Malarstwo - Teresa Kopańska
  Malarstwo Teresy Kopańskiej
forum malarskie
Forum malarskie
15 Październik 2019 - 02:08:29 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 2 [3] 4 5 6 7   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: shiwt  (Przeczytany 18608 razy) Średnia ocena: 0
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
gardenia
Stały bywalec
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #20 : 12 Kwiecień 2012 - 18:51:45 »

Zgadzam się z Towiczem co do konturu i zachwianych proporcji (że nie drażnią, tylko jawią się, jako element stylu).
Natomiast jeśli chcesz, by portrety miały zachowane proporcje, to trzeba przede wszystkim dokładnie pomierzyć ołówkiem odległości. Przydatny jest też sprawdzian: jak już będziesz miał narysowany szkic portretu, to obejrzyj go w lustrze. W ten sposób wszelkie błędy w proporcjach stają się widoczne. Czemu tak się dzieje? Nie wiem. Ale działa.
GAdS

Linki sponsorowane:

shiwt
Stały bywalec
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #21 : 12 Kwiecień 2012 - 23:00:43 »

Kurcze, co do tego konturu to sam nie wiem :P Niby wierzę wam na słowo bo jesteście dużo bardziej doświadczeni i liczę się z tym co mówicie, a z drugiej strony zastanawiam się czy nie głupio będzie wyglądać taka czarna krecha wzdłuż polika ..., no nic może następnym razem spróbuję.

Wierzę Ci na słowo że w odbiciu lustrzanym to inaczej wygląda, bo ja np. mam jeden z moich obrazów na ścianie powieszony i jak przekręcę głowę o 180 stopni, żebym patrzał do góry nogami na obraz na ścianie to wydaje się zupełnie inny, od razu widać inne proporcje ..., coś musi w tym być :D
DavidZ
Stały bywalec
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #22 : 21 Kwiecień 2012 - 21:58:39 »

trzeba wiele ćwiczyć, żeby coś osiągnąć, wiem coś o tym rotfl, najlepiej wzorować się na starych mistrzach, ale nie tak aż bardzo starych, to było moim błędem ( samo manieryzacja). Analizować dzieła wybitnych twórców + obserwacja rzeczywitości+ experymenty techniczne= samospełnienie przynajmniej w moim przypadku rotfl

shiwt
Stały bywalec
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #23 : 25 Kwiecień 2012 - 12:48:39 »

9. Nędzny autoportret

Cały czas marzy mi się efekt bardzo realistyczny, jestem niecierpliwy pod tym względem.
No i usta wyszły jakieś takie damskie :< Ogólnie trochę lipa :/
espero
Instruktor
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #24 : 25 Kwiecień 2012 - 14:43:50 »

Moje skromne zdanie odkrywcze zbytnio nie będzie, ale je napiszę.

Powinieneś ćwiczyć. Jeszcze dużo. ALE według mnie dobrze byłoby, gdybyś założył sobie np. jakiś szkicownik i w nim ćwiczył poszczególne części twarzy (jeśli zależy Ci na portretach). I tak np. skup się na rysowaniu samych uszu i rysuj je do bólu, aż będziesz zadowolony. Albo np. usta. Potem np. nosy. A potem np. usta i nosy połącz. Itd.
Oczy są wg. mnie mnie najtrudniejsze w całej twarzy i tutaj widać, że nad nimi musisz sporo popracować. Zrobiłeś je jakby od niechcenia. Spójrz na rzęsy na przykład na swoim autoportrecie. A teraz spójrz w lustro - masz takie rzęsy, które wyglądają jak odwrócone grabie? Albo jak rzadki, równy grzebień? Rzęsy nie są ułożone równomiernie co pół centymetra, nie maja takiej samej długości, nie są zwrócone w jedną stronę.
Kolejna sprawa to tęczówka. Cała tęczówka jest widoczna u bardzo niewielu osób. Wcześniej wrzuciłeś swoje zdjęcie, teraz go nie widzę, więc nie ma jak porównać. Ale z moich obserwacji wynika, że tęczówka zazwyczaj jest nieco schowana pod fałdem skórnym, pod dolną powieką i pod górną. Chyba, że ktoś zrobi wytrzeszcz.
Nie robiłbym też takiej kreski zaznaczającej oczy. Wygląda to po prostu sztucznie. Poprzyglądaj się oczom. Musisz tutaj pokombinować z cieniowaniem. Ale nie rób takiej krechy.
Jeśli chodzi o nos też musisz poćwiczyć. Dwie pionowe kreski, które go zaznaczają są niepotrzebne. Musisz go zbudować za pomocą światła i cienia. Wydaje mi się też, że nie masz tak malutkich dziurek, a tak dużych skrzydełek nosa. Kształt nosa buduje się trochę inaczej.
Przy ustach też zaznaczasz krawędzie zbyt mocno. Kolor jak sam zauważyłeś też niekoniecznie jest odpowiedni.
Z uszami też coś się dzieje, z włosami też. Zbytnio nie mam teraz czasu więc pewnie ktoś Ci coś jeszcze podpowie.

Chciałbym jeszcze dodać coś, co jest znane, choć nie każdy może na to zwraca uwagę, ale u Ciebie to bardzo dobrze widać. Podstawą jest obserwacja. Według mnie za mało spoglądałeś na swoje zdjęcie (czy w lustro), a za dużo na swój rysunek. 80% pracy (chyba nie przesadzam) to spoglądanie na zdjęcie. Musisz to robić co chwilę. porównywać. Skoro po zakończeniu pracy stwierdziłeś, że kolor ust jest jakiś nie bardzo, to znaczy, że wcześniej nie przyglądałeś się zbyt uważnie. Nie możesz portretu rysować z pamięci. Przyglądaj się jak najwięcej. Gdybyś dobrze patrzył, to zobaczyłbyś, że nie masz takich rzęs jak grabie, albo jak sztachety, bo nikt takich nie ma.

Także moje rady to:
1. Ćwicz każdą z części twarzy osobno, a dopiero z czasem łącz je ze sobą.
2. obserwuj uważnie to co malujesz/rysujesz. Czasem może się wydawać, że dany kolor zupełnie tu nie pasuje, ale na końcu okaże się, że to był dobry wybór.
3. W ogóle ćwicz, codziennie, rysuj i rysuj, i rysuj, i rysuj, aż do znudzenia. Bo to najlepsza droga.

Pozdrawiam i życzę powodzenia usmiech

P.S. Mam nadzieję, że tymi rzęsami jak grabie Cię nie uraziłem, ale innego porównania nie mogę znaleźć.
shiwt
Stały bywalec
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #25 : 25 Kwiecień 2012 - 15:29:47 »

Masz rację, rzęsy są jak najbardziej nienaturalne usmiech Początkowo miało ich w ogóle nie być. Bardzo trudno jest mi je robić grubą pastelą, wręcz jest to dla mnie niewykonalne, a nie widzi mi się robić całej twarzy pastelami, a same rzęsy jakimś mazakiem. Po prostu nie chcę tak kombinować.
Już ostatnio zwrócono mi gdzie indziej uwagę, żeby oczów nie zaznaczać w taki sposób, będę się starał już tak nie robić ;)
No i oczywiście masz rację, po zrobieniu szkicu coraz zadziej zaglądałem na oryginalne zdjęcie.

Nie pozostaje mi nic innego jak robić to co mówisz - czyli ćwiczyć każdą część ciała osobno ;>
Wielkie dzięki za wyczerpujący komentarz.
shiwt
Stały bywalec
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #26 : 11 Czerwiec 2012 - 14:39:51 »

Witam w mojej galerii po długiej przerwie :-)
Ostatnio nie miałem albo czasu rysować, a jak już miałem to zero weny i ochoty :/
Jedynie zrobiłem 3 prace na 3 konkursy.
Pierwszy konkurs to był plakat, w którym zaaranżowałem to co lubię najbardziej rysować, czyli portrety (2 bo duży format, brystol), efektem tego było wyróżnienie (szkolny konkurs, ale prac było dużo), tyle że było przyznawane tylko miejsce pierwsze i dwa wyróżnienia, więc mogę się czuć jak na drugim miejscu usmiech W nagrodę miałem coś sobie wybrać do pewnej kwoty, wybrałem blok do pasteli koh i noora ;] Więc jestem zadowolony :P
O taki

Drugi konkurs (już troszkę grubszy bo organizowany przez miasto) miał być rozstrzygnięty dzisiaj, ale nie wiem gdzie się pytać o wyniki? mysl Postaram się jutro ogarnąć, chociaż na nic nie liczę bo praca którą wystawiłem nie jest zbyt ciekawa ... Ale jeżeli coś zajmę to się pochwalę ; )

Na trzeci konkurs dzisiaj zaniosłem pracę (szkolny konkurs) i jestem bardzo pozytywnej myśli :P Tematem było wykonie rysunku szalika dla szkolnego klubu 'Relaks', a ja żeby to wszystko upiększyć dałem chłopaka w owym szaliku :>
Tak więc:

10. Młody kibic, sucha pastel, papier do pasteli A3

przez administrację forum za poprawność, prostotę portretu.

Niebawem wrzucę kolejną pracę, bo zacząłem tydzień temu i na prawdę nie miałem czasu skończyć.
shiwt
Stały bywalec
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #27 : 28 Czerwiec 2012 - 22:14:23 »

À propos konkursów o których pisałem w poprzednim poście, to wyróżnienie i wyróżnienie. W jednym konkursie nie było miejsc tylko 5 wyróżnień przyznano (za tego chłopca z szalikiem).

11. Akwarelowe kwiaty

Lubię malować akwarelami =) Ale tak, że na spokojnie sobie usiądę i będę się bawić pędzelkiem, bez pośpiechu - to mi sprawia przyjemność ^^
A tak ogółem to moja pierwsza lepsza praca akwarelami, a ogółem to druga :P
shiwt
Stały bywalec
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #28 : 20 Lipiec 2012 - 23:37:04 »

To wyróżnienie chyba tylko dla tego, że na forum ostatnio pustki ;P No ale mniejsza o to, bardzo dziękuję, jestem wielce mile zaskoczony usmiech

To wyróżnienie dało mi takiego kopa, że jeszcze dzisiaj postanowiłem dokończyć portret, który próbuję dokończyć od 4 dni i nie mam chęci (a roboty dosłownie na 1h).

12. Babcia jak z obrazka, A3 pastele suche

Autentycznie, moja babcia :P Jak powiedziała moja siostra "o 20 lat młodsza", ale bez problemu idzie rozpoznać że to ona, jak ze zdjęcia ;)
teresa
Admin
*

Aktywność:
3%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #29 : 21 Lipiec 2012 - 07:22:00 »

shiwt:
To wyróżnienie chyba tylko dla tego, że na forum ostatnio pustki
jeśli pustki to powodem są jak zwykle co roku wakacje, urlopy, dni wyjazdów i odpoczynku.
Ciepłe, słoneczne dni lata szkoda tracić przy komputerze, to zrozumiałe.

Natomiast jeśli chodzi o wyróżnienia prac na głównym panelu Forum, to zapewniam, że nie z braku prac,
czy też użytkowników na Forum. Bardzo dobrych prac w galeriach jest ogrom, które systematycznie są wyróżniane
przez administrację Forum i admini wyróżniając prace nie kierują się brakiem użytkowników (pustkami na Forum)
ale wartościami prac i warsztatową aktywnością.
Tak więc jeśli Twoje prace (portrety) maja zaszczyt wisieć na głównym panelu Forum i w Galerii Portretów to zapewne
administracja dostrzegła w nich pewne techniczne, wizualne wartości portretowania. (na dole pod wyróżnieniem pisze za co zostały wyróżnione)
"za poprawność, prostotę portretu".
 Cieszy administrację Twój "kop" tz. masz wiarę w siebie, co dopinguje do pracy.
"Babcia" świetna. Technicznie portrecik trochę kuleje. Mógłbyś bardziej prace wypełniać kolorem, barwą.
Trochę więcej kontrastu, plastyczności też nie zaszkodzi (głębi w barwach).
 usmiech

Ps.
"Babcia" powędruje do Galerii - Portrety
Strony: 1 2 [3] 4 5 6 7   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: