Malarstwo - Teresa Kopańska
  Malarstwo Teresy Kopańskiej
forum malarskie
Forum malarskie
15 Wrzesień 2019 - 18:58:26 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 2 3 [4] 5   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Jadwiga  (Przeczytany 21847 razy) Średnia ocena: 4
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
eb88
Nowicjusz
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #30 : 07 Maj 2013 - 13:22:17 »

kwiaty rewelacja! Bardzo mi się podobają.

Może jakiś krótki instruktaż (krok po kroku) w postaci zdjęć czy filmu operowania szpachelka? Chętnie podpatrzę !
Pozdrawiam
GAdS

Linki sponsorowane:

Jadwiga
Bywalec
*
Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #31 : 07 Maj 2013 - 20:00:17 »

eb88:No filmu to nie ma,  Czasem robię zdjęcia, ale do osób systematycznych to raczej nie należę i niektóre prace dokańczam wiecznie (patrz galeria prac niedokończonych), a czasem maluję szybko  i w ogóle nie myślę o robieniu zdjęć; tym bardziej chylę czoła przed espero, który okazał się być nie tylko znakomitym akwarelistą, ale i świetnym instruktorem tak

espero
Instruktor
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #32 : 07 Maj 2013 - 20:22:45 »

Ojj, dziękuje Jadwigo, bardzo mi miło  zawstydzony  Osobiście bardzo cenię fotorelacje, bo uwielbiam podglądać innych przy pracy, więc i ja staram się pokazać coś od siebie, bo dla mnie obserwowanie innych przy malowaniu jest bardzo inspirujące, więc myślę, że może i dla kogoś może się takie okazać. Jest to czasami trudne, czasem zapominam zrobić zdjęcie, zrobię za późno, wtedy odpuszczam całą fotorelację. Ale ostatnio staram się dość dobrze dokumentować, bo mam w związku z tym pewne plany. Zachęcam jednak do tworzenia fotorelacji, bo później nawet samemu fajnie jest powspominać jak to się malowało...usmiech Przepraszam za ten wywód w Twojej galerii, mam nadzieję, że nie masz mi za złe.
Pozdrawiam!
Cebula
Stały bywalec
*
Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #33 : 12 Maj 2013 - 09:36:14 »

Fotorelacje są też o tyle dobre, że dobrze się później z nich uczyć. Wyświetlacz w aparacie, jeśli się taki ma, dobrze pracuje jako swoisty odpowiednik odejścia. Łatwiej też na nim badać kompozycję.

Muszę powiedzieć, że o ile wcześniejsze kwiatki nie przypadły mi do gustu o tyle te wyszpachlowane bukiety powaliły mnie na kolana. Zawsze wydawało mi się, że szpachla daje ograniczone możliwości mieszania kolorów, a tutaj odcienie są doskonale znalezione. Faktura tylko podkreśla grę koloru. Jednym słowem "kciuk w górę".

Burak stroni od cebuli,
a cebula doń się czuli
Jadwiga
Bywalec
*
Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #34 : 13 Maj 2013 - 18:55:21 »

Cebula, dzięki usmiech. Bardzo lubię szpachelkę-kolory dobrać jest nawet łatwiej, gdyż wcale nie trzeba ich aż tak mieszać-dochodzę nawet do wniosku, że pędzlem właśnie za bardzo je mieszałam aż całość była nieco zbyt może bura?? no ale wszystkich starszych nie będę przecież przemalowywać-trzeba iść do przodu.
A aparatu fotograficznego używam głównie do sprawdzania, co nie gra w kompozycji/światłocieniu ( i - ze względu na brak systematyczności-do zapamiętania, kiedy daną pracę malowałam=kiedy werniksować w końcowym )
Masz rację, z fotorelacji można się naprawdę dużo nauczyć- po przejrzeniu tych od  espero nawet akwarele i papier kupiłam, tylko się boję zacząć  stres-wszyscy maja coraz lepsze prace i lata mi pewnie potrwa zanim dociągnę :/  tak więc może kiedyś.... mysl
ps Espero, pisz w mojej galerii, co Ci pasuje, jest OK

Dodane: 13 Maj 2013 - 17:56:24
ups, przesadziłam z tymi emotikonkami...

Towicz
Forumator
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #35 : 19 Maj 2013 - 16:40:44 »

Bardzo fajne bukiety, zwłaszcza 8a robi miłe wrażenie. Świetny szklany wazon na tym obrazku, a zrobiony tak oszczędnymi środkami...
grzymek
Nowicjusz
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #36 : 10 Sierpień 2013 - 17:06:37 »

Bardzo ładne malarstwo kwiatów.

grzymek
Jadwiga
Bywalec
*
Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #37 : 15 Sierpień 2013 - 14:58:32 »

Dziękuję administracji forum za wyróżnienie moich prac usmiech

Wypada mi też w  końcu dołożyć coś nowego, a skoro jest lato, to może trochę łąkowych kwiatków, które tak lubię, w tym 2 wersje z koniczynkami-powstały w odstępie 1 roku; inny bukiet z cykorią dodam niedługo, bo coś mi się zdjęcia pomyliły...

13."Polny bukiet z cykorią"-olej, płótno, 40x40cm:

14."Koniczynki na szczęście"-olej, płótno,40x40cm:

Tutaj jest coś w trakcie pracy:

15a

15b

15."Lato czeka-bukiet z koniczynek i traw"-olej, płótno, 40x40

nokia75
Przyjaciel
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #38 : 15 Sierpień 2013 - 15:38:42 »

Pięknie malujesz te bukiety  oklasky

Co komu po tym, że choćby cały świat pozyskał ale na swej duszy stracił?......
teresa
Admin
*

Aktywność:
7%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #39 : 15 Sierpień 2013 - 17:15:56 »

Jadwigo pieknie wychodzi Ci szkło- prace są w terści cudowne, przyjemne w odbiorze, ale
drażni mnie jednak w tych pracach kolorystyka tła.
Widać, że kolor zółcieni stał sie Twoim przyzwyczajeniem i tak obraz "Koniczynki na szczęście"
jest mało kontrastowy. odbiram go jako całe zażółcone płótno.
Brakuje w tych pracach konkretnych podstaw do przedmiotu, które przedstawiasz tj. bukietów kwiatowych.
Światła i cienia, które by wyeksponowało kwiaty na pierwszy plan. Nadało by żywotnosci i świetlistości barw.
Natomiast wrócę do Twojego malowania szkła (wazony) tu widać Twoją bardzo dobrą orientację w zachowaniu się światła w szkle,
ładnie zachoawana bryłatowość, kształt, woda, przestrzeń w szkle - widać jak potrawisz dobierać plamy koloru w szkle by ono wyglądało realnie.    okok

Strony: 1 2 3 [4] 5   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: