Malarstwo - Teresa Kopańska
  Malarstwo Teresy Kopańskiej
forum malarskie
Forum malarskie
16 Październik 2019 - 22:38:32 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 2 3 [4] 5   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: blue  (Przeczytany 12463 razy) Średnia ocena: 5
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
blue
Bywalec
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #30 : 22 Wrzesień 2012 - 13:25:09 »

Kolejna proba namalowania usmiechu  mysl

8. olej, 65x81

GAdS

Linki sponsorowane:

Gruszka
Przyjaciel
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #31 : 23 Wrzesień 2012 - 13:28:54 »

Swietne! ostatni az tak mi się nie podobał, al ten jest swietny! poza, spojrzenie, genialne.

jedyne co w tej kompozycji mnie drażni to te sprzęty z lewej, moim zdaniem są zupełnie zbędne. Poprostu nie mogą dorównać naszej Pani usmiech

brawo! usmiech

PS. Blue, ile zajmuje Ci namalowanie takiego portretu? czy Pani siedzi przez cały czas? usmiech od początku do końca?

Mój boże, a ja nie mam w domu ani kropli wódki...
/Dwa żebra Adama/
blue
Bywalec
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #32 : 23 Wrzesień 2012 - 18:53:23 »

Gruszka  oczko

PS. Blue, ile zajmuje Ci namalowanie takiego portretu? czy Pani siedzi przez cały czas? od początku do końca?
A siedzi, siedzi... ale przed sztaluga. Wszystkie te obrazy to autoportrety.  Glupio mi bylo sie przedstawiac niekompletnie ubrana, ale chyba nie przekraczam pewnych granic, wiec zdecydowalam sie przyznac.  Jakos tak czulam sie nie fair przed forumowiczami. Maluje ze zdjec, natomiast w lustrze obserwuje uklad ciala. Wiem, ze to nudne caly czas malowac jedna osobe, ale fascynuje mnie cialo, jego bogactwo form, lubie ciekawe skroty. Ciezko byloby mi znalezc kogos do takiego pozowania. Zawodowe modelki nie wchodza w gre. Malarstwo to hobby, mam ograniczony budzet  tak  Tak wiec przepraszam, ze sie ukrywalam, ale czulam sie niezrecznie  kwiat

Ten obraz malowalam chyba przez cztery dni. Z tym, ze do sztalug siadam po pracy na kilka godzin, w to wchodza szkice - obowiazkowe przed kazdym obrazem. No i szczerze, to ja wiecej czasu spedzam na obserwacji, robieniu sobie herbaty i innych zajeciach niz samym malowaniu. Nie lubie sie spieszyc, to moj czas i dobra zabawa  rotfl To nie jest duzy format, mozna by to zrobic w trzy dni - podmalowka, glowna zabawa, wykonczenie. Ale ja maluje pewne partie laserunkiem, wiec z musu czekam az wyschnie. Dlatego tez, chce sprobowac akryli, powinno byc szybciej.
Te obrazy sa takie troche dziwne poniewaz lacze nauke malowania czlowieka - dlatego sa realistyczne, z zamilowaniem do zabawy kompozycja - stad te tla. Poza ulozeniem ciala, nic nie biore ze zdjecia. Kolory, ubrania, maluje tak, jak sobie wykombinuje. To co przedstawiam, to kobieta i jej wlasny swiat. Taka Alicja w krainie czarow  oczko Sprzety moga byc troche dziwne poniewaz sa czescia kompozycji, nie wiernym odtworzeniem przedmiotu. U mnie one nasladuja np. ukad ciala, ruchy rak. Takie moje zabawy. I wlasnie to zabiera mi najwiecej czasu - myslenie jak kazdy ksztalt, przedmiot powiazac w sposob,zeby byl kontynuacja innego.  
Te krzesla po lewej nasladuja uklad rak. Maja czerowne oparcia poniewaz rekaw kobiety jest czerwony.  Zauwaz, ze mam jeden rekaw podwiniety, drugi opuszczony. Sa nieparzyste. A chce usiasc i napic sie z druga osoba. Stad drugie krzeslo. Obrus na stole ma ksztalt dekoltu, gornej czesci kubka. Zobacz jak skonstruowana jest kompozycja. Siedze, czerwony luk z lewej prowadzi mnie do stolu, a stamtad do drzwi.  Opuszczony rekaw dubluje ksztalt kubka. czyli mamy jeden kubek prawdziwy,a drugi wymyslony. Czyli,w skrocie - namalowalam, ze mam ochote wyjsc z kims napic sie wina. Dlatego tyle czerwieni. I przestrzen za drzwiami jest bordowa  oczko

Niezle zakrecona jestem, wiem... ale ja tak lubie.  
Chyba troche wyjasnilam  mysl
A jak cos Ci sie nie podoba to pisz smialo, ja nie jestem z tych co sie obrazaja  tak
Fajnie, ze polubilas ten obraz
wendipo
Malarz miesiąca

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #33 : 23 Wrzesień 2012 - 19:30:55 »

Wiedziałam, wiedziałam hura Nie pamiętam przy którym obrazie, pomyślałam, że chyba malujesz autoportrety, przy kolejnym już byłam niemal pewna. Nie chciałam Cię pytać, bo przecież oceniam pracę, a nie modelkę ( choć wcześniej napisałam, że ma w sobie to coś) i w zasadzie nie moja sprawa. Podpadło mi z tą "heterą", nie pytaj dlaczego, po prostu podpadło.
No ale coby nie mówić, prace świetne, i właściwie to całość jak całość, ale bardzo mi się podoba te studium postaci, wyraz twarzy, ułożenie rąk. Wielkie brawa oklasky oklasky

usmiech
blue
Bywalec
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #34 : 23 Wrzesień 2012 - 21:43:06 »

He, he Wendipo  oklasky
moze upewnilas sie przy 'Lady in blue' przy schodach? To byl oczywisty autoportret  oczko
Sorry, ze tak wyszlo, ale nie mam natury ekshibicjonistki, raczej jestem filozofka. Glupio mi bylo, tak sie ciagle portretowac  zawstydzony
he, he , hetera jestem tylko od czasu do czasu. Nauczylam sie trzymac jezyk za zebami. Jestem bardzo mila, prawda Wendipo? nerwus

Dzieki za mily komentarz  usmiech  
j_dyga
Bywalec
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #35 : 23 Wrzesień 2012 - 22:23:00 »

droga blue,
wielkie uklony i brawa oraz podziekowanie za wrażenia, które niosą twoje obrazy. Subtelne i ulotne, swietna kolorystyka i kompozycje. Czlowiek widziany twoimi oczami jest tak niesamowicie piekny, zarówno duchowo jak i cielesnie, jestem twoim fanem usmiech,
blue
Bywalec
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #36 : 24 Wrzesień 2012 - 10:53:31 »

j_dyga,
ups, odebralo mi mowe  zawstydzony.
Poprostu dziekuje. Teraz wiem, ze malowanie kolejnych obrazow bedzie mialo sens i mam nadzieje, ze Cie nie zawiode. Nie wszystko mi zawsze wychodzi tak jak chce  oczko
Cebula
Stały bywalec
*
Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #37 : 24 Wrzesień 2012 - 15:15:04 »

Mam mieszane uczucia co do Twoich prac. Jestem pod wrażeniem postępów jakie czynisz, jak sprawnie dostrzegasz niedociągnięcia warsztatowe i potrafisz je rozwiązywać w następnej pracy. Z drugiej strony gnębi mnie coś co ledwo wyczuwam na poziomie intuicji. Nie wiem czy nie jest to po prostu kwestia smaku - jeśli tak, to nie masz się czym przejmować. Łączysz w obrazach ciekawy realizm z bardzo uproszczonymi kompozycjami przypominającymi ulotki restauracji. W rezultacie powstaje semantyczny misz-masz na którym wydaje mi się, że prace tracą.

W 5 brakuje mi smaczków. Czegoś na czym można by zatrzymać wzrok. Ciało modelki ma zbliżony kolor do ścian nad schodami, co odbiera intensywność najbardziej dopracowanych elementów. Z drugiej strony ubranie ginie w ścianie za plecami modelki. Może na żywo barwy są żywsze i to co opisuję to kwestia zdjęcia?

W 6 nie gra mi skrót na nodze modelki. Może to kwestia ułożenia muszli? Za to jestem pod wrażeniem portretu, który przebija wszystkie poprzednie.

W 7 modelce brakuje siedzenia pod tyłkiem. Może stąd te krzesła dookoła? :P Z drugiej strony modelka jest najlepiej wykonana w porównaniu z resztą. Barwy zaczynają na siebie działać. Jest co oglądać.

W 8 pojawiają się urokliwe smaczki, które znowu rozbijane są przez uproszczone, jednolite tło. Jeszcze te ślady pędzla, które psują cały efekt tych plam. Warto podpatrzeć jak rozwiązywał kwestię Matisse, gdy jeszcze malował. Pędzel nie ma jednego kierunku, barwy po trochę skaczą w inną stronę, a przecież pędzle są bardzo wyraźne!

Ja się tak wypowiadam jakbym wszystkie rozumy zjadł, a sam później nie potrafię tego zastosować we własnych obrazach. Tak tylko sobie rozmyślam.

Burak stroni od cebuli,
a cebula doń się czuli
blue
Bywalec
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #38 : 24 Wrzesień 2012 - 16:58:10 »

Cebula  oczko

Ja się tak wypowiadam jakbym wszystkie rozumy zjadł, a sam później nie potrafię tego zastosować we własnych obrazach. Tak tylko sobie rozmyślam.

he, he rozmyslaj ile tylko zechcesz  usmiech Zawsze jestes mile widziany w mojej galerii. Lubie szczerosc i dzielenie sie uwagami. Wole to niz niedomowienia. Krytyka nigdy mnie nie razila. Moje prace to amatorska zabawa, nie jestem przewrazliwiona na ich punkcie.

Mam mieszane uczucia co do Twoich prac. Jestem pod wrażeniem postępów jakie czynisz, jak sprawnie dostrzegasz niedociągnięcia warsztatowe i potrafisz je rozwiązywać w następnej pracy. Z drugiej strony gnębi mnie coś co ledwo wyczuwam na poziomie intuicji. Nie wiem czy nie jest to po prostu kwestia smaku - jeśli tak, to nie masz się czym przejmować.

Dzieki za docenienie progresu. Kazdy ma inne gusta, inny smak. To sprawa indywidualna.

Łączysz w obrazach ciekawy realizm z bardzo uproszczonymi kompozycjami przypominającymi ulotki restauracji. W rezultacie powstaje semantyczny misz-masz na którym wydaje mi się, że prace tracą.

he, he ale ulotkami z Wierzynka, nie z chinskiej knajpki? Uwielbiam zabawy kompozycyjne. Nie umiem z tego zrezygnowac i raczej w tej dziedzinie bylam w przeszlosci doceniana. Sam realizm jest etapem przejsciowym. Kiedys, jak bylam nastolatka, malowalam wylacznie ekspresyjnie - temperami, na oleje nie bylo mnie wtedy stac. Jak mialam zrobic studium to bolala mnie glowka, brzuszek i paluszek. Zreszta tempera trudno robic studium. Wiec teraz nadrabiam zaleglosci  oczko

W 5 brakuje mi smaczków. Czegoś na czym można by zatrzymać wzrok. Ciało modelki ma zbliżony kolor do ścian nad schodami, co odbiera intensywność najbardziej dopracowanych elementów. Z drugiej strony ubranie ginie w ścianie za plecami modelki. Może na żywo barwy są żywsze i to co opisuję to kwestia zdjęcia?

sciany nad schodami maja kolor ciala modelki poniewaz symbolizuja jej wnetrze. Wlasnie postanowila sie otworzyc i wyjsc do innych. Ubranie to tylko pretekst do  pokazania kompozycji niebieskich plaszczyzn. Jest drugorzedne. Zauwaz ze dominuja wygiecia i katy proste. Na tych ksztaltach oparlam kompozycje calego obrazu. Wazna jest twarz i rece, one wyrazaja emocje. Ma dominowac spokoj i harmonia. Format 70x100 zawsze lepiej wyglada na scianie niz na malym zdjeciu  tak

W 6 nie gra mi skrót na nodze modelki. Może to kwestia ułożenia muszli? Za to jestem pod wrażeniem portretu, który przebija wszystkie poprzednie.

he, he ten obraz malowalam dwa razy. Skusil mnie wlasnie brawurowy skrtot ciala. I przyznaje, ze nie jestem zadowolona z efektu.

W 7 modelce brakuje siedzenia pod tyłkiem. Może stąd te krzesła dookoła? :P Z drugiej strony modelka jest najlepiej wykonana w porównaniu z resztą. Barwy zaczynają na siebie działać. Jest co oglądać.

Bingo! ona medytuje nad wyborami zyciowymi. daltego jablka maja trzy kolory. Zastanawia sie ktore wybrac. I to jest tez powod dla ktorego jest zawieszona w powietrzu. Trzy krzesla odpowiadaja kolorom jablek. Zielone kusi niczym waz do grzechu, zolte oferuje wsparcie (trzy sztachetki podpierajace oparcie), czerwone oferuje komfort i wygode. Jak wybierze to posadzi swoj tylek na ktoryms z nich  tak

W 8 pojawiają się urokliwe smaczki, które znowu rozbijane są przez uproszczone, jednolite tło. Jeszcze te ślady pędzla, które psują cały efekt tych plam. Warto podpatrzeć jak rozwiązywał kwestię Matisse, gdy jeszcze malował. Pędzel nie ma jednego kierunku, barwy po trochę skaczą w inną stronę, a przecież pędzle są bardzo wyraźne!

Nad ta sprawa ciagle pracuje. Niestety, jestem typem ktory musi sam dojsc do celu. Nie umiem korzystac z prac poprzednikow. Owszem ogladam i znam obrazy, poniewaz uwazam ze to swietny sposob nauki. Niestety, nawet jak zaczne w jakims stylu, to nic mi nie pasuje i koncze po swojemu  bezradny Na malarstwie tez tak  mialam, jak profesor zrobil kilka kresek na mojej pracy, to ja juz sie kompletnie gubilam i psulam do reszty. Potrzebuje wiecej czasu, zeby systematycznie rozwiazywac problemy. Sladami pedzla chce podkreslic kierunek, i ksztalt. Wbrew pozorom to nie jest proste  tak
Towicz
Forumator
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #39 : 03 Październik 2012 - 12:06:22 »

Najlepsza 3 !  To spojrzenie! 6 też niezła. Wydaje mi się, że świetnie czujesz ciało. Zatem -więcej nagości. Bo takie np. 2 lub 5 - niby poprawne, ale bez wyrazu. W 7 detal lepszy niż całość. Poucinane meble paskudzą efekt. Na 8 ręka z filiżanką- super! ale te krzesła...
Fajne obrazy, dobra jesteś usmiech
Strony: 1 2 3 [4] 5   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: