2012 - 15:01:29 »

Cichy twoje dzieła zapierają mi dech w piersi.
Są piękne. chylę czoła przed twoim talentem i twoim malarstwem.
 okok

Niczym strudzony życiem włóczęga, przemierzam najciemniejsze zakamarki swojej duszy w poszukiwaniu małej iskierki utraconych marzeń.
marcus27
Świeżynka
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #47 : 20 Grudzień 2012 - 00:06:13 »

muszę  przyznać że "Martwa natura" jest rewelacyjna, pozazdrościć:)
czyCztery
Bywalec
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #48 : 05 Styczeń 2013 - 10:56:27 »

"4. Wieś Oświno 2012r." Hej. Czuje się powietrze i przestrzeń. O roku ów...
Cichy
Stały bywalec
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #49 : 15 Styczeń 2013 - 17:59:07 »

Dziękuję wszystkim,którzy oddali głos na Drawę.Gratuluję Nokii i Wendipo, pozdrawiam autorów pozostałych prac konkursowych , szczególnie nowych na Forum.
Strony: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 ... 13   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: