Malarstwo - Teresa Kopańska
  Malarstwo Teresy Kopańskiej
forum malarskie
Forum malarskie
20 Sierpień 2019 - 13:00:14 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 [2] 3 4 5   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: gardenia  (Przeczytany 19508 razy) Średnia ocena: 5
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
wendipo
Malarz miesiąca

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #10 : 22 Luty 2012 - 12:53:04 »

1. Bardzo fajna praca, i od razu skojarzyłam ze śniegiem, ale kompletnie nie rozpoznaję twarzy i podobieństwa do Żmijewskiego nie dostrzegam.
2. Kapliczka też świetna, taki delikatny pejzażyk, bardzo ładnie "oddane" drzewo okok
3. Kennedy bardzo podobny do siebie, żona troszkę mniej, całość taka bardzo komiksowa, i raczej też nie bardzo mi takie malowanie pasi........
4. Nie wiem dlaczego klientka kręciła nosem, świetna praca, chciałabym mieć tak właśnie zrobiony portret. Nie wiem jak z podobieństwem?, a może ona chciała być piękniejsza niż jest w rzeczywistości......wiesz, tak jak o tych dwóch malarzach, z których jeden malował podobne, a drugi piękniejsze twarze rotfl
Generalnie bardzo fajne prace, zróżnicowane bardzo, ale o to chodzi, żeby próbować wszystkiego tak

usmiech
GAdS

Linki sponsorowane:

gardenia
Stały bywalec
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #11 : 22 Luty 2012 - 19:51:56 »

Dziękuję za komentarze i uwagi.
Poniżej wrzucę trzy portrety bardziej rozpoznawalnych osób (mam nadzieję, że rozpoznawalnych również na moich pracach usmiech ).

5. Portret aktorki w kapelutku
akryl + kredki na kartonie (A3)
rok: 2008

6. Portret aktorki w peruce
akryl + kredki na kartonie (A3)
rok: 2008

przez administrację forum za technikę, detal, wykonanie.

7. Portret + architektura
ołówek, kredka, papier kolorowy (A4)
rok: 2005

Po Waszych uwagach do moich poprzednich prac zacząłem nabierać przekonania, że może być problem z Waszą akceptacją stosowanej przeze mnie techniki, która skłania się pewnie bardziej do grafiki, niż malarstwa (farba akrylowa, to podobnie jak i kredki zaledwie 1/3 całej pracy). No ale co ja mogę, że ta technika daje mi jako taką swobodę twórczą?  bezradny
nokia75
Przyjaciel
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #12 : 22 Luty 2012 - 20:06:10 »

wow Danuta Stenko super portret bardzo mi się podoba , Figura i Jan Paweł II też super ale Stenko nr 1 wg mnie  okok

Co komu po tym, że choćby cały świat pozyskał ale na swej duszy stracił?......
Cebula
Stały bywalec
*
Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #13 : 23 Luty 2012 - 08:26:17 »

Oj pierwszego obrazku można się czepiać i to jak. Trzeba pamiętać, że śnieg to obiekt fizyczny, który odbija kolor tego co go oświeca. W nocy śnieg jest niewidoczny. Zarysy drobinek widać zazwyczaj dopiero nad samą pokrywą śnieżną. Cała reszta jest oświecana przez światła punktowe - lampy, okna, reflektory. W zależności od pogody przejawia się to albo w mglistym świetle dookoła lampy i oświetlonymi drobinkami, które gasną wraz z rosnącą odległością od źródła światła. Czasem warstwa chmur jest na tyle cienka, że przepuszcza światło księżyca i otoczenie zaczyna być fioletowe, różowe, granatowe bądź ultramarynowe. Należy też pamiętać, że owe płatki śniegu rzucają cień. W Twoim obrazie ów "śnieg" jest źródłem światła, które na dodatek zdaje się oświetlać budynek. Jak tu nie myśleć, że to gwiazdy? Przepraszam za to gadanie, ale długie nocne godziny spędziłem w deszczu, czy po kostki w śniegu i zachwycałem się tym wszystkim. Chciałbym kiedyś osiągnąć taki poziom, który pozwoliłby mi ująć to zjawisko.
A poza tym kompozycja i takie tam.

Ogólnie zazdroszczę poziomu. Może chciałabyś mnie wtajemniczyć w sekrety Twojego warsztatu? Jakie kredki + akwarele? Tylko podkład akwarelowy, czy może wielowarstwowa podmalówka, a detale kredkami? Umieram z ciekawości!

Burak stroni od cebuli,
a cebula doń się czuli
gardenia
Stały bywalec
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #14 : 23 Luty 2012 - 16:57:22 »

Dziękuję Wam za wpisy!

Cebulo z przyjemnością zdradzam "sekrety" warsztatu, choć niewiele ich jest: moje obrazy opierają się prawie całkowicie na rysunku. Pierwszym etapem jest rysunek ołówkowy (lub od razu kredkami) na zagessowanym podłożu (u mnie podłożem jest tektura / karton). Potem malowanie rozrzedzoną farbą akrylową. Trzecim etapem jest "retusz" kredkami. Tu coś się wzmacnia, przyciemnia, tam coś rozjaśnia. Na koniec fiksatywa i do szuflady.
Materiały: gesso - im tańsze, tym bardziej szorstka faktura. Farby akrylowe - w tubach (najwięcej mam Van Gogha, ważne, by dało się je rozcieńczyć w jednolitą ciecz). Kredki - Prismacolor (chociaż Derwent też daje radę a i pewnie jest jeszcze sporo innych dobrych, których nie próbowałem). Ważna jest temperówka do kredek - ostatnio w takim jednym sklepie, którego nazwa zaczyna się na L* a hasło reklamowe brzmi: "L.... - mądry wybór" były doskonałe temperówki na korbkę.

Mnie się Cebulo bardzo podoba Twoje "gadanie" na temat mankamentów pracy z cerkwią, bo uważam je za trafne. Jeśli miałbyś ochotę jeszcze trochę "pogadać" o pozostałych moich pracach, to bardzo proszę nie krępuj się. Ja jestem samouk w każdym calu (nie licząc tego kursu rysunku odręcznego, po którym oblałem wstępny na architekturę), zatem wszelkie uwagi (tym bardziej słuszne) są wskazane.

* nie wiem, czy Regulamin pozwala na zamieszczanie nazw sklepów.
teresa
Admin
*

Aktywność:
10%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #15 : 24 Luty 2012 - 04:36:40 »

gardenia;
nie wiem, czy Regulamin pozwala na zamieszczanie nazw sklepów.
Sklepy ?  oczywiście są nam niezbędne. tak
Vagabond
Tubylec
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #16 : 24 Luty 2012 - 11:41:38 »

Kurde, co ja tu robię?! mysl Twoje prace są kapitalne!!! Biżuteryjka jest rewelka, bardzo mi się podoba, chciałbym mieć ten rysunek. Twarze wspaniałe, "papa", aktorzy. Zagadkę odgadłem od razu, oczy z portretu powiedziały mi, że to Żmijewski.
Jestem pod ogromnym wrażeniem twoich dzieł. Szczególnie podobają mi się, iż wykonane są na kartonie, bądź kolorowym papierze.
nie śmiem poddać nawet (któegokolwiek) krytyce.
Chylę czoła.

Niczym strudzony życiem włóczęga, przemierzam najciemniejsze zakamarki swojej duszy w poszukiwaniu małej iskierki utraconych marzeń.
Towicz
Forumator
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #17 : 24 Luty 2012 - 12:38:40 »

Hohoho! Bravo, bravissimo okok Nagadałeś się co niemiara, zanim pokazałeś, co potrafisz.  Już się obawiałem, żeś tylko gaduła pospolity, cieszę się więc tym bardziej, że się myliłem usmiech
Stenka faktycznie najlepsza, naprawdę piękny portret! Przywodzi mi nieco na myśl prace Achilleosa, ale to pewnie przypadkowe. Świetna robota. Figura też super, równie potworna, a może nawet bardziej, niż w rzeczywistości. Taka Jabba Monroe w koronkach oczko ekstra
'kapliczka' - sympatyczny, niezły technicznie rysunek w ołówku.
Bardzo interesujący 'zamach na JFK'. Lubię takie rzeczy, bo i uwielbiam dobry komiks. Zwłaszcza te trzy 'fotki- wklejki' ciekawe. Natomiast zupełnie skatowałeś tło tutaj, wg mnie zupełnie nie do przyjęcia. Gdybym był redaktorem tego pisma, musiałbyś poprawić usmiech
Ten śnieg to masakra, zarżnął całą pracę, chociaż i tak ciekawi mnie po jaki ### malujesz mordy naszych szansonistów. Zgaduję, że $ i jesli tak, to rozumiem usmiech
Aaa, no i jeszcze 'biżuteryjka' - fajniaście zaprojektowane, ale w tym grubym elemencie w lewym dolnym rogu, wyciąłbym otwory jakieś i coś pokoronkował jeszcze. O podobieństwie i proporcjach twarzy trudno cokolwiek powiedzieć nie widząc pierwowzoru, jak w każdym portrecie zresztą. Nie podobają mi się włosy, wygląda, jakby nie chciało Ci się już nad nimi siedzieć. Szkoda, bo to najsłabszy element tej pracy. Co do Muchy, to oczywiście wpływ widoczny, ale bez przesady i dobrze.
Wspominałeś, że praca nad każdym obrazkiem zajmuje Ci bardzo dużo czasu i ja tu widzę pewien problem. Jeśli rysunek kapliczki robiłeś np. tydzień, a 'biżuteryjkę' jeszcze dłużej, to efekt końcowy powinien być znacznie lepszy. Przypuszczam, że głównym winowajcą jest tu Twoje lenistwo, chociaż z drugiej strony dostrzegam inklinacje do benedyktyńskiej dłubaniny, więc jeśli się zdyscyplinujesz, to rezultat może być wręcz oszałamiający- mam nadzieję , że to zobaczę.
wendipo
Malarz miesiąca

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #18 : 24 Luty 2012 - 13:04:18 »

Figury nie cierpię więc i obraz mi się mniej podoba, choć technicznie dobry, natomiast Stenko- REWELACJA oklasky
Przyznam się, że jak tak pisałeś o tym wstawianiu, to pomyślałam to samo co Towicz i byłam bardzo ciekawa co masz w "zanadrzu"............Świetne prace pokazałeś, gratuluję tak

usmiech
espero
Instruktor
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #19 : 24 Luty 2012 - 14:12:47 »

Witaj Gardenia!

Muszę przyznać, że bardzo podoba mi się sposób w jaki malujesz/rysujesz. To wszystko jest bardzo miękkie, takie delikatne. Szczególnie widać to na drugim rysunku, tej kapliczki, kapitalny rysunek. Bardzo mi się podoba. Co do pierwszego - jak większość myślałem, że to gwiazdy, tym bardziej, że jest tam taka biała... "łuna" za cerkwią, która skojarzyła mi się z Drogą Mleczną. Do tego wszystkiego pomyślałem, że ta postać to twarz Jezusa i mi się zrobił taki typowy obrazek religijny, rodem z folderów Świadków Jehowy (oczywiście bez urazy dla nikogo, szanuję religię każdego, co więcej niektóre obrazki prezentowane w książeczkach świadków Jehowy są genialne, ale to tak na marginesie).
"Biżuteryjka" oczywiście bardzo mi się podoba, bo nawiązuje do Muchy, czyli jednego z moich guru (tak, wiem, gdzieś już czytałem, że mówienie, że secesja mi się podoba jest barbarzyństwem, ale tak jest).
Danuta Stenka też genialna. Bardzo podoba mi się tło, nie wiem jak zrobiłeś te plamki wyglądające jakby były malowane akwarelą, ale są świetne. W sumie wyglądają trochę jakby w Photoshopie były robione, ale to tylko świadczy o Twoich (niezaprzeczalnie dużych) umiejętnościach.
Figura też ma rewelacyjne tło, które ściąga mi od razu wzrok. Portret bardzo dobry, choć ja osobiście jakoś przyciemniłbym oczy, żeby bardziej je podkreślić.

Jestem ciekawy kolejnych prac, bo mi akurat bardzo podoba się Twój sposób malowania. Widać, że gustujesz raczej w portretach, a to dobrze, bo możemy (przynajmniej ja) się od Ciebie czegoś w tym zakresie nauczyć.

Pozdrawiam usmiech
Strony: 1 [2] 3 4 5   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: