Malarstwo - Teresa Kopańska
  Malarstwo Teresy Kopańskiej
forum malarskie
Forum malarskie
16 Październik 2019 - 23:19:06 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 2 [3] 4 5   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: gardenia  (Przeczytany 19763 razy) Średnia ocena: 5
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
gardenia
Stały bywalec
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #20 : 24 Luty 2012 - 21:08:06 »

Dziękuję Wam wszystkim za tak pozytywne komentarze. Gdy je przeczytałem kilka godzin temu zrobiło mi się słabo i musiałem się położyć, by ochłonąć.
Dziękuję teresie za wyróżnienie! Jest mi z tego powodu bardzo miło. Ostatni raz (jedyny do tej pory) mój rysunek doczekał się wyróżnienia ok. 25 lat temu, gdy wygrałem konkurs na ilustrację do ulubionej bajki. Dostałem wtedy dyplom i pisaki. Pisaków było mi bardzo szkoda, więc ich nie używałem i w końcu zaschły. Natomiast dyplom został potargany przez psa na drobne kawałeczki.  usmiech

Odnośnie tego sklepu, gdzie można kupić bardzo dobre temperówki, to Lidl. Dla moich zastosowań dobrze zaostrzona kredka lub ołówek, to praktycznie podstawa, więc ta lidlowska temperówka jest wręcz idealna.

Jestem pod ogromnym wrażeniem twoich dzieł. Szczególnie podobają mi się, iż wykonane są na kartonie, bądź kolorowym papierze.
nie śmiem poddać nawet (któegokolwiek) krytyce.
Ja na krytykę jestem otwarty, zwłaszcza na uzasadnioną.
Jesteś rasowym portrecistą, który świetnie potrafi wyrzeźbić twarz na papierze. Tej swobody Ci zazdroszczę. Jedynie mogę zachęcać do lżejszej ręki przy cieniach i do bardziej zróżnicowanych kresek. Link do "Biżuteryjki" w powiększeniu, żeby widoczne były szczegóły: "Biżuteryjka"
Koniecznie wypróbuj kolorowy papier. Ma chropowatą fakturę i jest sztywny. Ma też kolor, więc od razu rysunek jest wypełniony, dodajesz tylko cienie i światło. Z resztą ten papier nie tylko nadaje się do portretów. Poniżej rysunek nieportretowy usmiech wykonany na tym samym papierze:

8. "Sportage"
ołówek, kredka, papier kolorowy (A4)
rok: 2009

Przyznam się, że jak tak pisałeś o tym wstawianiu, to pomyślałam to samo co Towicz i byłam bardzo ciekawa co masz w "zanadrzu"............Świetne prace pokazałeś, gratuluję tak
Cieszę się wendi, że Cię nie zawiodłem. Po Twoim wpisie kilka dni temu, że czekasz na moją galerię obawiałem się, że będzie rozczarowanie.

Bardzo interesujący 'zamach na JFK'. Lubię takie rzeczy, bo i uwielbiam dobry komiks. Zwłaszcza te trzy 'fotki- wklejki' ciekawe. Natomiast zupełnie skatowałeś tło tutaj, wg mnie zupełnie nie do przyjęcia. Gdybym był redaktorem tego pisma, musiałbyś poprawić usmiech
Hahahaha właśnie tak zrobiła (bo to kobieta jest)   rotfl tylko nie kazała mi poprawiać, tylko sama to zrobiła usmiech

Ten śnieg to masakra, zarżnął całą pracę, chociaż i tak ciekawi mnie po jaki ### malujesz mordy naszych szansonistów. Zgaduję, że $ i jesli tak, to rozumiem usmiech
Pudło usmiech Jedynym powodem jest duża ilość ich zdjęć (dobrych jakościowo). Czasem też rysuję jakiegoś aktora, bo film mi się podobał. usmiech

Wspominałeś, że praca nad każdym obrazkiem zajmuje Ci bardzo dużo czasu i ja tu widzę pewien problem. Jeśli rysunek kapliczki robiłeś np. tydzień, a 'biżuteryjkę' jeszcze dłużej, to efekt końcowy powinien być znacznie lepszy. Przypuszczam, że głównym winowajcą jest tu Twoje lenistwo, chociaż z drugiej strony dostrzegam inklinacje do benedyktyńskiej dłubaniny, więc jeśli się zdyscyplinujesz, to rezultat może być wręcz oszałamiający- mam nadzieję , że to zobaczę.
Lenistwo, to zasadniczy element wydłużający czas pracy. Najtrudniej mi zawsze zacząć. Natomiast nad portretem papieża siedziałem ok. 5 godzin. Nad "Biżuteryjką" pewnie koło 15 h, ale rozciągnąłem je na wiele tygodni. A kapliczka? Może też z 5, może więcej  bezradny
Czy jestem w stanie osiągnąć wyższy poziom, to tego nie wiem. Liczę, że uwagi Forumowiczów i obserwacja Waszych prac mi w tym pomoże.

Bardzo podoba mi się tło, nie wiem jak zrobiłeś te plamki wyglądające jakby były malowane akwarelą, ale są świetne. W sumie wyglądają trochę jakby w Photoshopie były robione.
Nieskromnie powiem, że po obejrzeniu Twojej galerii podejrzewałem, że ta technika może Cię zainteresować, bo widzę, że lubisz łączyć techniki: farbę, kredki, cienkopis.  okok
Plamki "z Photoshopa" to wytarta wierzchnia warstwa farby, tak by widoczny był kolor pod spodem. Taki zabieg robi się przez punktowe wycieranie mokrej wierzchniej warstwy koloru za pomocą ręcznika papierowego usmiech
Na tym portrecie mojego kolegi może trochę lepiej widać na czym rzecz polega:

9. "Krzysiek"
akryl + kredki, karton (A4)
rok: 2009

GAdS

Linki sponsorowane:

know1126
Przyjaciel
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #21 : 24 Luty 2012 - 22:08:41 »

Dostałem wtedy dyplom i pisaki. Pisaków było mi bardzo szkoda, więc ich nie używałem i w końcu zaschły.

To sie nazywa oszczędność !  rotfl

Twoja galeria rośnie w siłę i nie ma sie co dziwić pozytywnych komentarzy.
Sam też niewiele napiszę nowego , bo poziom Twoich prac jest bardzo wysoki,
Zwłaszcza portrety robią wrażenie - Stenka, Figura... Jan Paweł II mniej mi leży - takie połączenie portretu i architektury - troche pod biznes, pod publikę.. ale technicznie ofcoz wypas ;)
No i tematycznie dajesz tez rade - różnorodność : np KIA ;)
Ostatni portret mojego imiennika  - troche więcej detalu na uchu, i kurtkę jednak zrobił bym całą chyba... Poza tym bomba  tak ten cień daszka od czapki  okok tylko reklama firmy sportowej na niej... powinni Ci zapłacić za to  i to grubo  rotfl

// Krzysiek N, oł rajts riserft.
teresa
Admin
*

Aktywność:
3%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #22 : 25 Luty 2012 - 10:27:02 »

gardenia,  bardzo podoba mi się Twoje podejście do swojej galerii i do naszego Forum tz.

Bardzo dobrze zapowiadająca się galeria Twoich prac, i jak twierdzisz,
gardenia:
z przyjemnością zdradzam "sekrety" warsztatu

I o to chodzi, Twoje opisy prac i opisywanie sposobu tworzenia, to wartościowe wiadomości przydatne naszemu Forum,
dla innych użytkowników jak również dla gości. Oprócz pokazania swojego malarstwo, a jeszcze
podzielić się z innymi swoją pracą, radą, doświadczeniem, technicznym warsztatem, zasługuje na szacunek
treści i szczerości Twoich postów.
Oby tak dalej, to stwierdzę, że jesteś cennym nabytkiem dla naszego Forum.  tak

pozdrawiam. usmiech

Nagrody.
gardenia
Stały bywalec
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #23 : 28 Luty 2012 - 18:21:52 »

Dziękuję za miłe słowa Tereso. Ujawnianie tajników warsztatowych nie sprawia mi problemu, ponieważ doskonale wiem,
że wszelkie wskazówki są jedynie zasugerowaniem jednego z możliwych kierunków.
Zasadniczą rzeczą jest "przepuszczenie wskazówek przez ręce", czyli ćwiczenie, ćwiczenie, ćwiczenie...

Chciałbym zatem pociągnąć dalej "zdradzanie sekretów".
Poniżej zamieszczam konkursową "Dalię" w poszczególnych fazach jej powstawania (wiem, że jest osobny wątek,
gdzie Forumowicze pokazują etapy tworzenia swych dzieł, ale jeśli to możliwe, to chciałbym w jednym miejscu, tj.
w swojej galerii, zamieścić swoją wiedzę "w pigułce").

Powstawanie "Dalii":

srebrna paleta - w 37 konkursie malarskim "Seks" 2012r.

Etap 1. Rysunek kredkami i ołówkiem. Kwiat narysowałem kredkami, ponieważ rysunek ołówkowy jest bardziej "szorstki",
mniej odpowiedni dla oddania delikatności płatków:

Etap 2. Został naniesiony kolor (rozrzedzona farba akrylowa). Całość jest dość "mglista",
ale widać już zasadnicze barwy lokalne:

Etap 3. "Retusz" kredkami i gęstą farbą akrylową. Praca zakończona:

Wszystkie kolorowe prace, które wcześniej zamieszczałem powstawały w tej technice.

Dla mnie ta metoda ma następujące zalety:
1. Bazuje w przeważającej mierze na rysunku ołówkowym.
2. Czas przygotowania pracy jest stosunkowo krótki (co przy moim lenistwie jest sprawą niebagatelną), tj.
etap 1 zajął mi ok. 2,5 h, etap 2. ok. 2 h, etap 3. ok. 2 h.
3. Jest oszczędna materiałowo. Najszybciej zużywają się ołówki, które w całej zabawie są najtańsze.
Stopa
Instruktor
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #24 : 03 Marzec 2012 - 22:34:13 »

Widać pewną rysunkową zwinność.

"Każdy może tworzyć byle co i ma prawo być z tego zadowolonym, byle by nie był w swej pracy szczerym i znalazł kogoś, który równie kłamliwie będzie to podziwiał." Stanisław Ignacy Witkiewicz

I moja galeria http://www.tessart.pl/smf/index.php?topic=976.
gardenia
Stały bywalec
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #25 : 06 Marzec 2012 - 21:41:50 »

Dziękuję Stopo za wpis. Choć ascetycznie oszczędny, to utwierdza mnie w przekonaniu, że idę właściwą drogą.

Poniżej zamieszczam następne kilka prac:

10. "Pociąg"
farby akrylowe, kredki, tektura, A3
rok: 2008

przez administrację forum za treść

11. "Dagadana"
kredka, ołówek, papier kolorowy, A4
rok: 2011

12. "Elrond"
rok: 2003

13. "Hrabi"
rok: 2004

14. "Helmowy Jar"
farby akrylowe, kredki, tektura, 50 x 70
rok: 2004

15. "Żaglowiec"
rok: 2008

Towicz
Forumator
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #26 : 06 Marzec 2012 - 22:46:47 »

10. Świetna praca! Pełna profeska, przemyślany projekt i znakomite wykonanie!
11. Mr.Smith w wersji hippie. Lekko z buta potraktowany; nochal i - przede wszystkim- włochy! Ale widać kto zacz i o to chodzi.
12. Dwójkę u góry kojarzę, tej dolnej już nie, ale fajne- prosi się o dopracowanie jak 10.
13. Bardzo dobrzy Aragorn i Gimli, ci po prawej już nie tak..Centralna część wyszła statyczna, żeby nie powiedzieć- martwa. Widzę mury i drabiny, ale nie widzę bitwy. Niemniej- fajna kolorystyka. Mogłoby z tego być pudełko z zestawem do RPG- potencjał komercyjny jest. I oczywiście kolejne moje skojarzenia z Achilleosem oczko
14. żaglowiec jaki jest, każdy widzi usmiech Mógłby nieco bardziej z tła wyłazić.
15. To mógł być za##bisty art! Ale moim zdaniem twarz dziewczynki niedobra. Za mała w stosunku do głowy i rysy nie teges. Niebo, ciuchy małej i wagony- super. Para z lokomotywy nie widzi mi się, ale do przełknięcia.
__ Dzisiaj tak patrzę na innym monitorze i z proporcjami chyba jest ok, ale czy ona nadyma buzię? usmiech
Duże archiwum posiadasz  okok
espero
Instruktor
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #27 : 07 Marzec 2012 - 11:55:55 »

Ten sposób rysowania jak w 10, 11, 12 z jednej strony bardzo mi się podoba, bo ta kreska przypomina secesję. Z drugiej strony ma to coś z komiksów, a tych za bardzo nie lubię. Przyznać trzeba jednak, że władasz ołówkiem i kredkami świetnie. Podziwiam jak takie większe obszary tła potrafisz zarysować w identyczny sposób, tzn. z takim samym naciskiem kredki/ołówka, tak, że całość jest jednolita. Do tego trzeba dużo wyczucia.
Hrabi jeszcze za młodu, Lopez krótkie włosy :)Aśka jaka mina. Jestem ich fanem. Obrazek super, podobizna jest więc jest ok usmiech
Motywy z Władcy Pierścieni. Elrond - nad włosami i tłem już nie popracowałeś chyba. Helmowy Jar - dla mnie bomba. Rewelacyjnie oddajesz rozmytą przestrzeń, te mgły i niebo wyszły genialnie. To podziwiam. Tak samo obramowanie. Choć zgadzam się z Towiczem, że postaci po prawej, choć rozpoznawalne oczywiście, są gorzej narysowane.
Żaglowiec - jedyna rzecz, nad którą tu bym popracował to woda. Choć i tak rysunek zachwyca.
Pociąg - tematyka mi zupełnie nie leży. Wykonanie wg mnie też w miarę. Z twarzą coś się dzieje, ucho jest chyba za bardzo do tyłu wysunięte, przez co policzek wydaje się bardzo rozciągnięty. Dziewczynka wygląda jakby miała wodę w ustach, może ten cień pod ustami trochę za mocny. Pociąg z kolei wygląda jakby wbijał się w ziemię. Ale podziwiam tło, ten dym i chmury. W tym jesteś mistrzem.

okok
nokia75
Przyjaciel
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #28 : 07 Marzec 2012 - 12:37:14 »

Obrazki bardzo ciekawe , komiksowe chwilami , wykonanie solidne okok. Co do dziewczynki z 15, co tam cień.... , liczy się ujęcie , widać smutek  , nawet okruch chleba w ustach , dlatego taka twarzyczka jest bo dziecko jest głodne i je , jak to w czasach wojny ....
Dodam, że fajny efekt wyszedł twarzyczka zlewa się z tłem .

Co komu po tym, że choćby cały świat pozyskał ale na swej duszy stracił?......
wendipo
Malarz miesiąca

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #29 : 07 Marzec 2012 - 14:26:42 »

Nie doszukuję się technicznych uchybień, zrobili to już lepsi ode mnie :)Świetnie rysujesz twarze, Elrond np. podobieństwo oddane doskonale, w innych rysunkach również. Najbardziej podoba mi się pociąg, taki najbardziej "malarski", choć w jednym miejscu to faktycznie wygląda jakby w ziemię się wbijał. Smutek dziewczynki, nadyma buzię, bo tak jak zasugerowała Nokio, coś jeszcze przeżuwa, stąd chyba ten okruszek na ustach............No cóż, reasumując, po prostu świetne i pokaźne archiwum oklasky

usmiech
Strony: 1 2 [3] 4 5   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: