Malarstwo - Teresa Kopańska
  Malarstwo Teresy Kopańskiej
forum malarskie
Forum malarskie
20 Wrzesień 2019 - 04:10:12 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 ... 16   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Malarstwo Zibelius (użytkownik na zawsze zbanowany)  (Przeczytany 38772 razy) Średnia ocena: 4
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Zibelius
Użytkownik zbanowany
Stały bywalec
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #50 : 06 Październik 2012 - 12:40:10 »

Bieszczady,odnoga Sanu.Akryl/płótno/szpachle 60x45cm

GAdS

Linki sponsorowane:

Towicz
Forumator
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #51 : 06 Październik 2012 - 22:02:39 »

Nie nie , nie tym razem. Przerost formy mazania farbą zdecydowanie. A treść umkła usmiech
Zibelius
Użytkownik zbanowany
Stały bywalec
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #52 : 07 Październik 2012 - 08:34:51 »

.
Towicz
Forumator
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #53 : 07 Październik 2012 - 10:53:30 »

Monitor mam spory, wszystko elegancko widzę. "Malarstwo Fakturowe"-poważnie brzmi, ale lubię też termin 'mazanie' i bynajmniej nie uważam go za obraźliwy. Właściwie to nie napisałem o co mi chodzi. Nie przeszkadza mi bynajmniej tynkowanie na obrazach. Na Twoim ostatnim obrazie nie podoba mi się kolorystyka. Zielenie, brązy, błękity przemieszane, skotłowane w szaroburą masę. Blee usmiech Nie musisz bronić tego obrazu, bo i tak mi się przez to nie spodoba. Mówisz, że ostatni obraz TEŻ namalowałem zupełnie źle, TEŻ- czyli tak jak Ty swój? No, daj spokój- Twój obraz nie jest zły, on jedynie mi się nie podoba. usmiech A propos tramwaju- kiedy stoisz na ulicy z torowiskiem, nad głową masz niebo pocięte drutami trakcji na dziesiątki figur geometrycznych. Po drugie- maluję jak mi się podoba. Jest jakiś zakaz łączenia geometrii i plam? Nie wiedziałem. A śpiąca królewna, łoś i bocian mogą być razem? Zresztą- fajny pomysł. Chociaż zdaje mi się, że widziałem takie rzeczy- dziewczyna, jelenie i ptaki -klasyczna alegoria, w 17,18 wieku sporo powstawało takich obrazów, czyż nie?
W ogóle to nie sądziłem, że z Ciebie taki zasadniczy gość- to wolno, tamtego nie wolno. O moim obrazie napisałeś dopiero w 'odwecie', ale dobre i to. Jak nie chcesz, mogę nie pisać krytycznych uwag na temat dzieł Twych.

Zibelius
Użytkownik zbanowany
Stały bywalec
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #54 : 07 Październik 2012 - 11:14:56 »

.
teresa
Admin
*

Aktywność:
7%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #55 : 07 Październik 2012 - 18:16:18 »

Zibelius;
Poniżej próba namalowania obrazu w 3D
Zapewne próba,  ale jesteś na dobrej drodze.
Tylko jak na razie namalowałeś trzy plany a nawet jeśli licząc niebo to cztery.
Jednak nie na planach polega malarstwo trójwymiarowe a na głównie na zasadach światła i cienia i perspektywy.

Przytoczę fragment tekstu w wątku "Ważny słownik definicji w malarstwie, plastyce, grafice"

"Trójwymiar inaczej 3D w obrazie to nic innego jak malarstwo iluzjonistyczne tzw. „oszukanie oka”
By tak malować należy skupić się przede wszystkim na oddaniu głębi prezentowanego przedmiotu, w celu wywołania złudzenia trójwymiaru.
Taki efekt można uzyskać tylko dokładnemu odwzorowaniu rzeczywistości, opartej na zasadach perspektywy
(ważne, dobrze jest znać przynajmniej podstawowe zasady perspektywy linearnej i cieni) między innymi też-szczególnie zestawienia zmiany kolorów,
z uwzględnieniem gry świateł i cieni. Ważną rolę w malarstwie trójwymiarowym odgrywają perspektywa,
światło-cień, temperatura koloru, kontrast."

W Twoim pejzażyku tych podstaw nie ma. Nie operujesz tu (ważne) głębią, światłem i cieniem.
Jeśli do swojego malarstwa nie wprowadzisz tych szczególnych zasad - nigdy nie uda Ci się namalować obraz w trójwymiarze.
Temat trój- wymiaru poruszaliśmy na Forum, jest sporo wiadomości, wystarczy tylko poczytać nie szukając po necie.
Trzeci wymiar na płótnie.

Warto zajrzeć też do naszego "Słownika definicji w malarstwie, plastyce, grafice".
"RELATYWIZM BARW"
zapewne wyjaśnia jaką rolę spełniają barwy w malarstwie 3D
Zibelius
Użytkownik zbanowany
Stały bywalec
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #56 : 07 Październik 2012 - 18:43:29 »

Komentarz administratora
Niszczenie wątków ( usuwanie wypowiedzi, kasowanie prac i postów, brak szacunku dla pracy innych)

(z ostrzeżeniem dla innych portali w niecie)
.
blue
Bywalec
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #57 : 08 Październik 2012 - 18:52:42 »

Zibeliusie,
postanowilam sie nie wymadrzac, ale chyba wiem o co Tobie chodzi. Kiedys mozna bylo kupic widokowki trojwymiarowe.  Pod roznym katem patrzenia, obrazek sie zmienial. Tam byla wyrazna glebia, ale bez swiatlocoenia i perspektywy powietrznej. Takie mialam pierwsze wrazenie po zobaczeniu Twojego obrazu. Zwlaszcza lewa polowa tak dziala-miedzy pagorkami jest duzo przestrzeni. I to sie czuje. Nie wiem czy moje porownanie Cie nie obrazi, nie mam takiego celu, zwlaszcza, ze mnie to sie bardzo spodobalo.
Emilkamou
Bywalec
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #58 : 08 Październik 2012 - 21:55:07 »

Witaj Zibelius!
Bardzo podobaja mi sie Twoje prace. Kazdy obraz jest inny, bardzo malarki, ciekwa faktura, kolorystyka - nie boisz sie farb. Zapewne jest wynik Twojego warsztatu pracy. Sama probuje nie bawic sie w szczegoly, dac sie porwac, ale jeszcze, jak ja to nazywam 'dziubdziam'. Szklo rowniez jest fascynujace, bardzo lubie polaczenie tworzyw takich jak szklo czy drewno ze srebrem, robi to niesamowite wrazenie. Kola zebate na wazie sa super usmiech.
Zibelius
Użytkownik zbanowany
Stały bywalec
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #59 : 09 Październik 2012 - 07:04:00 »

.
Strony: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 ... 16   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: