Malarstwo - Teresa Kopańska
  Malarstwo Teresy Kopańskiej
forum malarskie
Forum malarskie
17 Czerwiec 2019 - 08:52:43 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 [2] 3 4 5 6   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Adolf Hitler - Malarska teoria spiskowa.  (Przeczytany 41533 razy) Średnia ocena: 0
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
teresa
Admin
*

Aktywność:
10%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #10 : 09 Maj 2008 - 06:27:17 »

"ludzie ludziom zgotowali ten los".
wiesz kratke zgadzam się z tym cytatem, ale wolę byśmy tych "ludzi" jak Hitler i jemu podobni, nazywali już jako
"homo sapiens"
niż by mnie ktokolwiek porównywał, że był Hitler człowiekiem tak jak ja.
Poza tym pewnie, że dyskusje mogą być w różnym temacie i każdy ma prawo wypowiadać swoje poglądy, ale nie zmienia to faktu, że mam prawo oburzać się, jeśli ktoś nazywa rzeczy po imieniu.
Nie zapominajmy, że Hitler był jednym z nas. Był człowiekiem.
Nigdy nie będzie Hitler jednym z nas. .. dla mnie nie był człowiekiem, a już artystą wcale.

I tak "bestia " to jest słuszne określenie dla tych w/w. a nie CZŁOWIEK.
GAdS

Linki sponsorowane:

kratke
Gość
« Odpowiedz #11 : 09 Maj 2008 - 08:07:19 »

Poza tym pewnie, że dyskusje mogą być w różnym temacie i każdy ma prawo wypowiadać swoje poglądy, ale nie zmienia to faktu, że mam prawo oburzać się, jeśli ktoś nazywa rzeczy po imieniu.
Czyli jeżeli ktoś mówi jasno, to źle? Muszę przyznać, że aż się roześmiałem, jak to przeczytałem...

Tereso, nie ma co uciekać od problemów. To jest tak, jakbyś budowała sobie swój malutki światek, pt. "jestem artystką, a my artyści to jesteśmy ponad wszystko". Tak nie jest. Żyjemy w tym świecie z jego wszystkimi odcieniami i musisz się z tym pogodzić, pogodzić z tym, że Hitler trzymał paletę i pędzle w dłoniach, malował i może nawet mu coś wychodziło... i być może myślał podobnie jak my, o natchnieniu, o sztuce... Tego nie wiem i nigdy się nie dowiem. Pewnie, że w końcu okazał się złem, jednym z większych jakie ten świat spotkało, ale to nie oznacza, że mamy zapomnieć! Wręcz przeciwnie. Tak jak być może w Adolfie czaiła się jakaś cząstka dobra, może wręcz talent malarski, tak i w każdym z nas tkwią złe skłonności, Jesteśmy ludźmi z wszystkimi tego wadami i zaletami. To tak samo nielogiczne jak Niemcy wypierający się Hitlera, bo był przecież Austriakiem. Taaa, był, ale był przede wszystkim człowiekiem, tak jak ludźmi są pedofile, gwałciciele, mordercy itp.

Ja jestem człowiekiem i wstydzę się niektórych zachowań moich "gatunkowych braci", ale ja jestem odpowiedzialny za moje życie i moje zachowania, dobre i złe. I tyle... Z tego mnie będą rozliczać potomni, a nie z tego, że Stalin to też homo sapiens.

I tak "bestia " to jest słuszne określenie dla tych w/w. a nie CZŁOWIEK.
A właśnie że CZŁOWIEK. Hitler był, Ty jesteś, ja jestem. To fakt, z faktami się nie dyskutuje... Na razie naukowcy nie odkryli i nie sklasyfikowali takiego gatunku jak "bestius niepospolitus"...
teresa
Admin
*

Aktywność:
10%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #12 : 09 Maj 2008 - 08:33:47 »

Kratke to tak jakbyś balsam nakładał na moja duszę
Żyjemy w tym świecie z jego wszystkimi odcieniami i musisz się z tym pogodzić, pogodzić z tym,

ale trudno mi przyznać  i innym, którzy doznali wielkich cierpień przez takich
"homo sapiens"
, że był człowiekiem.
Czyli jeżeli ktoś mówi jasno, to źle?
, jasno to znaczy co? nazywać takich świrusów ludźmi, i jeszcze do tego twierdzić, że taki Hitler miał w sobie

w Adolfie czaiła się jakaś cząstka dobra, może wręcz talent malarski,
, to jest dopiero śmieszne co mówisz,w tej chwili to mnie zaskoczyłeś. Takich wątpliwości nie spodziewaj się w świecie żywych.
Właśnie powinni być sklasyfikowani do "bestius niepospolitus". dobani to by było nowe odkrycie by takich segregować na ludzi na "bestie" (chociażby w historii tego świata). Bo przecież "bestie" byli i  są w takich postaciach jak Neron,  Hitler, Stalin , Mao i ci współcześni mordercy.
Na razie naukowcy nie odkryli i nie sklasyfikowali takiego gatunku jak "bestius niepospolitus"...

"jestem artystką, a my artyści to jesteśmy ponad wszystko"
, nie buduję takiego świata, ale i  Adolfa nie będę zaliczała do artystów, bo nim nie był. A, że trzymał paletę, to skąd wiesz co malował. Może projektował obozy dla ludzi i malował inne rzeźnie. Tego też nie jesteśmy pewni.

pozdr.Kratke
teresa
Admin
*

Aktywność:
10%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #13 : 09 Maj 2008 - 13:41:26 »

Przytoczę wam moi koledzy wiadomość, którą dostałam od czytającego te posty na temat  Hitlera i jemu podobnych.

poczytam sobie..troche..

Cytat: znavvca  Dzisiaj o 00:16:44
"Nie zapominajmy, że Hitler był jednym z nas. Był człowiekiem."

oklasky oklasky oklasky oklasky

zajefajnie!!!! ...innymi słowy macie kumpla Hitlera i jestescie ludobujcami nazistami .itp.

..skoro Hitler jest jednym z was..

no brawo ,brawo ..widze ze juz okret zaczyna tonac..  szybko..

i bez komentarza. milczek

infrawizjer
Gość
« Odpowiedz #14 : 09 Maj 2008 - 14:29:40 »

ja wymiękam krzyk krzyk nadinterpretacja, czy wy nie potraficie obiektywnie patrzeć??oceniać przez pryzmat czegoś?? musicie patrzeć na całokształt??czy trzeba nam mówić co jest dobre a co złe??czy nie jesteśmy dorośli?? każdy ma zdanie na jego temat jakie ma ,osobista sprawa każdego, człowiekiem był jak wszystkie humanoidy łażące po ziemi bo tak nazwaliśmy ten gatunek stworzeń , a jakim był człowiekiem niech pozostanie waszą oceną ...na boga nie widziałem żeby ktoś go tu gloryfikował ;/;/;/
Paveletz
Gość
« Odpowiedz #15 : 09 Maj 2008 - 14:51:53 »

Tereso, właśnie to wymaga komentarza. Nie widzę żadnego sensu ani logiki w treści przytoczonego listu. Nie ma się więc kompletnie czym przejmować. A zawarte w nim stwierdzenie jest krzywdzącą bzdurą.

Zasugerowałem w tym wątku, że być może właśnie sztuka jest wentylem bezpieczeństwa wszelkich negatywnych emocji, a także że ludzie szczególnie „niebezpiecznie dotknięci” takimi emocjami podświadomie dostrzegają, a nawet podejmują próby wykorzystania właśnie takiej możliwości. Stanowczo życzyłbym sobie, aby zawsze te próby kończyły się dla nich sukcesem. Być może, właśnie zadowolenie jakie dawałaby im sztuka, powstrzymałoby dalszą degenerację osobowości i zapobiegło milionom ludzkich nieszczęść.

YHBT.
 dobani
VanGob
Admin
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #16 : 09 Maj 2008 - 22:11:58 »

Przytoczę wam moi koledzy wiadomość, którą dostałam od czytającego te posty na temat  Hitlera i jemu podobnych.

poczytam sobie..troche...

Domyślam się nawet kto jest autorem, tym bardziej mnie to dziwi. Tak twardo stąpający po ziemi facet, a widzi demony, których nikt inny nie dostrzega  mysl
Podejrzewam, że Twoje posty tereso były sprowokowane tą wiadomością. Wrzuć na luz  oczko

Przecież nikt nie napisał, że Hitler to wporzo ziom. Temat jest o tym, że ów kiedyś malował, ot co.  Skoro to forum malarskie, to chyba nic w tym dziwnego.
Nie da się ukryć, że człowiek to najgorsze stworzenie na planecie zwanej Ziemią. W świecie zwierząt nie ma takich skur...syństw jakie fundują sobie nawzajem zwierzęta z gatunku Homo Sapiens. Inne zwierzęta nie zabijają dla korzyści majątkowych, z nienawiści, z nudów, dla zabawy.
Parafrazując kawałek Kazika, powiem "Spójrzcie sk...syny, coście uczynili z tą krainą". Ziemia zamienia się w jeden wielki śmietnik. Zanieczyszczona atmosfera, lądy, oceany, rzeki, jeziora - to jedno wielkie szambo. I to wszystko w przerażająco krótkim czasie! Człowiek to istota, która ma w )_)_) wszystko i wszystkich, aby wygodniej, przyjemniej, ...a po nas choćby potop.
Oczywiście generalizuję, nie mam na myśli że wszyscy tacy są, ale większość. Jako gatunek jesteśmy beznadziejni.

Teresa, piszesz że Adolf nie zasługuje na miano człowieka. Zasługuje, nie zasługuje - był złym człowiekiem ale był nim - i nikt i  nic tego nie zmieni.

Tak zupełnie z innej beczki:
Wyobraźcie sobie, że Ziemię podbijają Obcy (kosmici - w sensie). Mają nad nami przewagę militarną, technologiczną i nieporównywalnie wyższe IQ. Zadomawiają się, a pozostałych przy życiu, ściśle wyselekcjonowanych ludzi, zostawiają i hodują jako pożywienie mięsne (bo im posmakowało). Modyfikują ich genetycznie, żeby mieli mniej tłuszczu, więcej mięśni i wielką wątrobę (bo smaczna i w cenie). Wyobraźcie sobie oburzenie i marny los tych hodowanych ludzi!
Oczywiście obcy mieliby to wszystko w )_)_) - o ile taką by posiadali, nie rozumieliby ludzkiej mowy - brali by ją za jakiś jazgot bez składu i ładu, jak to u dziczyzny. Koszmar, prawda?
... a przecież my tak właśnie traktujemy wiele istot zamieszkujących naszą planetę! Niektóre nawet mają 99% tych samych genów co my. Mimo to wrzucamy je żywcem do parnika, bo ubijacz nawalił, zaraz fajrant, a robotę trzeba skończyć. Cenę kilograma ich ciała ustaliliśmy na kilka złociszy za kilogram i jest zajebiście  krzyk

Człowiek - to brzmi dumnie. Koń by się uśmiał.
teresa
Admin
*

Aktywność:
10%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #17 : 10 Maj 2008 - 07:18:39 »

Mam dość Twojego strofowania VanGob, Przede wszystkim moja reakcja  dotyczyła nie CZŁOWIEKA a dotyczyła wyrażenia
Nie zapominajmy, że Hitler był jednym z nas
a to jest różnica.Człowiek to już insza inszość. I jeśli ktoś będzie takich łotrów porównywał do nas, to co będzie jeśli ktoś zewnątrz będzie czytał takie posty na tym forum ?
Uważam, że powinno się myśleć jak można zrozumieć dany post, Za czym go się napisze.

Nie zapominajmy, że Hitler był jednym z nas.
czy to nie jest denerwujące? krzyk

i ten co napisał tę wiadomość
zajefajnie!!!! ...innymi słowy macie kumpla Hitlera i jestescie ludobujcami nazistami .itp.
też tak to odczuł.
Inni czytający i wchodzący goście na nasze forum skąd wiesz, że nie powiedzą to samo?
Myślę, że powinnam  nie polemizować już na  ten temat, bo postać "Hitlera" je jest warta takich emocji.
Są inne osobowości o których warto dyskutować

i teraz możecie mi znów wstawić  " m i n u s " jeśli was to cieszy drodzy koledzy.

znavvca
Użytkownik zbanowany
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #18 : 10 Maj 2008 - 08:52:56 »

Pisałem:
"Nie zapominajmy, że Hitler był jednym z nas. Był człowiekiem."

Bierzmy to na przestrogę.
infrawizjer
Gość
« Odpowiedz #19 : 10 Maj 2008 - 08:58:11 »

teresko spokojnie .kolego powyżej sprostował, a ty zrobiłaś już taki wykład że wszyscy bywalcy wiedzą ze nienawidzimy Hitlera...
Strony: 1 [2] 3 4 5 6   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: