Malarstwo - Teresa Kopańska
  Malarstwo Teresy Kopańskiej
forum malarskie
Forum malarskie
16 Październik 2019 - 23:17:16 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 [2]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: malmar - pastela sucha (pejzaże,kwiaty,zwierzęta,ptaki,postacie,architektura)  (Przeczytany 9281 razy) Średnia ocena: 4
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
malmar
Stały bywalec
*
Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #10 : 01 Lipiec 2012 - 11:13:12 »

Witam!!!
Dzięki Towicz za komentarz - taki w ten dzień miałem nastrój...

Przedstawiam kolejne prace:

7."Statki i klif" - pastel sucha, 20x30 cm,
   na podstawie obrazu Jacques Falcou - chciałem osiągnąć efekt jakby praca była niedokończona.

8.Kobieta - pastel sucha, 20x30 cm.

Pozdrawiam!
Marcin
GAdS

Linki sponsorowane:

adorata
Przyjaciel
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #11 : 01 Lipiec 2012 - 17:00:52 »

Ciekawe próby,  w Kobiecie coś z nogami nie tak.... mysl
malmar
Stały bywalec
*
Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #12 : 04 Lipiec 2012 - 19:39:35 »

Adorato, prawda z tymi nogami i "doszedłem"  co jest nie tak!!!

Dziś przedstawiam próbę z burzą - szybka praca w niecałe 30 min. Samo rysowanie było przyjemne,
ale później..., utrwalacz - czyli lakier - zaczął mi "pluć", skaner jakoś takich kolorów "nie toleruje" no i
wygląda jak wygląda. Motyw burzy chyba pociągnę dalej.
W sierpniu chcę sprawić sobie aparat foto, więc chyba do tego czasu wstrzymam się z pokazywaniem
kolejnych prac na forum - z foto może będą lepszej jakości  mysl  
A więc:

9.Burzowa próba - pastel sucha, 20x30 cm,
   inspirowane zdjęciem za zgodą autora (ostatnie doświadczenia espero...!!!) :
   http://www.digart.pl/zoom/7124738/Burzowo.html

P.S.
Spotkałem się z takimi określeniami: "malowanie pastelą" oraz "rysowanie pastelą" -może ktoś wytłumaczy,
 która wersja jest poprawna  mysl

Pozdrawiam!
Marcin
espero
Instruktor
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #13 : 04 Lipiec 2012 - 19:56:38 »

inspirowane zdjęciem za zgodą autora (ostatnie doświadczenia espero...!!!) :

hehehe słusznie  okok Ja już wolę nie ryzykować i napisałem już dziesiątki maili do ludzi, których fotki chcę namalować. Tak na wszelki wypadek. Od wczoraj maluję tylko z fotek na które dostaję pozwolenie. Na razie otrzymałem kilkanaście zwrotnych maili i w jednym tylko Pani się nie zgodziła, ale jej wytłumaczenie (też niepotrzebne)  było dla mnie bardzo zrozumiałe i oczywiście uszanuję to, choć jej fotki są idealne do namalowania....

Spotkałem się z takimi określeniami: "malowanie pastelą" oraz "rysowanie pastelą" -może ktoś wytłumaczy,

Ja się dokładnie nie znam, ale dla mnie podział jest prosty - maluję pędzlem i farbą, a rysuję wszystkim innym, czyli pastele, kredki, ołówek itp. Inne różne narzędzia to już zależy, np. jak ktoś sprayem maluje na murze, no to dla mnie np. maluje właśnie.

A co do obrazu: szkoda, że takie foto, bo za bardzo nie widać nic. Mi np. brakuje ciepłego fioletu i za mało rozświetlone są te błyskawice. Rysowałeś je na tle, czy przed narysowaniem tła?  mysl w sensie czy biała kredka poszła po tych granatach, czy przed.
malmar
Stały bywalec
*
Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #14 : 04 Lipiec 2012 - 20:12:33 »

Dzięki espero za koment...!!!

Mi np. brakuje ciepłego fioletu i za mało rozświetlone są te błyskawice.

Fiolety były w szczególności w lewym dolnym rogu, a i gdzieniegdzie też oraz środek był dużo jaśniejszy,
ale jak wspomniałem "spray" zaczął "pluć" więc by pozbyć się plam "pociągnąłem" jeszcze dwa razy lakierem... - to był błąd - wszystko ściemniało,
utraciło przejścia tonalne i jak zauważyłeś (ale to na skanie) nic nie widać !  zly Ale człowiek się uczy na błędach...  tak

Rysowałeś je na tle, czy przed narysowaniem tła?  mysl w sensie czy biała kredka poszła po tych granatach, czy przed.

Praca na granatowym papierze, ale błyskawice rysowałem po nałożeniu tła.

Pozdrawiam!
Marcin
malmar
Stały bywalec
*
Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #15 : 22 Lipiec 2012 - 14:27:20 »

Witam!!!
Zakup aparatu foto musi trochę poczekać, więc wrzucam kolejne prace ze skanera  oczko
Pobawiłem się trochę "w miniaturki".

10. Przed burzą - pastel sucha, 13x18 cm - na podstawie tutoriala z czasopisma do nauki malarstwa

11. Św.Jan - pastel sucha, 10x15 cm - na podstawie obrazu F.Desnos (1901-1958) o tym samym tytule
      Tutaj zapanowałem nad nakładaniem fiskatywy - przynajmniej w większym stopniu  hura

Jeżeli będzie potrzeba to "wrzucę" obraz Św.Jana na którym się wzorowałem.

Pozdrawiam!
Marcin
malmar
Stały bywalec
*
Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #16 : 30 Sierpień 2012 - 19:25:14 »

Ze względu na przeprowadzkę i brak internetu na nowym miejscu zamieszkania, od jutra, przez jakis czas nie będzie mnie na forum  beczy   Jak tylko podłączę się do internetu - od razu się ponownie pojawię. Do najszybszego ponownego spotkania !

Pozdrawiam!
Marcin
Strony: 1 [2]   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: