Malarstwo - Teresa Kopańska
  Malarstwo Teresy Kopańskiej
forum malarskie
Forum malarskie
23 Sierpień 2019 - 06:05:57 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] 2 3 4 5   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: blue  (Przeczytany 12157 razy) Średnia ocena: 5
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
blue
Bywalec
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« : 20 Sierpień 2012 - 13:37:43 »

przez administrację Forum za jasność przekazu, estetykę, tekst.

Witam,
zabawe z olejmi zaczelam w tym roku, choc sztuka jest obecna w moim zyciu od dwudziestu lat  oczko
Probowalam malowac architekture, pejzaze, kwiaty, ale efekt byl, hmmm, srednio zadowalajacy. Tych obrazow nie pokaze, poszly na zamalowanie  usmiech
Temat, ktory odpowiada mi najbardziej to czlowiek. Ponizej moje pierwsze proby z postacia. W sumie do tej pory powstalo 10 obrazow, wiec nie pastwcie sie nademna za bardzo bezradny. Maluje wylacznie dla przyjemnosci.
Jakosc zdjec kuleje, ale moj aparat nie jest najwyzszej klasy i troche przeklamuje kolory.

1. Olej, 65x80

przez administrację forum za wykonanie.

delal

2. Olej, 60x80

3. Ojej, 70x100

Na lewej nodze jest za mocny cien, wzcoraj skonczylam obraz, i nie zauwazylam tego.
Poza tym niebieskie partie sa stonowane, tutaj wrecz swieca  bezradny.

detal

GAdS

Linki sponsorowane:

Cebula
Stały bywalec
*
Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #1 : 20 Sierpień 2012 - 13:49:26 »

Kopara opada i gdzieś tam się toczy po ziemi. Świetna obserwacja! Ruszają zwłaszcza modelki włosy w 3. Irytuje jedynie relacja między jednolicie kładzionym tłem, a bogactwem formy modelki. Identyczne ruchy pędzla przez całą przestrzeń. W 3 jeszcze to jakoś gra.

Może chciałbyś nam opowiedzieć trochę o swoim warsztacie? Jestem bardzo ciekawy.

Burak stroni od cebuli,
a cebula doń się czuli
blue
Bywalec
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #2 : 20 Sierpień 2012 - 14:36:54 »

Dzieki Cebula,
wieczorem opowiem wiecej. Teraz nie moge - czasu brak. napisze tylko, ze zgrzyty wynikaja wlasnie z braku warsztatu. Ucze sie jak klasc farby, jak mieszac i raz wychodzi lepiej, raz gorzej. Zadna z tych prac nie jest odbiciem obrazu, jaki mialam w glowie przed przystapieniem do malowania. Ja swoje, a reka z pedzlem swoje.... To bywa dosc irytujace  tak Wiecej pozniej.
nokia75
Przyjaciel
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #3 : 20 Sierpień 2012 - 15:10:21 »

Witaj
Bardzo dojrzałe prace , podobają mi się   usmiech , delikatne pociągnięcia pędzla  okok jeśli dopiero się uczysz to już wyobrażam sobie co będzie za jakiś czas....  oklasky

Co komu po tym, że choćby cały świat pozyskał ale na swej duszy stracił?......
teresa
Admin
*

Aktywność:
17%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #4 : 20 Sierpień 2012 - 19:50:48 »

b]blue;[/b]
Temat, ktory odpowiada mi najbardziej to czlowiek
Rzeczywiście dobra jesteś w malowaniu postaci, przede wszystkim bardzo ładnie wychodzi Ci malowanie detali, tj.
piękne z wyrazem twarze, dłonie, stopy, wyraz oczu, włosy. a przede wszystkim (bardzo ważne ) prawidłowe proporcje ciała jak w tym detale ciała postaci.
Bardzo ładna delikatna laserunkowa technika malowania, jak nokia75 zauważyła "dojrzałe prace"  tylko nie ze wszystkim.
Bardzo nieprawidłowe prowadzenie pędzla a tym samy zły efekt malowania podstawy na której znajdują się postacie
(podłogi, czy też dywanu) (malowanie w pionie, z ukosa) - chaotycznie. co przyczyniło się do złego odbioru cieni. ( przy stopach)

Natomiast kolorystyka, barwy - bardzo harmonijne -  kolory ładnie współgrają, ciepłe z zimnymi. Anatomia postaci też wydaje się Ci znajoma.
Kompozycja przedmiotu i koloru w obrazie prawidłowo wyważona. Jestem na tak - maluj postacie. Masz talent i wielki potencjał do bycia artystą - malarzem.  okok

usmiech
blue
Bywalec
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #5 : 20 Sierpień 2012 - 20:52:41 »

Nokia75
dzieki bardzo za mile slowa  usmiech

Cebula,
jesli chodzi o moje malarstwo, to faktycznie olejami zaczelam dzialac w tym roku. Ale dawno temu startowalam na ASP, niedostalam sie. Zawodowo poszlam w innym kierunku, jednakze wiedza o rysunku, kompozycji, kolorze jest. Tak samo jak wiedza o historii sztuce - ten temat towarzyszy mi przez cale zycie. Tak wiec jestem amatorka, ale z solidnymi podstawami. Na razie probuje sie rozmalowac. Najbardziej lezy mi postac, portret. Kiedy maluje czesci ciala staram zapomniec, ze to np. reke lub twarz. Szukam plynnosci linii, wypuklosci bryl, daze do tego, zeby jeden element byl dopelnieniem innego i tworzyl skonczona calosc. Subtelnosc linii, wygiecia staram sie podkreslic przez kontrastujace kolory i duze plazczyzny. Jak sadze w przyszlosci bede szla w kierunku uproszzcen. Takie mam wewnetrzne ciagotki, na tym etapie nie potrafie jednak uzyskac zamierzonego efektu - na to potrzeba duzo czasu przy sztaludze. Interesuje mnie kolor i uzycie go w celu wydobycia charakteru osoby albo nastroju obrazu. Teraz najmocniej skupiam sie na poprawnym wylapaniu proporcji i studiowaniu detalow ciala. Uwazam, ze bardzo wazne jest poznanie budowy czlowieka, jesli chce sie go trafnie interpretowac. Wykonuje tez sporo szkicow przed malowaniem, chce lepiej poznac kierunki ulozenia ciala itp. Kolejna rzecz, ktora testuje to kolor skory - testuje rozne mieszanki, chce takze unikac efektu plastiku, albo nadmuchanej lalki. Czesto spotykam sie, ze ogladam fajny obraz, tylko czlowiek na nim jest jakis taki sztuczny  oczko Zauwazyles ze cech...a mnie obserwacja przedmiotu. To prawda, czasmi potrafie godzine przesiedziec patrzac na modela, zeby wylapac charakter. Maluje obraz wolno, srednio okolo tygodnia, po kilka godzin dziennie. Klade laserunek, a wlasciwie ucze sie laserunku  oczko Czasami potrafie kilka razy przemalowywac jakis fragment, dopoki nie uznam, ze ujdzie... Mam ten komfort, ze nie musze sie spieszyc, nie maluje na zamowienia, ani nie utrzymuje sie z malatrstwa, wiec kasa mnie nie goni. To sprzyja spokojnej nauce. Ogolnie totalny luz, zero cisnienia - spokojna, chlodna analiza. Zwrociles uwage na oschle tla. Masz racje, to moj problem. Mam sklonnosci do prostoty, nie lubie, kiedy tlo zakloca glowny temat obrazu, a nie umiem na nim nic sensownego namalowac, wiec robie z niego dopelnienie do postaci, fakt, te fragmenty obrazu sa puszczone   bezradny Musze jakos rozwiazac ten problem. Inna sprawa jest to, ze maluje ze zdjec, i tlo musze wymyslac, poniewaz to co jest mi nie pasi. Uprzedzam z gory, ze na kolejnych obrazach bedzie ta sama kobieta, troche nudne ale jest wygodna - pozuje i nie kloci sie o prawa autorskie  rotfl
To chyba tyle o moim malowaniu.

Dzieki Tereso,
wlasnie przeczytalam Twoj post. Wlasciwie wszystko o moich problemach z tlem opisalam w poscie do Cebuli (powyzej). Bede z tym walczyc.
Dzieki za uznanie dla mojej pracy  usmiech
Jeszcze chcialam dodac kilka slow na temat detali. Uwielbiam malowac dlonie  tak, uklad palcow, sposob ulozenia dloni potrafi wyrazic mnostwo emocji. Przyznaje sie tez, do wielu studiow rysunkowych rak i stop.
Gruszka
Przyjaciel
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #6 : 20 Sierpień 2012 - 22:16:43 »

Blue, ja też jestem pod wrażeniem. Bardzo dobre obrazy, naprawde. Stopy, dłonie (zwłaszcza prawa dłoń modelki pierwszej) - pierwsza klasa). Zazdraszczam TAKIEJ formy na starcie! usmiech

Mój boże, a ja nie mam w domu ani kropli wódki...
/Dwa żebra Adama/
blue
Bywalec
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #7 : 21 Sierpień 2012 - 20:45:57 »

Dzieki Gruszka.
Moja droga, Ty mi nie zazdrosc, tylko olowek w lapke i bierz sie do roboty  okok  tak
Ja mam na polce trzy teki wypchane szkicami. Jesli w danym dniu nie moge sobie pozwolic na malowanie, to chociaz szybki rysunek staram sie machnac.
Trzymaj sie mocno pedzla  usmiech
pozdrawiam
Gruszka
Przyjaciel
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #8 : 23 Sierpień 2012 - 10:53:54 »

NIe no jasne oczko to zazdrość raczej o własny poziom, który zależy głównie od mojej pracy nad sobą. Niemniej jednak talent to coś, co mimo, że mocno dyskutowane, mimo wszystko nadaje od razu fajnego wymiaru temu, co jest tworzone - bez względu na etap, level, na którym akurat jest tworzący.

Innymi słowy zachwycam się Tobą, ubolewam nad sobą oczko co jednak mnie nie deprymuje i trzymam sie mocno pędzla usmiech

Mój boże, a ja nie mam w domu ani kropli wódki...
/Dwa żebra Adama/
blue
Bywalec
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #9 : 23 Sierpień 2012 - 21:47:53 »

Gruszka,
bo mi woda sodowa uderzy do glowy  paluszkiem
prawde mowiac to naleze do osob, ktore nigdy nie sa z siebie zadowolone i ciagle cos poprawiaja. Ta cecha moze wykonczyc czlowieka  bezradny. Najbardziej irytuje mnie to, ze nie umiem przeniesc wizji obrazu, jaki sobie stworzylam, na plotno. Mam nadzieje, ze z czasem sie to zmieni. Na poczatku duzo rysowalam, i te prace byly slabiutkie, z czasem bylo coraz latwiej i efekt sklanial do wiekszego wysilku. Dlatego zawsze zachecam innych do pracy. Nikt nie wie jakie ukryte zdolnosci w nim siedza. Zdarza sie, ze  potrzeba czasu zeby je wydobyc  tak
Poza tym uwazam, ze dobrze jest wrzucic prace na takie forum. Zazwyczaj osoba, ktora maluje nie potrafi zdystansowac sie do tego co robi. Swieze spojrzenie kogos innego czesto pozwala wylapac bledy ktorych my nie jestesmy swiadomi. Ogolnie fajna sprawa i nie zaluje ze tu jestem  oczko.
Strony: [1] 2 3 4 5   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: