Malarstwo - Teresa Kopańska
  Malarstwo Teresy Kopańskiej
forum malarskie
Forum malarskie
15 Wrzesień 2019 - 19:20:07 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 ... 16   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Malarstwo Zibelius (użytkownik na zawsze zbanowany)  (Przeczytany 38717 razy) Średnia ocena: 4
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Jola
Użytkownik zbanowany
Stały bywalec
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #30 : 12 Wrzesień 2012 - 14:03:38 »

Zibelius ma rację że najtrudniej jest samemu coś stworzyć  - mam na myśli to żeby nie  kopiować ani nie robić z fotki identycznie-  bo to gotowce-gotowa kompozycja i pomysł.
Nie wiem czy ktokolwiek z Was próbował siąść przed płótnem i malować tak na żywioł nie patrząc na nic
Wiele farby w ten sposób zmarnowałam hehe
Czasami coś zacznie się wynurzać ale to strasznie rzadko się zdarza
GAdS

Linki sponsorowane:

teresa
Admin
*

Aktywność:
7%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #31 : 12 Wrzesień 2012 - 17:53:51 »

Twoja reakcja na mój komentarz podejrzewam iż jest dość gniewna.
Zibelius;
Mylisz się całkowicie.Odtwarzanie zdjęciowe to łatwizna długoletnia praktyka opanowanie zagadnień technicznych.
Czy ja cośkolwiek wspomniałam o odtwarzaniu zdjęć?
Zibelius;
Poprzednie kilka moich obrazów rozjaśniłaś i zamieściłaś  ponownie tak że,się bardzo zdziwiłem o co chodzi.

Jeśli je poddałam weryfikacji kolorów i barw to z myślą nie oceniania a jak wcześniej napisałam:
Pozwoliłam sobie Twoje prace nieco bardziej przeanalizować poddając je czytelniejszej i głębszej wizualizacji -  czytelniejszego odbioru.
tz. rozpoznania Twojego sposobu malowania a nie krytykowania.
Monitor mam dobrze ustawiony, odczytuje bardzo dobrze wszystkie wady i zalety fotografii,
koloru i barw a tym bardziej zdjęcia dzieł z malarstwa. Również dysponuję odpowiednimi programami,
które swobodnie odczytują sposoby malowania. Czy to coś złego było z mojej strony, że chciałam poddać Twoje malarstwo analizie ?
jest to Forum i tu piszemy o technikach malowania, komentujemy prace jak je czujemy i nie każda opinia o pracy ma być pozytywna,
są także odczucia różne. jednemu się może podobać innemu nie. Twoje prace, które mi się  podobały komentowałam je pozytywnie,
ale te które mi się nie podobały - miałam takie prawo wypowiedzi.
Zibelius;
Twoja opinia jest krzywdząca
.
napisałam:
wydaja mi się zbyt brudne w barwach.
a to wielka różnica odpowiadająca jak napisałeś o Twojej zieleni.
Nie wiem czy dostrzegłeś z mojej strony i te opinie dobre, bo jak widzę stwierdzasz ogólnie.
Co do malowania akrylami, ja nie będę się spierać i narzucać swoją wolę, nie jestem tu na Forum najmądrzejsza w tej dziedzinie,
odpowiedziałam tylko na pytanie knowa1126, nie dotyczyło wcale Twojego malarstwa akrylowego i
stwierdziłam fakt iż jestem raczej za malarstwem olejnym, co wcale nie neguję innych technik malowania.
Przecież wyraźnie o tym napisałam, więc skąd to oburzenie?
Zibelius;
Dzisiejsi fachowcy mało który jest w stanie rozróżnić dobrze namalowany obraz akrylami od olejnego.
Bardzo się mylisz - nie byli by fachowcami w tej dziedzinie - znawcami, krytykami sztuki.
Wracając do dalszej Twojej wypowiedzi tz. to co piszesz o sobie, jaką drogę przeszedłeś przez malarstwo.
No cóż tylko pogratulować mi wypada, ale to wcale nie znaczy iż masz całkowitą rację, że się nie mylisz i jesteś doskonały w swych działaniach.
Jeśli nawet jesteś marszandem, wiadomo tz. handlarzem dziełami sztuki, to i nie dziwię się, że preferujesz twórczość aktualnie współczesną
lub na te czasy idącą za modą.
Z kolei jeśli bronisz swoje obrazy jako malarz to oczywiście pozytywna cecha jak również negatywna, bo zależy w jakim sensie się opiera Twoja obrona.
Bo jeśli twierdzisz, że Twoje dzieło ma tak wyglądać jak je namalowałeś, to zgoda - jesteś dyrektorem swojej twórczości,
ale jeśli Twoja obrona jest gniewem i atakiem na komentującego, to nie podzielam takiej obrony, bo sztuka nie zna targów,
jest cnotą samą w sobie i krytyk się nie boi.
Żeby zakończyć tę dyskusję, odpowiem na jeszcze jedno Twoje pytanie

Zibelius;
Nie wiem jak długo malujesz ale ja jestem panem po 50-tce i maluje non stop od czasów wczesnej podstawówki.
Otóż nie będę zdradzała swojego wieku, bo kobiecie nie wypada, ale zapewniam Cię, że malarstwem, plastyką w różnej dziedzinie tej sztuki
zajmuję się dłużej od Ciebie i nie jestem laikiem, trochę tego bagażu i doświadczenia mam za sobą i nie będę pisać o tym kim jestem zawodowo.
Każdy ma jakiś zawód, lub go wykonuje, ale to nie przeszkadza być dobrym malarzem, artystą i mieć doświadczenie w twórczości malarskiej,
mieć swoje zdanie w temacie dzieł sztuki.
Mam nadzieję, że nie będziemy się gniewać na siebie z powodu komentowania naszych prac,
bo przecież tylko na forum sobie pomagamy szczerością a nie głaskaniem po głowie.

Pozdrawiam Cię Zibeliusie. usmiech
Zibelius
Użytkownik zbanowany
Stały bywalec
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #32 : 12 Wrzesień 2012 - 18:24:49 »

.
teresa
Admin
*

Aktywność:
7%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #33 : 13 Wrzesień 2012 - 04:59:57 »

Zibelius:
Za to że masz takie forum lubię Cię od razu
Miło mi i dziękuję. Ja też się cieszę, że z nami jesteś.
W Bieszczady wybieram się, ale w przyszłym roku, może się spotkamy. oczko

Miłego dnia Ci życzę.
Zibelius
Użytkownik zbanowany
Stały bywalec
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #34 : 13 Wrzesień 2012 - 06:56:25 »

Komentarz administratora
Niszczenie wątków ( usuwanie wypowiedzi, kasowanie prac i postów, brak szacunku dla pracy innych)

(z ostrzeżeniem dla innych portali w niecie)
.
blue
Bywalec
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #35 : 13 Wrzesień 2012 - 10:32:00 »

Zibeliusie  usmiech
 nie kus, bo faktycznie doczekasz sie goscia! Bedac dzieckiem jezdzilam w Bieszczady na wakacje. Na wies kolo Leska. Wciaz pamietam wilki wyjace w nocy, pstragi i szczupaki lowione przez mojego ojca, a potem opiekane nad ogniskiem, kaprysny San i z punktu widzenia dziecka najwazniejsze: polany pelne poziomek i mleko prosto od krowy, na ktore czekalismy razem z kotem w oborze  rotfl  
Gdyby nie koniecznosc zarabiania pieniedzy, juz dawno zostawilabym miasto. Zreszta, jestem z tych, ktorzy z plecamiem przewedrowali troche kilometrow.
Sorry, ze tym razem nie pisze o Twoim malarstwie, ale tak zapraszasz do tych Bieszczad....
pozdrawiam oczko
Zibelius
Użytkownik zbanowany
Stały bywalec
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #36 : 13 Wrzesień 2012 - 15:39:11 »

Komentarz administratora
Niszczenie wątków ( usuwanie wypowiedzi, kasowanie prac i postów, brak szacunku dla pracy innych)

.
Jola
Użytkownik zbanowany
Stały bywalec
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #37 : 13 Wrzesień 2012 - 16:09:35 »

Fragmenciki cudo -pewnie całość tez wygląda inaczej w realnym świecie usmiech
Zibelius
Użytkownik zbanowany
Stały bywalec
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #38 : 14 Wrzesień 2012 - 15:12:09 »

Komentarz administratora

.
nokia75
Przyjaciel
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #39 : 14 Wrzesień 2012 - 16:31:39 »

Też lubię ruskie malarstwo , obraz jak zwykle super  okok

Co komu po tym, że choćby cały świat pozyskał ale na swej duszy stracił?......
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 ... 16   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: