Malarstwo - Teresa Kopańska
  Malarstwo Teresy Kopańskiej
forum malarskie
Forum malarskie
20 Wrzesień 2019 - 12:58:38 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] 2   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Pawel050686 - Akwarela  (Przeczytany 4887 razy) Średnia ocena: 0
pawel050686
Nowicjusz
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« : 23 Marzec 2012 - 11:49:59 »

Wszystkie prezentowane obrazy namalowane zostały na papierze 250g/2 formatu A4 i umieszczone w antyramie z plexi.

1. ( Paź królowej )

2. ( Mieniak tęczowiec )

3. ( Wenecja 1 )

4. ( Wenecja 2 )

5. ( Sandomierz 1 )

6. ( Sandomierz 2 )

7. ( Francja  obraz namalowany na podstawie wycieczki wirtualnej po zakątkach Francji  google earth)

W chwili obecnej można chodzić po ulicach w Polsce. Google dojechało już do Krakowa,
Warszawy byli także w Sandomierzu i Łodzi.  

google earth Prt Scr

Zapraszam do oceniania moich pierwszych prac usmiech
GAdS

Linki sponsorowane:

teresa
Admin
*

Aktywność:
3%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #1 : 23 Marzec 2012 - 16:20:48 »

Bardzo ładne prace, delikatne i lekkie, szczególnie "Paź królowej" i "Mieniak tęczowiec"
Sandomierz, piękne miasto, również na Twoich akwarelkach.
Czy więcej mógłbyś coś napisać o swoim warsztacie akwarelowym, jak malujesz,
czy tę technikę łączysz też z innymi narzędziami ? np. tusz (kontury, kreski, podkreślenia)

Czy zamieszkujesz w Sandomierzu? mam tam przyjaciółkę, dlatego bliskie jest mi to miasto.
podoba mi się też jako stare piękne, malownicze miasto.
 usmiech
pawel050686
Nowicjusz
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #2 : 23 Marzec 2012 - 17:23:26 »

Dziękuje za pozytywną ocenę.
Najpierw powstaje delikatny szkic. Później poprawiam rysunek czarnym cienkopisem. Najpierw zaczynam od jasnych kolorów i stopniowo przechodzę do ciemnych. Maluje praktycznie jednym malutkim pędzlem którym można byłoby bez problemu pomalować wzorki na paznokciach.
Chciałbym mieszkać w tak pięknym mieście. Mieszkam w Pabianicach koło Łodzi jakieś 234 km od Sandomeirza.   
Towicz
Forumator
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #3 : 24 Marzec 2012 - 10:23:31 »

Nie wiem czemu zaczynasz od akwareli- to bardzo trudna technika, która bez litości traktuje początkujących amatorów oczko Polecam popróbować z innymi, bardziej gęstymi technikami- olej, akryl czy choćby tempera. Motyle to aż się proszą, żeby kolor im podbić o jakieś 9 stopni w skali Beauforta usmiech
W '3 wenecji' okna są chyba żywe i wiercą się niespokojnie albo wręcz pełzają po ścianach domów jak chcą.
'wenecja 2' nieco lepsza, zwłąszcza kolorystyka, ale perspektywa i okna wciąż żyją własnym życiem oczko
5. coraz lepiej z perspektywą, ale budynek po lewej pochylony- wynik kopiowania z fotografii. Prawą stronę, za wysoką kamienicą odpuściłeś- okna tańczą.
6. j.w.
7.fajne- zagęszczona zabudowa, ciekawy układ form geometrycznych- w akrylu wyszłoby lepiej usmiech
Malowanie architektury jest TRUDNE i nie wybacza rażących błędów. Trzeba dużo pracować.
pawel050686
Nowicjusz
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #4 : 24 Marzec 2012 - 12:25:21 »

Jeśli chodzi o te pełzające okna to właśnie o to mi chodziło. Ważna jest ogólna perspektywa. Będą też i takie prace przy których będę się posługiwał linijką.

Wiem, że olej jest łatwiejszy i muszę powiedzieć, że właśnie od obrazów olejnych zaczynałem.
Zimą malowałem akwarele ponieważ nie potrzeba używać rozpuszczalnika (kiedyś to mnie z domu chcieli wyrzucić) Teraz kiedy zbliża się wiosna zacznę malować nowe i większe obrazy olejne na świeżym powietrzu.    
Towicz
Forumator
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #5 : 24 Marzec 2012 - 13:16:55 »

'Ogólną perspektywę' wyznaczają w obrazach z architekturą m.in. linie okien. Jeżeli okna się rozjeżdżają na wszystkie strony, to perspektywa jest zwyczajnie zła. Całą harmonię obrazu diabli biorą. O to Ci chyba nie chodziło. Nie zachęcam do użycia linijki, trzeba ćwiczyć rękę, żeby była posłuszna i robiła co jej każą usmiech
nokia75
Przyjaciel
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #6 : 24 Marzec 2012 - 16:33:44 »

Również tak uważam jak Towicz , okna i drzwi w każdą stronę , nie proporcjonalne ...

Co komu po tym, że choćby cały świat pozyskał ale na swej duszy stracił?......
pawel050686
Nowicjusz
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #7 : 24 Marzec 2012 - 18:56:57 »

Hmmm wiem, że muszę się jeszcze wiele nauczyć. Chciałbym aby każda moja praca była lepsza od poprzedniej. Będę musiał popracowąć w szczególności nad Wenecja 1. Ta druga Wenecja nr 2 jest w miarę dobra kolorystycznie. Perspektywa taka bardziej odważna szalona ale czasami o to chodzi. Każdemu podoba się coś innego. Inni patrzą na perspektywe, a inni na kolory. Są przecież takie obrazy na których patrząc z małej odległości nic nie widac wszystko się zlewa, ale z daleka to prawdziwe dzieła sztuki.   
pawel050686
Nowicjusz
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #8 : 18 Kwiecień 2012 - 19:40:54 »

8. ( Katedra Notre Dame w Paryżu )

Towicz
Forumator
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #9 : 20 Kwiecień 2012 - 09:12:28 »

Pokryj całe niebo rozwodnionym błękitem paryskim i dodaj kilka plam innych odcieni, np. ultramaryny.Katedrę wypełnij sieną, ochrą a nawet może czerwienią gdzie-niegdzie i umbrą. Zieleń zakryj ciemniejszą i dodaj żółtych plamek i kresek. Obejrzyj prace akwarelistów na naszym forum- Zacharego, Mariuchy, Nokii.
Strony: [1] 2   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: