Malarstwo - Teresa Kopańska
  Malarstwo Teresy Kopańskiej
forum malarskie
Forum malarskie
25 Wrzesień 2017 - 23:17:00 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 2 3 4 5 [6]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Adolf Hitler - Malarska teoria spiskowa.  (Przeczytany 26719 razy) Średnia ocena: 0
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
teresa
Admin
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #50 : 17 Sierpień 2010 - 08:45:35 »

Mariucha:
Tereso co miałaś na myśli pisząc dziwne?
A no miałam na myśli, że człowiek o pewnej wrażliwości (nie mówię tu dosadnie o Hitlerze)
człowiek, który posiada poczucie piękna, wyobraźnię, posiada wszystkie cechy charakteru,
które mają tylko artyści, może być zbrodniarzem, mordercą. Nie umiem się pogodzić z faktem,
że człowiek może mieć dwie twarze, dwie tożsamości, a już szczególnie ludzie sztuki.
Nie powiem, że Hitler miał naturę artysty, ale przecież gdzieś głęboko co świadczą o tym jego prace
posiadał ten dar poczucia piękna, a może też i zbrodnia była dla niego pięknem?
Jak na jego akwarelach widać to na kolorystę zapowiadał się nie źle, łączenie barw,
zestaw kolorystyczny, perspektywa. Miał to coś, co nazywamy talentem.
Szkoda, że w takich ludziach siedzi jeszcze ten demon ogromnego zła.
GAdS

Linki sponsorowane:

Rosa
Nowicjusz
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #51 : 18 Sierpień 2010 - 00:00:23 »

W świecie sztuki było wbrew pozorom bardzo wiele takich 'kwiatków'. Znamy np. włoskiego malarza barokowego Caravaggia, zachwycamy się jego dziełami i rewolucyjnym wpływem na sztukę pokoleń, ale mało się mówi o tym, że był podejrzewany o morderstwo i ścigany po całym kraju, także za awantury i rozboje. Także sztuka swoją drogą, a moralność swoją, jest ona dostępna dla każdego człowieka niezależnie od jego zasad postępowania i chyba ta swoboda dostępu nadaje jej części uroku.
adriannaa
Instruktor
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #52 : 30 Październik 2010 - 22:44:59 »

Malarz Adolf Hitler milczek

http://www.muzeum.tarnow.pl/wydawnictwa/czytelnia/artykuly/Hitler.htm

Piękno nie wymaga wyjaśnienia, co więcej, może wyjaśnić wiele rzeczy samo.Najpiękniejsze dzieło sztuki jest tym, co dociera do umysłu i serca, bez pomocy krytyków sztuki.

Aleksiej Antonow
lily-rose89
Nowicjusz
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #53 : 08 Grudzień 2014 - 23:18:45 »

Z ciekawością prześledziłam całą dyskusję. To są rozważania na temat istoty człowieczeństwa i naturze zła.
Myślę, że na temat podwójnej natury człowieka napisano i nakręcono już wiele.

Ale wracając do Hitlera...  Wspominaliście o "jaśniejszej" stronie Hitlera - trochę interesuję się historią, zawsze zastanawiała i przerażała mnie umiejętność dostosowania się katów historii - z jednej strony uczestniczenie w ludobójstwie , a z drugiej zupełna inna twarz w ognisku domowym. Hitlerowski zbrodniarz jak gdyby nic jest kochającym tatusiem. Z jednej strony czułość i zabawa z własnymi dziećmi, z drugiej wysyłanie innych na śmierć. To jest coś, co trudno pojąć...

Dlatego chciałabym pokazać, chyba najlepszy jak dla mnie dokument przedstawiający prywatną, "domową" twarz Hitlera i jego świty. "Miłość do Adolfa Hitlera". W filmie pojawiają się nigdy niewykorzystane materiały filmowe z Berghofu, nakręcone przez samą Evę Braun. Miała nadzieję, że Hoolywood wykorzysta kiedyś te materiały do filmu o Hitlerze.

To, co w tych filmach poraża - to sielska atmosfera Berghofu. Uśmiechnięte żony nazistowskich dygnitarzy opalające się na tarasie, wesoło biegające psy, rozluźnieni hitlerowcy bawiący się z dziećmi , spokojny Hitler przy obiedzie, mówiący zupełnie innym głosem w odróżnieniu do tego, które znamy z jego oficjalnych przemówień, Hitler głaskający dzieci hitlerowców.

Tutaj można obejrzeć ten dokument:
http://www.filmydokumentalne.eu/milosc-do-adolfa-hitlera-2/

Co do prac Hitlera, to uważam, że są niezłe. Dziwi mnie trochę ta lufa. Zadziwił mnie spokój w tych obrazach, jakby w opozycji do jego demonicznej natury.

"Oto opowieść o tym jakie jest życie: nie o tym jakie długie ono jest, lecz o tym, jakie  dobre, bo to się liczy" - Seneka
Strony: 1 2 3 4 5 [6]   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: