Malarstwo - Teresa Kopańska
  Malarstwo Teresy Kopańskiej
forum malarskie
Forum malarskie
24 Września 2022 - 23:41:16 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] 2   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Jak wysyłacie obrazy??  (Przeczytany 8975 razy) Średnia ocena: 0
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Gruszka
Przyjaciel
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« : 20 Lipca 2012 - 22:26:58 »

Wysyłka obrazu to jakas trauma...

obraz 60x80 w opakowaniu ciut większym przekracza Gabaryt B w paczkach pocztowych Poczty Polskiej.
U kurierów - przynajmniej kilku, których sprawdziłam - również., a jesli nawet nie przekracza - to znowu cena przekracza wartość mojej całej transakcji...

Oczywiście zabrałam się za wysyłkę w piątek wieczór, więc jestem sama sobie winna - ale czuję, że w sobotę nie będzie to łatwiejsze...

czym wysyłacie kupione przez kogoś obrazy?

Mój boże, a ja nie mam w domu ani kropli wódki...
/Dwa żebra Adama/
know1126
Przyjaciel
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #1 : 22 Lipca 2012 - 10:43:19 »

Ja wysyłałem pocztą, z kurierami nie miałem do czynienia jeszcze, sam nie wiem czemu, moze dlatego ze czasem trzeba sie rejestrować, jakies formularze wypelniac, czy cos, zalezy chyba od kuriera , ale na poczte ide i wysyłam i juz. Oczywiscie opinie o poczcie są zawsze gorsze od większości kurierów no ale...

Co do gabarytu to oczywiście masz racje koleżanko, na to nic sie nie poradzi.
W każdym razie jak coś sprzedałem na Allegrze to za przesyłkę płaci kupujący, ew czasem ja troche dokładałem jesli źle oszacowałem koszty. No i taki obraz na rogach zawsze owijałem folią bąbelkową a potem w tekture i do okoła taśmą klejącą. Jak ktoś sobie życzy to można dodać >OSTROŻNIE< albo jako przesyłke wartościową, ale to juz zalezy od wartości naszego dzieła.

Gruszko - nadejdzie taki czas, że Twoje dzieła będą tyle warte, że bedziesz je wysyłać za darmo, lub sprzedawać "na pniu", od ręki  3m_sie_

// Krzysiek N, oł rajts riserft.
teresa
Admin
*

Aktywność:
3%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #2 : 22 Lipca 2012 - 13:36:25 »

Ja wysyłam zawsze i nigdy się nie zawiodłam paczką pocztową priorytetową,
Koszt wysyłek też nie jest duży- zależny od wagi przesyłki. Bezpieczne dostawy.
Ale jeśli klient płaci za wysyłkę to wtedy nie ma żadnego problemu finansowego.

niżej link do;
Poczta Polska
Na stronie znajdziesz cenniki różnych dostaw - ja osobiście polecam,  innym dostawcom jakoś nie wierzę.

Gruszka
Przyjaciel
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #3 : 29 Lipca 2012 - 16:41:32 »

Hej,

ostatecznie tez wysłałam obraz pocztą - paczką wielkogabarytową usmiech za naprawdę przyzwoite pieniądze. Obraz dotarł na czas i nawet już pozytywny komentarz się pojawił, więc "akcję" uważam za zakończoną z sukcesem :D

ale na przyszłość - wybadałam tych kurierów - i jesli tylko ktoś mieszka w mieście (bo ja spory kawał za) - to planując wysyłkę na kolejny dzień (w tym samym dniu to raczej marne szanse) można wysłać bez większych problemów. Tyle, że trzeba to zrobić za pośrednictwem stron "zbiorowych" kurierskich, a nie konkretnej firmy - bo zazwyczaj albo nie obsługują osób prywatnych (tylko firmy), a nawet jeśli obsługją - to tak jak napisałeś Know, trzeba się zarejestrowac i takie tam - a cena jest też taka sobie.

Natomiast na stronie "zbiorowej" wpisuje się cechy paczki i dostaje wynik w postaci najtańszego kuriera - i można albo samemu zawieźć do punktu, albo umówic się na odbiór z domu. Ceny były zbliżone do poczty - w tym wariancie. Czyli naprawdę tanio. Taka strona zbiorowa to np.  kurjerzy.pl

/Dwa żebra Adama/
wendipo
Malarz miesiąca

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #4 : 29 Lipca 2012 - 19:28:40 »

Ja właśnie też korzystam ze strony kurierzy.pl, wychodzi taniej niż bym bezpośrednio u kuriera zamawiała, nie wiem dlaczego tak się dzieje, ale się dzieje. Jednak kurierem wysyłam tylko wtedy kiedy mam więcej prac, lub format większy, bo w innych przypadkach wysyłam pocztą, na szczególnych i jak do tej pory (a sporo już wysyłałam) nie miałam żadnych przygód, poza jednym wyjątkiem. Wysłałam normalną paczkę, żeby taniej było (to był pastel w passe partout)...........paczka dotarła połamana na pół, bo listonosz się uparł, żeby do torby to wsadzić stres..........no i żeby klientki nie zniechęcić, musiałam nowy namalować......więc zarobiłam rotfl 0. Dlatego przestrzegam, że lepiej dołożyć (ja albo wliczam w koszty, albo piszę, że koszt przesyłki pokrywa kupujący) i mieć pewność, że dotrze w całości. Z obrazami olejnymi jest łatwiej, na pół nie złoży, hihihi.

usmiech
gardenia
Stały bywalec
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #5 : 29 Lipca 2012 - 19:33:43 »

Ja z kolei obrazy wysyłam mailem ewentualnie mmsem.
wendipo
Malarz miesiąca

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #6 : 29 Lipca 2012 - 19:36:05 »

haha.............chyba nie rozumiem bezradny

usmiech
nokia75
Przyjaciel
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #7 : 29 Lipca 2012 - 20:03:40 »

eheheh dobre , widocznie Gardenia tak wysyła oczko a kupiec sobie to musi skopiować ehe  rotfl

Co komu po tym, że choćby cały świat pozyskał ale na swej duszy stracił?......
Gruszka
Przyjaciel
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #8 : 29 Lipca 2012 - 20:49:07 »

Pokazuję i objaśniam usmiech specjalnie dla Gardenii usmiech

wymiary paczki w kurierów nie mogą przekroczyć 3 metrów - licząc obwód paczki plus najdłuższy bok.

Stąd cała zagwozdka - wysyłałam 60x80, który wraz z opakowaniem miał 2,76 m. Kilkanascie centymetrów większy obraz i żaden kurier nie przyjmie do wysłania. I wtedy już chyba faktycznie trzeba smsem...

/Dwa żebra Adama/
wendipo
Malarz miesiąca

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #9 : 29 Lipca 2012 - 21:25:11 »

Oj, chyba czegoś nie rozumiem............znowu, hihi. Wysyłałam obraz 90/140, kurierem. W opakowaniu było jeszcze ciut więcej, i nie było żadnego problemu, żadnego tak

usmiech
Strony: [1] 2   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: