Malarstwo - Teresa Kopańska
  Malarstwo Teresy Kopańskiej
forum malarskie
Forum malarskie
25 Październik 2014 - 12:53:54 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Regulamin / "Tworzymy razem" 2014./
Od marca br. będziemy mogli się popisać swoim talentem na "Tworzymy razem"

Malujemy"Dziecko z gołębiem"- Pablo Picasso w "Tworzymy razem"
Prace uczestniczące  w "Tworzymy razem" zgłaszamy do 09.11.2014r. tj.(Niedziela)

Strona główna   Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Pomoc w identyfikacji  (Przeczytany 955 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
tomeka90
Zabłąkany wędrowiec

Aktywność:
0%

Nagrody
« : 16 Wrzesień 2012 - 16:33:39 »

Sprawa wygląda następująco:
Chodzi o obraz "Jezus na polu pszenicy", autor GIOVANNI
Posiadam taki obraz, z mojej wiedzy wynika że ma na pewno ponad 100 lat(dalej nie wiadomo), obraz jest na desce, obity ramą pomalowaną na złoto, wymiary zewnetrzne ramy 136x68.
Proszę powiedzieć " co to może być", kopia wykonana przez jakiegoś malarza? Gdzie znajduje się jego oryginał? Dodam że w rogu obrazu jest podpis giovanni.
Za wszelkie informacje bardzo dziękuje. Na razie nie mogę dodać zdjęcia, gdy "przekroczę" wymagana ilość postów na pewno je zamieszczę.

edycja:
Proszę powiedzieć czy jeżeli malarz robi kopię obrazu podpisuje się swoim nazwiskiem, czy autora oryginału?

GAdS

Linki sponsorowane:

teresa
Admin
*

Aktywność:
43%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #1 : 16 Wrzesień 2012 - 18:42:25 »

tomeka90;
Proszę powiedzieć czy jeżeli malarz robi kopię obrazu podpisuje się swoim nazwiskiem, czy autora oryginału?
Jeśli ktoś wykonuje kopię cudzego dzieła nie może się podpisać swoim nazwiskiem, ponieważ nie jest autorem w tym przypadku obrazu.
Może tylko wówczas się podpisać, (zostawić swoją sygnaturę) kiedy zaznaczy iż jest to kopia (wpisując nazwisko autora dzieła).
O ile jednak podpisuje się pod obcym dziełem - łamie prawa autorskie a co za tym idzie? wiadomo może być pociągnięty do odpowiedzialności karnej.
natomiast jeśli chodzi o obraz  "Jezus na polu pszenicy" to jest to bardzo znane dzieło,  prawie każdy go miał w swoim domu (kopie - reprodukcje)
Był też wielokrotnie kopiowany przez wielu, wielu malarzy, również malarzy - amatorów,  tak wiec nie wiadomo czy Twój obraz jest oryginałem, śmiem wątpić.
Podpis jeszcze nic nie znaczy- może być fałszywy. Jedyna droga to obraz podać do oceny znawcom sztuki.  Piszesz, że obraz ma ponad sto lat ,
no cóż i to go też nie czyni oryginałem, bo i sto lat temu byli świetni kopiści.

Wrzuć fotkę, kiedy będziesz miał pięć postów na swoim koncie. usmiech
tomeka90
Zabłąkany wędrowiec

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #2 : 16 Wrzesień 2012 - 18:54:48 »

A może ktoś jest w posiadaniu zdjęcia oryginalnego podpisu Giovanni'ego?Oczywiście także wątpie że obraz jest oryginalny, ale nie znalazłem informacji gdzie oryginał sie znajduje, może ktos wie?
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: