Malarstwo - Teresa Kopańska
  Malarstwo Teresy Kopańskiej
forum malarskie
Forum malarskie
16 Październik 2019 - 23:35:16 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 [2] 3 4 5 6 7   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: shiwt  (Przeczytany 18621 razy) Średnia ocena: 0
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
shiwt
Stały bywalec
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #10 : 24 Marzec 2012 - 22:54:08 »

Dzięki za porady odnośnie kartek, w przyszłości na pewno się przydadzą. Póki co dopiero się uczę i wystarczy zwykły blok rysunkowy.

6.Jeziorko - A3

Wzorowałem się na obrazku z galerii wendipo. Wyszło jak wyszło :/ Lepiej nie potrafię.
GAdS

Linki sponsorowane:

wendipo
Malarz miesiąca

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #11 : 27 Marzec 2012 - 18:59:34 »

Dziękuję Shiwt za ten komentarz na moim profilu. Co do Twojego obrazka, to trochę trudno mi się tu wypowiadać, bo może to być nieobiektywne..........Piszesz, że lepiej nie potrafisz, sądzę, że każdy następny będzie dużo lepszy od poprzedniego. Moje pierwsze prace, były delikatnie mówiąc DO KITU, dopiero potem się trochę bardziej przyłożyłam, spokorniałam, i pomalutku praca po pracy już była lepsza i lepsza. Zarys tutaj oddałeś, troszkę bym jedynie te kolorki przygasiła, szczególnie na drugim brzegu, i zarysy lekko zamglone zrobiła. Drzewko po lewej fajnie wyszło, jeszcze tylko trochę cieni na wodzie, i wyrównać troszkę drugi brzeg, bo wygląda jakby ta woda gdzieś w dół spływała............no i będzie super. Sądzę, że od niedawna malujesz, więc jeszcze wszystko przed Tobą, ale najważniejsze jest to, że masz zapał, pasję.............rozwijaj bo warto tak

usmiech
shiwt
Stały bywalec
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #12 : 27 Marzec 2012 - 19:29:59 »

Z jednej strony wiem, że każdy następny rysunek będzie lepszy, co zresztą widać po moich wcześniejszych pracach w teczce, a z drugiej strony boje się, że zatrzymam się w miejscu z tego powodu, iż nie nabiorę odpowiedniej techniki i że sam się nie nauczę jak robić np.odpowiednią wodę(nie mam pojęcia jak to cieniować, po prostu rozmazuję palcem pastele i nie wiem co dalej robić), czy fajne niebo, drzewa itd. Ciężko jest być samoukiem, tak mi się wydaje.
Wczoraj dowiedziałem się przez przypadek przeglądając w internecie obrazy, że w moim mieście stacjonuje Stanisława Sierant, wybitna malarka, która specjalizuje się głównie w pastelach. No wszystko super, tylko prowadzi zajęcia w tych godzinach co mam szkołę i inne zajęcia pozalekcyjne, więc nici z tego wyjdą.

W każdym razie- dzięki za odpowiedź ;)
Po prawie 3-godzinnych mordach udało mi się skończyć usmiech Jestem z siebie na prawdę dumny, bowiem jest to moja najlepsza praca i jest najlepiej wykonana :D
Mój aparat łapie strasznie KONTRAST. W rzeczywistości poliki o wiele lepiej się komponują, usta nie są aż takie białe, no i dziury w uszach aż tak się nie rzucają w oczy.

7.Chłopak A3, sucha pastel
Towicz
Forumator
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #13 : 28 Marzec 2012 - 21:13:21 »

Doradzę to co zwykle- postaraj się skopiować jakiś obraz, nie za trudny, ot- rzetelny pejzaż lub martwą naturę. Ale nie tak jak się uda, ale jak najwierniej, zrób uprzednio szkic i męcz się. Jak zacznie Ci jako tako wychodzić- zrób to samo z natury- narysuj ustawioną przez siebie martwą naturę, lub namaluj to, co widzisz z okna. Nie raz, a 100 razy. Rysuj wszystko, co Ci do głowy przyjdzie, nie tylko owoce i butelki. Z portretami poczekaj, bo to trudne. Rysuj, rysuj, rysuj.... usmiech
shiwt
Stały bywalec
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #14 : 28 Marzec 2012 - 21:43:53 »

Święte słowa Towicz ;) Ale tak właśnie jest najczęściej. Sam z głowy jeszcze chyba nic nigdy nie narysowałem.
Co do portretów to teraz właśnie się napaliłem na nie po moim ostatnim obrazie :D Tak na marginesie to go sobie ładnie oprawiłem w antyramę i oczywiście passe-partout i powiesiłem na ścianie ;)
Fajnie, że ktoś tutaj zagląda do mojej galerii :F
chii
Stały bywalec
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #15 : 30 Marzec 2012 - 07:34:05 »

Czesc shiwt. Nie musisz się obawiać, że zatrzymasz się w miejscu, po prostu musisz u siebie wyrobić cierpliwość i nie przestawać rysować/malować. W miare czasu znajdziesz najbardziej odpowiadające Ci techniki malarskie i rysunkowe, ale po za ciągłą twórczością przyda się trochę podglądania, podpytywania, czytania o samych technikach i o tym jak radzą sobie inni. To bardzo pomaga, czasem samemu z siebie jest trudno wpaść na konkretne rozwiązanie, a tylko jedna wskazówka, choćby gdzieś wyczytana potrafi polepszyć rezultat o 200 % ;)

No i jak mówi Towicz - rysuj, rysuj, rysuj.. rysunek jest podstawą wszystkiego, przynajmniej tak mi się wydaje. Odnoszę wrażenie, że wiele osób nie docenia umiejętności sporządzenia poprawnego rysunku.. Jeżeli potrafisz zrobić poprawny rysunek to ta umiejętność przełoży się na malowanie- ręka będzie sprawniej pracować, a umysł będzie miał mniej wątpliwości jak coś właśnie namalować.usmiech

Jesteś na dobrej drodze usmiech trzymam kciuki za Ciebie usmiech

"Don't limit yourself. Many people limit themselves to what they think they can do.
You can go as far as your mind lets you. What you believe, you can achieve." Mary Kay Ash
shiwt
Stały bywalec
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #16 : 09 Kwiecień 2012 - 19:45:35 »

Dzięki chii za słowa otuchy  okok
 A dzisiaj:
8. Pani Basia, sucha pastel, format troszeczkę mniejszy od A3

Są błędy w anatomii niestety... Po wykonaniu szkicu długo się wpatrywałem w poszukiwaniu błędów,
wyglądało na to, że nic nie ma. A jednak gdy pokolorowałem usta zorientowałem się, że są za bardzo w prawo :/
Próbowałem je troszkę odratować ale i tak nadal są krzywo, a szkoda :(
No ale ogólnie jestem zadowolony :D
Towicz
Forumator
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #17 : 10 Kwiecień 2012 - 14:17:25 »

Widzę duży skok jakościowy w stosunku do poprzedniego obrazka. Przy Twoim stylu malowania drobne przesunięcie ust w te, czy we w te, nie przeszkadza. Natomiast kontur, który wydaje się ważnym elementem powinien być obecny między kapeluszem i kołnierzem.
shiwt
Stały bywalec
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #18 : 10 Kwiecień 2012 - 16:46:42 »

Skok jakościowy widzisz pewnie dla tego, że teraz staram się uzyskać kolor jak najbliższy rzeczywistemu kolorowi skóry, w poprzednim obrazku inne kolory twarzy to był celowy zabieg ;) Ale już tak nie robię.
Może dla Ciebie takie przesunięcie ust odrobinę w którąś ze stron to jeszcze nic takiego, ale mnie właśnie takie błędy drażnią najbardziej :D
Co do konturów to nie do końca rozumiem o co chodzi. Przecież kapelusz nie łączy się z kołnierzem? Może się pomyliłeś i o coś innego Ci chodzi ...?
Towicz
Forumator
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #19 : 10 Kwiecień 2012 - 20:49:50 »

Nie, nie pomyliłem się. Kapelusz oczywiście nie łączy się z kołnierzem, ale chodzi o to, żebyś go połączył przy pomocy konturu wzdłuż ucha i policzka  usmiech
Zostaw już ten obrazek i weź się za następny oczko
Strony: 1 [2] 3 4 5 6 7   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: