Malarstwo - Teresa Kopańska
  Malarstwo Teresy Kopańskiej
forum malarskie
Forum malarskie
02 Października 2022 - 11:47:38 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 ... 11   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Malarstwo sztalugowe(pejzaż,postacie,portrety,akt,sceny rodzajowe,inne) - teresa  (Przeczytany 65654 razy) Średnia ocena: 5
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Cebula
Stały bywalec
*
Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #30 : 03 Marca 2013 - 23:03:34 »

Podobnie jak wendipo namawiam do dalszej pracy nad zamkiem. Zbrudzenie kolorów po lewej stronie z jednej strony faktycznie dodało obrazkowi przestrzeni i wyrazu, a z drugiej strony traci on spójność. Może warto zdecydować czy bardziej zależy ci na pierwszym czy na drugim i stosownie do tego pociągnąć obraz w tę stronę?

Burak stroni od cebuli,
a cebula doń się czuli
teresa
Admin
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #31 : 08 Marca 2013 - 17:45:32 »

Dziękuję za komentarze.
Tym razem (wcześniej wspominałam)
myślałam, że ten obraz - zamek w malowaniu będzie łatwiejszy,
jednak nie, dłużej nad nim pracowałam niż nad poprzednim.
"Zamek nad Loarą"

Olej na płótnie. 50x70cm.
pylus111
Nowicjusz
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #32 : 08 Marca 2013 - 22:35:59 »

Wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Kobiet !! oczko

Artysta nie jest opisywaczem świata, jest jego rywalem.
Kropka
Bywalec
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #33 : 13 Marca 2013 - 18:52:34 »

Według mnie wszystkie zamki są świetnie. Chociaż mi pierwsza wersja zamku w Bawarii bardziej się podoba - to pewnie przez te kolory. Ja lubię bardziej takie bajkowe klimaty  usmiech ale ostatnie słowo do artysty należy.

Ogólnie temat "zamkowy" bardzo mi się podoba - zainspirował mnie. Chyba też spróbuje namalować coś w tym klimacie!

A jeśli chodzi o pracę nad tymi obrazami - to chyba w miarę szybko powstały? Jak na takie formaty? Jestem pod wrażeniem!

Pozdrawiam serdecznie
teresa
Admin
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #34 : 21 Lipca 2013 - 11:13:14 »

"Kwiaty jabłoni"

olej na płótnie z cyklu malarstwo błękitne.

Motyw czyli kwiaty - na podstawie jakieś pracy, którą z grubsza zapamiętałam
wendipo
Malarz miesiąca

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #35 : 22 Lipca 2013 - 08:51:16 »

Teresko, ten obraz wydaje mi się "bardzo inny" od Twoich wcześniejszych prac, szczególnie kolorystyka, ale bardzo mi się podoba. Jest taki delikatny, świetnie namalowany flakon?słoik" w każdym razie szkło, te cienie i delikatność płatków okok

usmiech
Towicz
Forumator
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #36 : 22 Lipca 2013 - 21:18:09 »

Po tym obrazie widać, jak brakowało Ci olejnego malarstwa. Akwarela niech sobie poczeka na lepsze czasy oczko
teresa
Admin
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #37 : 23 Lipca 2013 - 05:44:47 »

Racja, prawda Towicz. Dziękuję
Dziękuję  wendipo. Słusznie zauważyłaś, że ten obraz ma inną kolorystykę niż dotychczasowe moje malowidła.
W moim malarstwie jak dotychczas to dominowały obrazy w kolorach ciepłych, ciemnych i bardziej kontrastowych.
W pewnym czasie zmęczyło mnie malarstwo olejne ale jak Towicz zauważył zatęskniłam do oleju,
do płótna i sztalugi. Myślę, że akwarelka spowodowała zmiany w moim warsztacie kolorystycznym.
Od tej pory obrazy moje wydały mi się zbyt ciężkie w kolorystyce, chociaż nie lubię malować w błękitach, nie lubię
też żadnych niebieskości nawet w moim otoczeniu typu ciuchy i inne to ten obraz sama (przyznam nie skromnie) uważam za udany.
Podjęłam wyzwanie, zmianę w mojej palecie koloru. tz powstanie cykl obrazów malarstwa błękitnego.
Nie jest to dla mnie łatwe z racji przestawienia się z tego że farby niebieskie i ich różne odcienie są dość ciężkie i grymaśne w malowaniu.
Sporo można się doczekać nie miłych niespodzianek na obrazie z ich strony o ile nie umie się nimi pracować, no ale zatęskniłam za zmianami.
Już takie zmiany zachodziły w moim malarstwie ale tematyczne. Był okres fantazji, okres buntu, aktu, agresji i mojej wyobraźni
zarówno przedstawione kolorem i tematem. Na mojej domowej stronce jest tylko mała część moich malowideł, tylko tych,
które zanotowałam fotograficznie, natomiast te, które gdzieś poszły w świat w mojej wczesnej młodości i nie przywiązywałam
wagi do ich kolekcji archiwum (zapisu) nawet nie pamiętam dokładnie ich treści.
Czasami ktoś spotykając mnie na ulicy, przypomina mi - Tereska pamiętasz mam Twój obraz "taki a taki" a ja nie pamiętam.
Natomiast kiedy widzę, to nie wierzę, że to ja malowałam. Był to okres marzeń, okres, który tylko spełniał się w obrazach.
Teraz maluję to co widzę a przedtem nie widziałam. Dlatego czasami nawołuję młodych malarzy by malowali jak najwięcej bo
najbardziej wartościowe malarstwo pochodzi z duszy z marzeń z emocji, które przeżywamy, z wyobraźni artysty.
Kopie, podglądy obcych prac, fotki, zdjęcia nie dają satysfakcji w malarstwie, w wykonanym dziele a satysfakcją i całym wyzwoleniem
artysty jest jego głęboka wyobraźnia. Myślę, że każdy malarz przechodzi / będzie przechodził  taką ewolucję a to z racji zapewne wieku.
Rozpisałam się na całego, ale takie zmiany kolorystyczne i powrót do malarstwa olejnego to chyba w części zawdzięczam temu forum,
jego użytkownikom. Wspomnę to u naszych akwarelistach - espero, nokia,  wendipo.
To oni zmotywowali mnie do przypomnienia mi techniki akwarelowej i to dzięki akwarelce, jej lekkości wracam do olejnego malarstwa,
ale już w innej tonacji kolorystycznej, właśnie lekkiej i delikatnej.  Dziękuję espero, nokia,  wendipo,
Nie wyrzekam się jednak dalej ćwiczyć malarstwa akwarelowego.

usmiech usmiech

nokia75
Przyjaciel
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #38 : 23 Lipca 2013 - 08:33:45 »

"Kwiaty jabłoni" Piękny  oklasky Wandipo ma rację różni się od innych i bardzo się cieszę że  akwarela to sprawiła , czasami trzeba pomalować w innej technice by wrócić z innym nastawieniem. Cieszę się tym bardziej że również moje prace motywowały  hura

Co komu po tym, że choćby cały świat pozyskał ale na swej duszy stracił?......
adorata
Przyjaciel
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #39 : 23 Lipca 2013 - 13:28:07 »

Kwiaty jabłoni obraz przepiękny, barwy subtelne i lekkość w wykonaniu, gratulacje! tak okok
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 ... 11   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: