Malarstwo - Teresa Kopańska
  Malarstwo Teresy Kopańskiej
forum malarskie
Forum malarskie
20 Kwiecień 2019 - 05:57:52 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 ... 13   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Cichy  (Przeczytany 36173 razy) Średnia ocena: 4
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Cichy
Stały bywalec
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #20 : 13 Listopad 2012 - 13:36:02 »

Wieś Oświno (fragm.)- szczegóły budynków gospodarczych

GAdS

Linki sponsorowane:

know1126
Przyjaciel
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #21 : 13 Listopad 2012 - 14:32:18 »

Dawno nie zaglądałem, więc coś tym bardziej musze napisać.
Zima jak mówiłem Ci na PW - nadal robi takie wrażenie jak przy pierwszym wejrzeniu i szczypie mrozem po oczach i uszach , choć to tylko ekran monitora ;)

Świetny ten ostatni pejzaż jest.
Najpierw wszedłem na tą ostatnią stronę , gdzie jest fragment zabudowań - patrzę, myślę - spoko, fajnie , udanie uchwycone połączenie bliższego i dalszego planu - tzn na dole jest to rozmycie tej zieleni, a wyżej złapana ostrość na zabudowaniach.. po chwili dopiero zauważyłem że wcześniej jest więcej, i więsze całe obrazy ! usmiech
No po prostu fenomenalnie jak dla mnie, każdy z takich fragmentów (gdbyś pokroił taki obraz na ćwiarki, ale tego nie rób ;)) był  by osobnym mniejszym widokiem.
A połaczenie tego w całość dalje taką właśnie świetną całość. Siła tego krajobrazu tkwi w prostocie, która (mnie) urzeka. Sam -choc teraz miasto jest,- to pochodzę ze wsi i taki krajobraz jest mi bliski. Nie przesadnie stary - gdzie są tylko konie i strzecha na chatach, ale taki teraźniejszy , czy sprzed lat 20stu.
I niebo nie musi mieć barw pieknego zachodu słońca, nie musi być ludzi, jeziorka, drzewa moga być w oddali a nie blisko - i i tak bedzie świetnie, własnie jak tu.

Nie jest przeładowane to płótno (  okok ) . Na dole  żółto - zielona część, na górze też spokojne niebo, a po środku tak jakby bohater programu - wycinek z wiejskiej struktury zabudowań, na którym chcemy się skupić. To oraz wymiary - sprawiają że mi sie to bardzo podoba, jestem na TAK  tak i osobiście chciałbym takie coś  oczko

// Krzysiek N, oł rajts riserft.
Jola
Użytkownik zbanowany
Stały bywalec
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #22 : 13 Listopad 2012 - 14:43:03 »

Przepiękne klimaty - świetne miejsce na plenery usmiech
Cichy
Stały bywalec
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #23 : 13 Listopad 2012 - 16:54:45 »

Plenery w Oświnie są naprawdę świetne.Od 11 lat mam tam drewniany dom-pracownię i trochę ziemi , należę więc do lokalnej społeczności.Nie uprawiam ziemi - bo nie umiem , nie hoduję zwierząt ani nie buduję pomostów na jeziorze.Nie umiem nawet naprawić ciągnika.Jedyne co mogę zrobić to malować najlepiej jak umiem tutejsze wiejskie widoki.
nokia75
Przyjaciel
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #24 : 13 Listopad 2012 - 18:38:54 »

Przepiękny obraz , jak zdjęcie  oklasky masz wielki talent  oklasky oklasky

Co komu po tym, że choćby cały świat pozyskał ale na swej duszy stracił?......
wendipo
Malarz miesiąca

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #25 : 14 Listopad 2012 - 00:01:31 »

Zgadzam się z Nokią, masz WIELKI TALENT  oklasky oklasky

usmiech
Cichy
Stały bywalec
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #26 : 14 Listopad 2012 - 08:30:15 »

Dziękuję za komentarze.Know ja też mam duży sentyment do wsi.Pracując i mieszkając w Szczecinie jedyną możliwością obcowania ze wsią i naturą było dla mnie nie tyle całkowite zamieszkanie na wsi , ile możliwość spędzania tam całego wolnego czasu.Swoje marzenie wcieliłem w życie dopiero po 30-tce. Tak zrodził się projekt kupna spłachetka ziemi i wybudowania całorocznego drewnianego domku.Można powiedzieć , że pracuję i pomieszkuję w czasie pracy w Szczecinie a żyję w Oświnie.Lub odwrotnie - jeżli malowanie potraktować jak pracę ( a u mnie granice się zacierają ) - to na wsi pracuję a w Szczecinie pomieszkuję.Mnie taki dualizm osobowościowy odpowiada , bo uczy dystansu do życia i do tego co robię.
Beadom
Forumator
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #27 : 14 Listopad 2012 - 09:05:42 »

Panorama wsi Oświno rewelacyjna. Świetna perspektywa okok
Cichy
Stały bywalec
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #28 : 14 Listopad 2012 - 10:15:01 »

Dzięki Beadom , z tą perspektywą było nieco zachodu.Zdjęcia trochę przekłamują , więc łaziłem osobiście na pole korygując perspektywę zdjęciową.
jarygon
Stały bywalec
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #29 : 14 Listopad 2012 - 12:59:28 »

Obrazy robią wrażenie i to duże ! Szacun dla Twojego warsztatu ... to lubię !
Strony: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 ... 13   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: