Malarstwo - Teresa Kopańska
  Malarstwo Teresy Kopańskiej
forum malarskie
Forum malarskie
19 Wrzesień 2019 - 15:34:38 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 [2] 3 4 5   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Jadwiga  (Przeczytany 21877 razy) Średnia ocena: 4
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Jadwiga
Bywalec
*
Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #10 : 25 Kwiecień 2012 - 07:35:31 »

Gardenia: i właśnie na te łąki czekam; u mnie startują żonkile i tulipany, magnolia właśnie rozkwita, przylaszczki przekwitły już niestety, są za to sasanki...No i będą dmuchawce-mlecze atakują:)
Weltreise :dzięki- to chyba zostanę przy kolorach, których używam, a już miałam wątpliwości czy nie zmieniać...

Z okazji rozpoczynającego się sezonu w ogrodzie do galerii dokładam narcyzy i żonkile:)

5.Narcyzy-bukiet w szklance, olej na płycie 27x45cm.
To starsza praca, namalowana po długiej przerwie w malowaniu (10lat?) na tylnej stronie płyty unilamowej, używanej wtedy jako boazerie:). Dalej uważam, ze to świetny materiał na podobrazie-ma tylko 1 wadę:lekko wygina się pod wpływem światła/ciepła, co, o dziwo, wydaje się nie szkodzić malunkowi; jednak wolę, by te obrazy nie wisiały naprzeciwko okna.

6.Żonkile, olej na płótnie 30x40cm, szpachelka

Inne ujęcie:

7.Narcyzy z błękitną nutą-sen kolekcjonera, olej na płótnie, 30x60cm

GAdS

Linki sponsorowane:

wendipo
Malarz miesiąca

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #11 : 25 Kwiecień 2012 - 10:48:02 »

Bardzo lubię kwiaty w malarstwie. Twoje mi się również podobają, szczególnie nr.7
Narcyzy........są takie delikatne, kruche, kolorystyka równie łagodna. Piękny okok

usmiech
gardenia
Stały bywalec
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #12 : 25 Kwiecień 2012 - 20:26:13 »

Gardenia: i właśnie na te łąki czekam; u mnie startują żonkile i tulipany, magnolia właśnie rozkwita, przylaszczki przekwitły już niestety, są za to sasanki...No i będą dmuchawce-mlecze atakują:)
U mnie tak zimno, że nawet jeszcze forsycja nie ruszyła. Natomiast mam pełno narcyzów, tulipanów botanicznych i sasanek. Magnolia jeszcze śpi. Za to na mniszki i koniczynę polecam czystą, zdrową chemię usmiech No, może zbyt zdrowa, to ona nie jest, ale skuteczna  okok
Towicz
Forumator
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #13 : 26 Kwiecień 2012 - 21:12:15 »

Narcyzy dobre obydwa, 7 wręcz świetna, żonkile nie widzą mi się- jakieś takie....wazonu im brak czy co?
shiwt
Stały bywalec
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #14 : 26 Kwiecień 2012 - 21:52:02 »

Zdecydowanie najpiękniejsze są narcyzy z pod numeru 7 :-) Te w szklance też bardzo ładne usmiech
Jadwiga
Bywalec
*
Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #15 : 27 Kwiecień 2012 - 06:46:46 »

Dzięki za opinie o narcyzach usmiech-numer 7 to najnowsza praca w tym temacie i jeśli lepszy, tzn. ze  idę nieco do przodu-był tam jeszcze jeden kwiatek z lewej str na dole, ale zamalowałam dla lepszego kontrastu, czego kiedyś bym nie zrobiła, no bo kwiatek ładny...

Towicz: narcyzy malowałam z natury, żonkile ze zdjęcia-może dlatego brak jakiegoś kontrastu/światłocienia/kontekstu?

Gardenia: z mniszków poza ogrodem wręcz się cieszę, no bo dmuchawce są do namalowania-a wolę z natury-lepsza inspiracja-no a w ogrodzie, to w pełni się zgadzam na temat czystej i zdrowej  tak -co racja, to racja-na skalniaku nic innego nie pomoże.
Magnolia u mnie kwitnie na całego-fajna późna"Betty", te wczesne odmiany u sąsiadów widuję podmarznięte za sprawą późnowiosennych przymrozków-tutaj padło 80% róż!
Chciałabym też namalować stokrotki lub bratki w wazonie, ale nie wiem czy zdążę - w ogrodzie trzeba teraz pokopać/poprzesadzać/opryskać a i w chałupie samo nic się nie zrobi...

Jadwiga
Bywalec
*
Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #16 : 08 Maj 2012 - 12:56:16 »

8.Wiosenny bukiet, niezapominajki- farby olejne,płótno 30x30-teraz maluję szpachelką coś takiego, jeszcze nie skończyłam.....

przez administrację forum za technikę malowania i malarskość.

Już po żonkilach i narcyzach,  teraz czas na magnolie;

9.Magnolie-"Lennei"

10. "Wiosna z magnolią"-olej, płótno 40x40cm -to praca z zeszłego roku, która za Chiny nie chciała mi "wyjść", a niby taki łatwy temat...
poprawiałam ja z x i więcej razy, w końcu dałam spokój-na mojej stronie efekt końcowy...

paula
Nowicjusz
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #17 : 08 Maj 2012 - 14:39:55 »

Fantastycznie potrafi pani przedstawić piękno kwiatów. usmiech Bardzo panią podziwiam, bo mi temat ten sprawia wiele trudności. Jednak wciąż ćwiczę.
wendipo
Malarz miesiąca

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #18 : 09 Maj 2012 - 09:36:01 »

Jadwigo mam prośbę, jeśli możesz to wklej proszę adres Twojej stronki w profilu, wczoraj chciałam zobaczyć więcej Twoich prac, a nie mogłam znaleźć tej strony...............
Bardzo mi się podobają Twoje kwiatowe obrazy, są takie delikatne, lekkie usmiech
Ostatnie prace też fajne, choć te magnolie to przy irysach troszkę blado wyglądają, ale za to wiosenny bukiet świetny, choć troszkę mnie razi ta ciemna plama między kwiatami, ale jeszcze nad nim pracujesz, więc może na razie  milczek

usmiech
Jadwiga
Bywalec
*
Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #19 : 09 Maj 2012 - 10:38:21 »

Paula, Wendipo-dziękuję za miłe słowa na temat malowanych przeze mnie kwiatów...  usmiech
Co do adresu stronki-można kliknąć w link pod obrazami powyżej lub pod moim obecnym wpisem-powinien działać..

Strony: 1 [2] 3 4 5   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: