Malarstwo - Teresa Kopańska
  Malarstwo Teresy Kopańskiej
forum malarskie
Forum malarskie
29 Listopada 2022 - 18:31:10 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 [2]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Wydarzenia - ("Serce, głowa, ciało - o kobiecie")  (Przeczytany 6591 razy) Średnia ocena: 0
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Towicz
Forumator
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #10 : 10 Kwietnia 2012 - 13:58:08 »

Cebulo- mnie natomiast chodzi o 'jakość malarstwa tego gościa', a w dalszej kolejności, również na tym gdzie obraz zawisł, pamiętając o znaczeniu jakie instytucja religijna odegrała w historii sztuki. Twierdzę, iż z całą pewnością mylisz się pisząc, że 'nie jest to kiczowaty obrazek chcącego zbić (tu chyba miało być- fortunę, kasę, sławę itd..) na żałobie malarza'. Jest to najgorszy rodzaj kiczu, który łączy miernotę wykonawczą z żerowaniem na wciąż nośnym medialnie, a w dodatku kontrowersyjnym temacie. Nie wiem, czy artykuł 'gnoi gościa jak tylko może' (musiałbym uważnie przeczytać, a nie mam ochoty), moim zdaniem on sam się zgnoił jako artysta, którym podobno był (jest?). Pojawiły się tam natomiast zarzuty o estetykę komiksową, ale pisał to ktoś, kto o komiksie nie ma bladego pojęcia. Gdyby 'to' faktycznie reprezentowało estetykę komiksu, nie byłoby na co zapewne pomstować oczko
Obraz jest prymitywnie pomyślany, podle skomponowany i fatalnie wykonany. Nie wierzę, że autor malował go tyle , ile twierdzi. Dałbym tydzień- w najlepszym razie. Ewidentnie widać, że się gościu śpieszył, żeby zdążyć zanim afera przycichnie. Ale, jak widać, niepotrzebnie pan malarz się martwił, bo i w gazecie napisali, i w telewizji pokazali- cel zatem został osiągnięty. Coś tam koleś marudził, że portrety chciał na obrazie umieścić, tylko koncepcja się zmieniła...HA-HA..Raczej umiejętności zabrakło, a najbardziej czasu.
Szkoda, że żaden ARTYSTA nie zmierzył się z tematem, pewnie dlatego, że został kompletnie uprzedmiotowiony jako element walki politycznej, a tym samym zbyt ryzykowny dla sztuki. Zajęli się nim więc partacze mający problemy z odróżnianiem kolorów.
Słowem na S, którym nazwałem ten bohomaz, określam często źle wykonane, wadliwe produkty, takie jak wypaczające się podobrazia, farbę zasychającą w tubkach, pędzle z wyłażącymi włosami, oraz tysiące innych, także powstałych na obszarze tzw. sztuki. Bardzo bym chciał, żeby 'ten koleś' przeczytał, co o nim myślę i poczuł się obrażony, najchętniej zresztą powiedziałbym mu to osobiście. Użyłbym też może określenia pochodzącego od nazwy pewnego dzielnego drapieżnika afrykańskiego, który cieszy się niezasłużoną pogardą rodzaju ludzkiego, chociaż niezwykle skutecznie rywalizuje z lwami. Ale chyba nie- psowate (?) z sawanny mogłyby poczuć się urażone.
teresa
Admin
*

Aktywność:
20%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #11 : 28 Kwietnia 2012 - 16:28:15 »

1 maja rusza druga edycja Targi Sztuki – Kraków ArtExpo 2012.
Więcej -  przeczytaj program - warto  tak

Krakowskie Targi Sztuki ArtExpo 2012 tuż, tuż!
teresa
Admin
*

Aktywność:
20%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #12 : 28 Kwietnia 2012 - 17:27:46 »

Więcej o historii obrazu na stronie portalu w/w
Obraz Tamary Łempickiej odnaleziony po 87 latach

2 maja, aukcja w „Impressionist & Modern Art”
Ale kasa  mysl   5 milionów dolarów - wywoławcza, a ile jeszcze dojdzie w licytacji   milczek
Strony: 1 [2]   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: