Malarstwo - Teresa Kopańska
  Malarstwo Teresy Kopańskiej
forum malarskie
Forum malarskie
18 Wrzesień 2019 - 00:04:23 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 2 3 4 5 6 [7] 8   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: WERKA:P  (Przeczytany 31108 razy) Średnia ocena: 4
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
galandir
Forumaniak
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #60 : 03 Czerwiec 2009 - 22:54:44 »

piotr tu chodzi o materie a nie technike. malarz maluje , tworzy kolory jak tworca , kreator.
fotograf czeka na moment i pstryka. to nie to zupelnie. a niech i malarz zerznie z fotki ale malarz moj drogi robi to nie za pomoca lustra i soczewki  ale za pomoca glowy, tam gdzies cos zaczyna dzialac.

Ogniste anioły upadły wśród huku potężnych grzmotów. A ognie piekielne płonęły wokół
GAdS

Linki sponsorowane:

nickt
Gość
« Odpowiedz #61 : 03 Czerwiec 2009 - 22:59:44 »

W FOTOGRAFI podwodnej , która ja uprawiam , to nie takie proste
Feen
Gość
« Odpowiedz #62 : 04 Czerwiec 2009 - 08:14:14 »

Gdyby fotografika była taka prosta i prymitywna jak piszesz Galandir,nie byłaby zaliczana do sztuki .Po prostu chłopie nie obrażaj Fotografików i nie opowiadaj bzdur.Artyści fotograficy podobnie jak malarze ,czy rzeźbiarze ,używają różnego rodzaju narzędzi,posiadają nawet ciemnie,pracownie,doskonalą swoja technikę,niektórzy obdarzeni są talentem.Wyobrażasz sobie takie dziwy?No może nie ,bo być może masz na myśli cyfrówkę i Kowalskiego z "makropasją".
Narzędzie jak narzędzie -liczy się efekt.Ręce opadają."Wyższość Świąt Bożego Narodzenia ,nad Świętami Wielkiej Nocy"-albo odwrotnie.
sert
Gość
« Odpowiedz #63 : 04 Czerwiec 2009 - 08:37:35 »

Jest nawet taka ciekawa i bardzo pouczająca "recepturka" na dobre zdjęcie krążąca wśród fanów fotografii z pewnymi ambicjami:
Jeśli znalazłeś ciekawy temat, który zamierzasz sfotografować, ustawiłeś, czas i przysłonę, wykadrowałeś i zgrałeś kompozycyjnie i jeśli wszystko zajęło ci mniej niż 3 minuty to zacznij od początku.
Wieeelce przydatna rada. Bo dobra fotografia to nie "pstryk" i po zawodach. To, oprócz umiejętności i doświadczenia, przede wszystkim myślenie poparte niekiedy odrobiną szczęścia.
galandir
Forumaniak
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #64 : 04 Czerwiec 2009 - 09:57:02 »

moze zbyt uogolnilem, zmierzalem do tego ze fotografia jest prostrza w wykonaniu w dobie cyfrowych lustrzanek. bez filmu-negatywu, korexa,wywolywacza, utrwalacza i suszarni. nie wspomne juz o pozadnym KROKUSIE;) zajmwoalem sie fotografia kilkanascie lat temu i mialem ciemnie nawet i wiem ze to ciezki kawalek chleba. ale czy teraz? pewno tak bo dobrze skadrowac i znalezc temat jest ciezko.wiem jednakk ze teraz w dobie fotografii cyfrowej kazdy moze robic zdjecia na poziomie wiecej niz amatorskim. tak ale czy kazdy moze malowac? odpowiadam ze nie kazdy ma predyspozycje. fotograf czesto nie zostanie malarzem a malarz moze zosta fotografem, ma wiecej wyczucia. przyklad kolegi fotografa profesjonalnego ktory zaczynal kiedys malowac a nieumial;P. Feen slonko nikogo niemialem zamiar obrazac.  moze moje opinie zasadniczo sie roznia od twoich ale one sa moje i pisze je szczerze. gdybym ja tak mial krytykowac wypowiedzi innych, a przynajmniej te  ktore mi sie niepodobaja i nie sa zgodne z moimi przekonaniami to galandir by siedzial codziennie na forum i mial by juz kilka tysiecy postow. ale tu nie o to.
odnosz wrazenie ze cokolwiek napisze to Feen torpedujesz i zazucasz mi obrazananie innych.  ahh ze nie wspomne juz o byciu analfabetą, dyletantem itp itd. ja juz nawet zgodzilem sie zeby nie brac udzialu w twoich postach. co mam jeszcze zrobic? :D

Ogniste anioły upadły wśród huku potężnych grzmotów. A ognie piekielne płonęły wokół
Feen
Gość
« Odpowiedz #65 : 04 Czerwiec 2009 - 10:09:02 »

Nic na to nie poradzę,że nie podoba mi się wypowiedź ,zaniżająca niesprawiedliwie wartość pracy czyjejś tylko dlatego ,że nie  para sie akurat malowaniem -a "wypowiadaczowi swoich złotych myśli" tak się wydaje ,bo zanim się szczerze i profesjonalnie wyraził ,nie raczył zasięgnąć wiedzy na powyższy temat  na przykład.
Tak jak Ty masz prawo wyrażać opinie ,tak i ja również .O co więc chodzi?

Tak jak fotografować może każdy ,tak może i śpiewać ,grać na fortepianie i malować,a że z różnym skutkiem ,to już kwestia uzdolnień.

A jesli wypowiedź mi sie nie podoba z jakiegoś powodu,to dlaczego mam milczeć?Pod ochronką jesteś?
Faktem jest ,ze może nieprzemyślanie i niechcący,ale często zdarza ci się obrażać.
galandir
Forumaniak
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #66 : 04 Czerwiec 2009 - 10:21:53 »

Feen sloneczko ja niczego nie zanizam. napisalem tylko ze malarstwo jest trodniejsza sztuka od fotografii. at cala filozofija. gdybym chcial kogokolwiek obrazic napisal bym tak:
Galandir robi beznadziejne fotki, nieumie kadrowac , kolory do kitu ogolem fatalnie;)
jak zauwazylas nie odnioslem sie do konkretnych ludzi. powtarzam opisywalem trodnosc tworzenia. mysle ze i sert mi racje przyzna ze malarzem jest trudniej sie stac.

Oldmalarz
Gość
« Odpowiedz #67 : 04 Czerwiec 2009 - 11:06:01 »

Nickt na plenerze proponuje przydzielic im pokoje po przeciwnych końcach.budynku... rotfl
galandir
Forumaniak
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #68 : 04 Czerwiec 2009 - 11:09:19 »

Oldek alez ja Feen bardzo lubiam. to tylko wymiana zdan ;)
a Werka zaraz nam oczy wydrapie za zasmiecanie jej galerii;)

WERKA
Nowicjusz
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #69 : 04 Czerwiec 2009 - 12:01:23 »

ale wrze! mysl
Jedno jest pewne nie wszystko wszystkim musi się podobać, są różni ludzie róże upodobania i różne zdania na różne tematy, aż mi się różowo zrobiło.
Ameryki oczywiście nie odkryłam bo wszyscy to wiedzą  usmiech
Ja ze swojej strony lubię fotorealizm i ma dla mnie sens...nie dla każdego musi być tak samo bezradny
Pozdrawiam wszystkich oczko

Strony: 1 2 3 4 5 6 [7] 8   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: