Malarstwo - Teresa Kopańska
  Malarstwo Teresy Kopańskiej
forum malarskie
Forum malarskie
17 Wrzesień 2019 - 23:58:04 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] 2   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: malmar - rysunki  (Przeczytany 6264 razy) Średnia ocena: 0
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
malmar
Stały bywalec
*
Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« : 03 Maj 2012 - 16:12:30 »

Witam !!!
Postanowiłem zacząć przygodę z rysunkiem dlatego założyłem galerię w której będę przedstawiał
wyłącznie  rysunki - na razie ołówkiem i kredką.

Oto pierwszy:

"Tulipan" - ołówek, 20x30 cm.

Oczywiście krytyka mile widziana.

Pozdrawiam!
Marcin
GAdS

Linki sponsorowane:

gardenia
Stały bywalec
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #1 : 03 Maj 2012 - 19:46:39 »

Kwiaty to takie łobuzy, które by wyglądać na rysunku dobrze, wymagają bardzo subtelnego cieniowania. Z portretowaniem kwiatów jest tak, jak z portretowaniem kobiet: trzeba dużo światła w takim portrecie. Z mojego doświadczenia wynika, że nawet trudniej jest zrobić portret kwiatu niż kobiety.
Twój rysunek jest w mojej opinii bardzo szary, prawie jednolicie (miejscowe wzmocnienia dodają jeszcze tej szarości). Możliwe, że rozjaśnienie tła pomogłoby w odbiorze tej pracy.
malmar
Stały bywalec
*
Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #2 : 04 Maj 2012 - 17:40:10 »

Dzięki Gardenia !!!
Zasadniczo zamysł był taki, by z ciemnego tła wyłaniał się kwiat  usmiech he he .
Wybrałem tulipana ponieważ wydawał mi się w miarę prosty do narysowania - ale zdjęcie a wykonanie to
co innego  milczek
Dzisiaj po wyjęciu z szuflady i spojrzeniu "świeżym" okiem dostrzegłem (prócz uwag Gardenii) że sam kwiat
jest chyba za mały w stosunku do całości - a w szczególności do liści na pierwszym planie..., czy Wasze
"wizualne" odczucie też jest takie same??

Pozdrawiam!
Marcin
wendipo
Malarz miesiąca

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #3 : 04 Maj 2012 - 18:25:49 »

Ja już bym zostawiła ten rysunek, wzięłabym drugą kartkę zastosowała się, tak chociaż trochę ( żeby to była Twoja praca, a nie Gardenii) do wskazówek. Wydaje mi się, że lepiej by było, jak by kwiat był większy- tu masz rację, liście ciut węższe, ale wszytko ciemniejsze, a tło jaśniejsze. Teraz widzę jakby negatyw, więc zrób pozytyw, hihi........Powodzenia tak

usmiech
malmar
Stały bywalec
*
Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #4 : 04 Maj 2012 - 20:46:13 »

Ja już bym zostawiła ten rysunek, wzięłabym drugą kartkę zastosowała się, tak chociaż trochę ( żeby to była Twoja praca, a nie Gardenii) do wskazówek.

Oczywiście "to coś" już nie tykam... usmiech .... Teraz "walczę" z kotem   oczko  .

DZIĘKUJĘ "Wendipo"  !!!

Pozdrawiam!
Marcin
Towicz
Forumator
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #5 : 05 Maj 2012 - 07:45:31 »

Za szybko próbujesz stworzyć 'dzieło'. Zacznij od kilku szkiców, potem przejdź do bardziej szczegółowych studiów. Nie myśl o tworzonym obrazku, jak o ukończonym dziele w złotych ramach oczko
No i nie mogę zgodzić się z Gardenią, że portret kwiatu jest trudniejszy od portretu kobiety. I niekoniecznie muszą wymagać dużo światła- to zależy od koncepcji. Ale to już inny temat.
Nowicjusz
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #6 : 05 Maj 2012 - 14:24:33 »

Za szybko próbujesz stworzyć 'dzieło'. Zacznij od kilku szkiców, potem przejdź do bardziej szczegółowych studiów. Nie myśl o tworzonym obrazku, jak o ukończonym dziele w złotych ramach oczko
No i nie mogę zgodzić się z Gardenią, że portret kwiatu jest trudniejszy od portretu kobiety. I niekoniecznie muszą wymagać dużo światła- to zależy od koncepcji. Ale to już inny temat.

ale skąd ty wziales ta dokladna wiedze o zamyslach malmara   bezradny nie chcesz chyba korygowac jego podejscia do malowania - wkoncu skad mialbys wiedziec jakie jest najlepsze?  Czy podejscie ''zamierzam namalowac obraz, ktory bedzie wielką sztuką'' - jest zle?   oczko

A to co napisal Gardenia ma ogromną wartość - nie ze wzgledu na warość informacyjną -  bo nie znajdziemy uniwersalnej odpowiedzi na pytanie co jest latwiej namalowac  rotfl sprowadziles to troche do parteru.  Tu chodzi o polot, mowienie lekko, kolorowo, artystycznie  hura
malmar
Stały bywalec
*
Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #7 : 05 Maj 2012 - 19:56:58 »

Dziękuję za wszystkie wpisy !!!
"Gardiena" wspomniał o kobiecie więc spróbowałem... oczko  taki szybki rysuneczek.... oczko
Skaner trochę zmienił kontrast (nie chciałem poprawiać) lecz to chyba nie zaszkodzi by pokazać mi błędy  tak

2. "Kobieta" - ołówek , A4

Pozdrawiam!
Marcin
teresa
Admin
*

Aktywność:
7%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #8 : 06 Maj 2012 - 08:46:35 »

kliknij by powiększyć

nie prawidłowość światła i cienia - jak byś się bał dalej sięgnąć ołóweczkiem ?

espero
Instruktor
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #9 : 08 Maj 2012 - 11:53:21 »

Zgadzam się w 100% z tym co napisał Towicz. Szczególnie w miejscu, gdzie mówi o tym, żebyś sobie porobił szkice, a później bardziej szczegółowo. Albo odwrotnie, bo i tak można. Nie zgadzam się natomiast z tym, że łatwiej zrobić portret kobiety niż kwiatu. Absolutnie. Tzn. mówię za siebie. Uważam, że twarz w ogóle to jeden z najtrudniejszych obiektów do narysowania i Tobie malmar sugeruję, żebyś twarz ćwiczył, ale rysując poszczególne jej części. Przyglądaj się zdjęciom, zobacz jak wygląda nos, jak są osadzone oczy, jaki kształt przybierają usta. Twoja kobieta ma niestety wiele defektów. Mi najbardziej rzuciły się w oczy, oprócz tego, co zaznaczyła Teresa, właśnie oczy. Poza tym cieniowanie. Nie wspomnę o włosach. Proponuję też, żebyś nie rozcierał ołówka palcem [jestem tego zagorzałym przeciwnikiem]. Oczywiście to Twoje początki jak napisałeś, więc błędy to rzecz normalna i nie ma co się poddawać. Ja tam kiedyś jak rysowałem, to chyba wszystkie możliwe błędy potrafiłem zrobić na jednym rysunku [łącznie z rozcieraniem palcem usmiech]. Musisz dużo ćwiczyć, rysuj wszystko, od długopisu leżącego na biurku po, powiedzmy bloki za oknem, czy tam drzewa. Wszystko. Nawet te twarze rysuj, cokolwiek, ale rysuj. Miliony rysunków dziennie usmiech Niestety tylko poprzez ćwiczenia uda Ci się w końcu zrobić taki rysunek, że sam się zdziwisz.
Strony: [1] 2   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: