Malarstwo - Teresa Kopańska
  Malarstwo Teresy Kopańskiej
forum malarskie
Forum malarskie
20 Luty 2019 - 20:51:15 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 ... 3 4 5 6 7 [8]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: akwarela - teresa  (Przeczytany 21244 razy) Średnia ocena: 5
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
teresa
Admin
*

Aktywność:
33%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #70 : 10 Wrzesień 2013 - 21:24:40 »

Rafale nie bądź taki drobiazgowy, zaznaczyłam, że to pastele, ponieważ nie mam zamiaru zakładać galerii z pastelami, ot taka jedna mała pastel.
rafaltaras :
No i jeszcze kierunek światła. Na drzewach tych po prawej i centralnie widać że jest z lewej, ale na drzewach po lewej już tego nie czuć.

Nie wiem może Ty inaczej widzisz , kierunek światła jest absolutnie widoczny. Drzewa po lewej stronie obrazka jak po prawej  są oświetlone z lewej strony.
Czyżby barwy nie wskazywały o kierunku padającego światła ? Może na swoim monitorze inaczej odczytujesz kolory i barwy, choć w to wątpię.
Fotka jest dość wyraźna.
Co do reszty Twoich uwag, no cóż cała tę kompozycję kolorystyczną i przestrzenna, każdy mógłby zmieniać, wyrzucać jakieś tam fragmenty z malowidła.
Wówczas nie byłby to obrazek z wizji autora. Co do nieba, i innych Twoich uwag, to powiem tak: nie lubię tłumaczyć dlaczego tak a nie inaczej przedstawiony jest mój obraz. Sam widz winien widzieć to co chce zobaczyć. Jeśli dobrze zaobserwujesz treść tego obrazka to zapewne - niebo tu nie ma prawa być czyste i dynamiczne w sensie
rafaltaras :
dynamika nieba gdzieś uciekła i nie czuć czy te rozjaśnienia to chmury czy coś innego.
Właśnie coś innego, chyba jednak nie spostrzegłeś pory dnia i klimatu tego sierpniowego pejzażyku.
Miło mi, że zainteresowało Cię moje malowidło i dziękuję za czas poświęcony, za uwagi i pozytywy.
Jest przyjemnie kiedy jest jakiś odzew czy to pozytywny czy krytyczny, ale jest -  to jest ważne.
 usmiech
GAdS

Linki sponsorowane:

rafaltaras
Gość
« Odpowiedz #71 : 10 Wrzesień 2013 - 21:53:45 »

Chodzi mi o to że dół obrazu nie jest w ogóle w płaszczyźnie tego co od tej linii. Obraz wygląda bardzo "rasowo" ale właśnie ten dół umieszczony go niszczy. Podtrzymuje zdanie o tym że nie czuć kierunku światła i drzewa po lewej są malowane (rysowane) podobnie jak drzewa po prawej usmiech
nokia75
Przyjaciel
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #72 : 11 Wrzesień 2013 - 09:15:26 »

Ja również dół był wyrzuciła z obrazka psuje odbiór całości, góra sama w sobie jest dobra, co do światła to moim zdaniem i okiem jest dobrze , widać światło na drzewach lewej jak i prawej strony  okok

Co komu po tym, że choćby cały świat pozyskał ale na swej duszy stracił?......
Strony: 1 ... 3 4 5 6 7 [8]   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: