Malarstwo - Teresa Kopańska
  Malarstwo Teresy Kopańskiej
forum malarskie
Forum malarskie
18 Sierpień 2019 - 14:01:15 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 2 3 4 [5]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Jadwiga  (Przeczytany 21734 razy) Średnia ocena: 4
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Jadwiga
Bywalec
*
Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #40 : 16 Sierpień 2013 - 09:38:55 »

Nokiu, dziękuję usmiech

Teresa, dzięki za uwagi, te krytyczne również uwzględnię przy następnych pracach; co do koloru tła,
to nie jest aż tak żółto(źle)-zdjęcia robione były w słońcu, stąd ten odcień chyba; w pracowni wyglądają tak:

przez administracje forum za technikę malowania.

13a.Polny bukiet z cykorią

14a.Koniczynki na szczęście

Te prace namalowałam w zeszłym roku, "Koniczynki.."były jednymi z pierwszych polnych bukietów.

Kolorystykę pomarańczowo/ żółtawozłotą  akurat bardzo lubię, w kolejnych pracach postaram się bardziej odpowiednio położyć wszystkie odcienie, by wydobyć głębię, światło i cień;nie chcę jednak malować tego aż tak dokładnie, wolę pozostawić wrażenie letniego dnia z jego plamami słońca i przebłyskami światła w cieniu, może kiedyś wyjdzie mi to doskonale.....

Ps.W poprzednim poście zaktualizowałam ostatnie zdjęcie.

GAdS

Linki sponsorowane:

espero
Instruktor
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #41 : 16 Sierpień 2013 - 15:56:51 »

Jadwigo różnica w zdjęciach jest ogromna, zupełnie inaczej wyglądają te obrazy w tym świetle. Ale tak, czy inaczej bardzo mi się podobają. Piszesz, że nie chcesz aż tak dokładnie wszystkiego malować i chcesz uwiecznić tylko wrażenie - i wg mnie wychodzi Ci to świetnie. W tych bukietach widzę letnią łąkę, delikatne polne kwiaty zebrane w lekkie kompozycje. Bardzo podoba mi się ten bukiet z cykorią.
Dziękuję też, że pokazałaś jak powstaje Twój obraz. "Lato czeka..." - bardzo ładny wazon. Całość ma bardzo przyjemne kolory. Podziwiam Twoje szpachelkowe umiejętności. Pięknie  okok oklasky
wendipo
Malarz miesiąca

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #42 : 19 Sierpień 2013 - 14:54:42 »

Piękne te Twoje bukiety Jadwigo, szczególnie ten z cykorią, taki bardziej wyrazisty, koniczynki troszkę się zlewają. Podziwiam za umiejętność posługiwania się szpachelką, szczególnie w tak małych detalach tak oklasky

usmiech
Jadwiga
Bywalec
*
Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #43 : 05 Listopad 2013 - 11:04:05 »

15. "Martwa natura z jabłkami i gruszkami"
       olej, płótno, 55x38

Srebrna paleta w 50 Konkursie malarskim  "Martwa natura-owoce"

Na konkurs miałam zamiar namalować jeszcze inną wersję takiej martwej natury, bo fajnie mi się maluje owoce, ale jak zwykle czasowo się nie wyrobiłam - co prawda jest naszkicowana, ale brakło czasu na ciąg dalszy...

wendipo
Malarz miesiąca

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #44 : 06 Listopad 2013 - 10:26:07 »

Gratuluję raz jeszcze Jadwigo oklasky Bardzo ładna praca, kolorystyka taka bardzo charakterystyczna dla Twojego stylu, stonowana, spokojna. Nawet chyba lepiej, że nie bawiłaś się w szczegóły typu draperia we wzory, grawery na dzbanku itp. Owoce bardzo "apetycznie" oddane. Super tak

usmiech
teresa
Admin
*

Aktywność:
10%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #45 : 07 Listopad 2013 - 08:09:53 »

Srebrny dyplom w 50 Konkursie malarskim "Martwa natura-owoce"
na naszym Forum otrzymuje Jadwiga za pracę "Martwa natura z jabłkami i gruszkami"  oklasky

od administracji forum.

Jadwiga
Bywalec
*
Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #46 : 08 Listopad 2013 - 16:12:05 »

Wielkie dzięki za dyplom, Tereso, dopiero teraz zobaczyłam w jego tle znajomy kieliszek, bardzo mi się podoba taki pomysł tak usmiech

Wendipo - dziękuję za miły komentarz, rzeczywiście  masz rację z tą kolorystyką, właściwie nie zdawałam sobie sprawy, ze robi się jakoś charakterystyczna...

Vagabond
Tubylec
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #47 : 10 Listopad 2013 - 06:02:52 »

Dyplom bardzo ładny. Całkowicie zasłużony.  Jadwigo wydrujuj sobie i powieś na pamiątkę, ja bym tak zrobił. Rzadko dostaje się dyplomy za swoja pracę.

Niczym strudzony życiem włóczęga, przemierzam najciemniejsze zakamarki swojej duszy w poszukiwaniu małej iskierki utraconych marzeń.
Jadwiga
Bywalec
*
Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #48 : 14 Listopad 2013 - 20:40:19 »

Vagabond -dzięki za miłe słowa,  a co do dyplomu , to wydrujuję sobie jak najbardziej oczko Zgadzam sie tez z resztą Twojej wypowiedzi tak

Strony: 1 2 3 4 [5]   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: