Malarstwo - Teresa Kopańska
  Malarstwo Teresy Kopańskiej
forum malarskie
Forum malarskie
18 Sierpień 2019 - 05:34:13 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 ... 7 8 9 10 11 [12] 13   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Cichy  (Przeczytany 38090 razy) Średnia ocena: 4
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
teresa
Admin
*

Aktywność:
10%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #110 : 23 Czerwiec 2013 - 17:31:20 »

Bardzo dobry post Cichy.
Cichy:
Czy ktoś z Was nazwie tego artystę kopiowaczem zdjęcia?

heheh, o ile mi wiadomo te nasz Wielki Jan Matejko też malował ze zdjeć,
uprzednio fotografujac przedmioty mu niezbedne do malowania.
 tak
GAdS

Linki sponsorowane:

Cichy
Stały bywalec
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #111 : 23 Czerwiec 2013 - 18:38:41 »

Dziękuję Tereso,tym postem chciałem tylko przywrócić równowagę w ocenie różnych "typów" malarstwa.
Vagabond
Tubylec
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #112 : 24 Czerwiec 2013 - 08:16:27 »

Jestem raczej za malarstwem plenerowym, choć nie maluję ale zajmuje się rysunkiem.
Jednak twoje malarstwo to majstersztyk, jestem w twojej galerii i podziwiam.
Cichy jak najwiecej, najdłużej zyczę ci sił w malowaniu i przekazywaniu pałeczki młodym malarzom.

z pozdrowieniami Vagabond okok

Niczym strudzony życiem włóczęga, przemierzam najciemniejsze zakamarki swojej duszy w poszukiwaniu małej iskierki utraconych marzeń.
Cichy
Stały bywalec
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #113 : 24 Czerwiec 2013 - 08:33:08 »

Dzięki Vagabond ,fajnie ,że znalazłeś trochę czasu i wpadłeś na Forum.   
Towicz
Forumator
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #114 : 24 Czerwiec 2013 - 21:15:16 »

Ja nazwę Sadowskiego totalnym, wręcz psychiatrycznym 'kopiowaczem' zdjęć. Jego malarstwo polega tylko i wyłącznie na jak najwierniejszym oddaniu supertechnicznych fotografii. Spójrzcie tylko- światło na jego obrazach jest ewidentnie fotograficzne.  Hiperrealizm wręcz słynie z wykorzystywania najnowszych technologii- malowaniu obrazów z rzutników, itd.Ten styl nie istnieje bez fotografii. Malując na żywo nikt nigdy nie uzyska takich efektów. Nie mówię, że to jest złe, nie potępiam takich metod, sam z nich korzystam, ale tu nie chodzi o nic więcej. Żadnego przekazu. Jedynie warsztat wyniesiony na niewiarygodny poziom. To w sumie łatwe- mozolne odrabianie kawałków 8 h dziennie przez 3-6 miesięcy. Tylko tyle i aż tyle.
Dlatego podziwiam hiperrealizm, ale też darzę go pewną nieufnością.
Cichy
Stały bywalec
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #115 : 25 Czerwiec 2013 - 08:13:51 »

Cześć Towicz ,dobrze Cię znowu poczytać.Szanuję i znam Twoje zdanie.
Ale małe sprostowanie się należy.
Zapewniam wszystkich ,że A.Sadowski potrafi namalować wszystko co mu do głowy przyjdzie - wybrał hiperrealizm.
Dlaczego ? Poszukajcie i poczytajcie jego wypowiedzi czy wywiady.
Był stypendystą w Rzymie i Maison d'Artiste de la Grande Vigne w Dinan we Francji.
Profesor malarstwa i rysunku w ASP w Łodzi ,w latach 1992-04 w Europejskiej Akademii Sztuk w Warszawie.
Jego prace wiszą choćby w Ermitażu w Petersburgu czy w Galerii Autoportretów we Florencji.
Co do tego mozolnego -napisanego przez Ciebie cyt. "w sumie łatwego" po 8 h dziennie przez 3-8 miesięcy malowania.
Tu się mylisz drogi kolego - dla Ciebie czy dla mnie - to by się sprowadziło do takiej roboty - ponieważ jesteśmy daleko w tyle za umiejętnościami Sadowskiego.
Zapewniam ,że pan profesor na pewno potrafi wykonać bardzo szybkie szkice z natury czy rysunek na poziomie prac np.Towicza.
Ktoś kto nie zna warsztatu ludzi zajmujących tego typu malarstwem ,na wszelki wypadek się asekuruje wmawiając niesprawdzone rzeczy innym.
To tak jak niektórzy nie mogą się nadziwić biegłości  twórców komiksów.
Dla mnie czy dla Was narysowanie 100 stronicowego komiksu to zajęcie nie do wykonania,dla nich to do kilku tygodni do roku pracy.
Ten artysta wybrał taką formę malarstwa,wielu krytyków sztuki uważa jego prace za daleko wykraczające poza kopiowanie zdjęć ,naprawdę poczytajcie trochę zanim coś napiszecie. 

Towicz
Forumator
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #116 : 25 Czerwiec 2013 - 22:09:52 »

Nie wątpię, że Sadowski prawdopodobnie zabija skilem każdego malarza w naszym kraju. Wcale mu tego nie odmawiam. Maluje też zapewne szybciej, niż napisałem. Ale - kopiuje zdjęcia. Taką wybrał drogę. A co do komiksów- 2 tygodnie to termin dla autorów mangi- i często widać, że muszą się spieszyć, ambitne europejskie projekty powstają nieraz w kilka lat. Można też sprawdzić jak często ukazywały się kolejne zeszyty 'Thorgala'- bynajmniej nie 100 stronicowe.
Poza tym- ja właściwie nie polemizuję z takim podejściem do malarstwa, w pełni doceniam jego wkład, dzielę się jedynie refleksjami. Na razie  usmiech
Cichy
Stały bywalec
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #117 : 26 Czerwiec 2013 - 08:16:47 »

Napisałeś o Sadowskim że jest cyt. "totalnym,wręcz psychiatrycznym kopiowaczem zdjęć"
Nie wycofałeś swojej opinii.
Te słowa dalej się odnoszą do malarza współcześnie nam żyjącego ,czynnego zawodowo ,kształcącego studentów.
Twórcy docenionego ,którego studenci czy znajomi mogą poczytać Twoją opinię o tym malarzu na Forum Tessart.
Podsumowałeś tak lata twórczości człowieka ,który dłużej maluje niż Ty żyjesz.
Wiele bym oddał za możliwość rozmowy o warsztacie malarskim z panem Sadowskim.
Nie zmieniłeś zdania dla Ciebie w dalszym ciągu ten artysta jest cyt. "totalnym,wręcz psychiatrycznym kopiowaczem zdjęć"
Wybacz stary ,ja nie "kupuję" Twojego ostatniego posta.   
Towicz
Forumator
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #118 : 26 Czerwiec 2013 - 09:13:53 »

Określenie "psychiatryczny" miało być właściwie komplementem, ale chyba słuszniej byłoby je zmienić na "bezpieczny", po uprzednim usunięciu słowa "totalny". Bo przecież hiperrealizm jest bezpieczny, prawda? Niezmiennie wywiera ogromne wrażenie na ludziach i zapewne jest dość chętnie kupowany. Twoje argumenty, dlaczego nie powinienem w taki sposób oceniać Sadowskiego, są pozaartystyczne. Wielu najwybitniejszych artystów nie dożyło nawet połowy wieku profesora i co z tego? A profesor kopiuje fotografie, jak każdy hiperrealista. Reakcją patrzącego na hiperrealny obraz jest zawsze zdumienie, że to nie fotografia. Wyczuwam w twych postach irytację, ale nie rozumiem z czego właściwie wynika. Ja nie potępiam tego kierunku malarstwa, nawet go lubię. Moja opinia też na pewno artyście nie zaszkodzi oczko
Pozdrawiam
Cichy
Stały bywalec
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #119 : 26 Czerwiec 2013 - 09:43:40 »

Dzięki Towicz.Moje argumenty były pozaartystyczne.
Myślę że,gdybyś mi napisał ,że ja jestem psychatrycznym przypadkiem kopiowania zdjęć - to by było na miejscu.
Po prostu zostawmy ocenę malarzy-autorytetów lepszym od nas.
Malarstwo dzieli się tylko na dobre i złe.
Innego podziału nie ma.
Podział na "złe malarstwo ze zdjęć" i "dobre każde inne" nie istnieje.
Rozmowa na poziomie drugiego "podziału malarstwa" jest czystą amatorszczyzną.
Ocenia się  najpierw to co się widzi ,wyszukuje błędy i ewidentne wpadki malarza, ocenia wartość artystyczną itp.
Jeżeli zaczniemy "z góry " oceniać naszą twórczość to ja się na to nie piszę ,beze mnie ,wolę iść na zapiecek.
Trzymaj się stary i na razie.   
Strony: 1 ... 7 8 9 10 11 [12] 13   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: