Malarstwo - Teresa Kopańska
  Malarstwo Teresy Kopańskiej
forum malarskie
Forum malarskie
24 Sierpień 2019 - 03:31:33 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] 2 3 4 5   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: gardenia  (Przeczytany 19521 razy) Średnia ocena: 5
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
gardenia
Stały bywalec
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« : 20 Luty 2012 - 18:32:35 »

przez administrację Forum za aktywność.

Nagrody

Ponieważ udało mi się zmobilizować do wzięcia udziału w konkursie,
zatem zgodnie ze swoim postanowieniem zakładam własną galerię  usmiech
Zapraszam do odwiedzin i zachęcam do zamieszczania uwag.

1. Cerkiew w Starym Dzikowie + portret fragmentaryczny (może ktoś zgadnie, kto to)
akryl + kredki na kartonie (30 x 30)
rok: 2008

2. Kapliczka w Marklowicach - znalazłem kiedyś na internecie takie piękne stare zdjęcie i tu
ograniczyłem się praktycznie do jego przerysowania (usunąłem chłopca i dodałem chmury)
ołówek, biały papier (A4)
rok: 2007

3. Zamach na JFK
akryl + kredki na kartonie (A4)
rok: 2005

4. Biżuteryjka
ołówek + biała kredka na kolorowym papierze (A4)
rok: 2011

GAdS

Linki sponsorowane:

know1126
Przyjaciel
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #1 : 20 Luty 2012 - 19:06:14 »

Bardzo dobrze, że założyłeś galerie bo masz co pokazać,
bardzo różnorodne prace i technicznie wysoki poziom.
Oczywisćie nie wszystkim sie wszystko spodoba jak mnie tu np ta pierwsza praca... Technicznie super, ale jakoś mam skojarzenia z Gwiezdnymi Wojakami a ich nie lubie ;) bo same poczszególne elementy - cerkiew, twarz, niebo/kosmos - świetna robota.
Tak samo niżej - kapliczka poetycka, klimatyczna i fajnie miekko ukazany ten cały krajobraz.. aż by sie chciało troche błękitu nieba i zieleni traw poczuć  oczko
Zamach na JFK  - temat conajmniej nietuzinkowy, choć ciężko jednoznacznie dlatego powiedziec czy podoba sie czy nie ;)
i ostatnie - skojarzenia z A.Muchą nie dają odejść- i mnie również podoba sie ten sposób przedstawiania, zwłaszcza w Twoim wykonaniu  okok

// Krzysiek N, oł rajts riserft.
gardenia
Stały bywalec
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #2 : 20 Luty 2012 - 19:46:42 »

Teraz rozmiary powinny mieścić się w normie  okok

Dziękuję know za wpis. Odnośnie pierwszej pracy "Cerkiew w Starym Dzikowie", to bardzo podoba mi się Twój komentarz usmiech I nie tylko Ty masz skojarzenie z kosmosem. Błąd mój jest komiczny, bo to nie miał być kosmos, tylko śnieg. Ludzie widzą kosmos, więc wypada mi przyznać się, że spartoliłem robotę usmiech
Skojarzenia z Muchą w przypadku "Biżuteryjki" są trafne i jak najbardziej przeze mnie zamierzone. Miło mi, że Ci się podoba. Samej portretowanej dziewczynie spodobał się raczej średnio usmiech
"Kapliczka w Marklowicach" - koniecznie znajdź sobie na necie to zdjęcie. Zdjęcie jest piękne, więc nie mnie należą się słowa uznania.
"JFK" - to zbieranina (znów) przerysowanych zdjęć. Co mi się w tym rysunku podoba, to chyba jedynie to, że uwinąłem się z nim w niecały tydzień, bo i motywacja była dla mnie znacząca i czerpałem wtedy dużo więcej radości z tworzenia.
kuleczka
Przyjaciel
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #3 : 20 Luty 2012 - 20:14:04 »

Kapliczka przecudnej urody jest. okok

Cerkiew tez oprocz "sniegu", portret wykonany na tym obrazie super(lecz nie rozpoznaje twarzy)... Cz.Niemen?

JFK ma cos z komiksu, sorry nie moja broszka.

bizuteryjka :okok:chcialabym miec taka  muszke:hura:
know1126
Przyjaciel
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #4 : 20 Luty 2012 - 21:20:49 »

Ha, znalazłem ;) Kapliczka św Jana Nepomucena. Zdjęcie w sepii, więc u Ciebie czarno białe  okok
I tam sama kapliczka jest lekko pochylona, u Ciebie jakby po liftingu i w ogóle cały obrazek jest taki w wersji FRESH  oczko
Podoba mi sie foto, juz zapisałem sobie do folderu z fotami, które czekają w kolejce na lepsze czasy jesli chodzi o czas wolny co by je przemalować kiedyś sobie ;)
No a ta pierwsza praca - śnieg-kosmos... heh,kurde, mózg  widząc takie coś skłania się ku kosmosowi jakoś u mnie  milczek

// Krzysiek N, oł rajts riserft.
gardenia
Stały bywalec
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #5 : 20 Luty 2012 - 21:32:33 »

Jak się krytycznie przyglądam, to też widzę bardziej kosmos niż śnieg  rotfl Zasadniczo nawet nie mogę się zmusić, żeby zobaczyć śnieg  usmiech

Natomiast przyznasz know, że kapliczka Św. Jana Nepomucena jest piękna na tej fotografii. Teoretycznie mogłem rysunek zrobić na tym samym papierze, co dziewczynę z biżuterią, ale wtedy nie byłby taki delikatny (faktura tego kolorowego papieru jest zbyt szorstka).

kuleczko, ten gość "w śniegu", to nie Niemen. Jeśli chcesz dalej zgadywać, to podpowiem, że to współczesny polski aktor  milczek

Biżuteryjkę rysowałem piekielnie długo, bo oczywiście mi się nie chciało, ale w końcu udało się. Mucha musiał mieć anielską cierpliwość, tym bardziej, że jego dzieła bywały bardzo duże rozmiarami. Co do dziwacznego słowa "biżuteryjka", to oznacza ono podobno kobietę, która zajmuje się robieniem biżuterii. Ta dziewczyna na portrecie ma właśnie taki fach i od niej znam ten termin.
nokia75
Przyjaciel
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #6 : 20 Luty 2012 - 21:36:15 »

to pewnie aktor , grający księdza detektywa "Mateusz" czyli Artur Żmijewski  rotfl prace bardzo dobre , tez widzę kosmos ale jak pomyśle że to śnieg to widzę śnieg usmiech

Co komu po tym, że choćby cały świat pozyskał ale na swej duszy stracił?......
Mr.R
Stały bywalec
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #7 : 20 Luty 2012 - 21:37:21 »

Ciekawa bardzo galeria, i dobre umiejętności operowania kredkami. Czekam jeszcze na prace w innym medium co by bardziej zapoznać się z kunsztem i umiejętnościami tak dobrego twórcy.

1. Kompletnie nie wiem kto to, szkoda że czoło ucięte w połowie, poprzez co wygląda trochę jak maska. Można było pobawić się w przenikanie i większe rozmycie - byłaby prawdziwa zjawa, zatarte wspomnienie. Nie wiem też czy przed cerkwią stoi drzewo czy to rzucany cień. Jest absolutnie czarny i ma z jednej strony rozjaśnienie co mogłoby sugerować że to nie cień a fizyczny obiekt. Dobrze w cieniu zaznaczyć jakiś szczegół, wychodzi naturalnej - bardzo mylące. Wiadomo że to śnieg, jednak ten snop przywodzi na myśl drogę mleczną - ciekawy omyłkowy efekt.

2. Kapliczka jest świetna - delikatna konstrukcja, lekkość - brawo.

3. Zamach to faktycznie komiks ze zdarzenia. Nie rozumiem. Niby wszystko gra, poza tym motocyklistą, tak sztywnym jakby to on zaraz miał strzelić, a nie z okienka. Może to wina braku odniesienia do naszej kultury, bo w USA zwątpiłem już dawno. A w sumie ciekawa opowiastka zgodnie ze standardowym postrzeganiem sprawy, - poczytaj o alternatywnych badaniach zamachu - kto wie czy winny jest ktoś jeszcze na obrazku...

4. Ładne i 'cacane' - można by powiedzieć, bardzo profesjonalne, inspirowane wymienionym już artystą. Szkoda, że mniej w tym Ciebie - pierwsze pytanie jak się to analizuje - 'już to gdzieś widziałem'. Jeżeli sportretowana dziewica tu nie była zachwycona, cóż, nie wygląda jakoś pociągająco. Może to wina nieudanego cieniowania, zagubienia proporcji, oczy dość małe w tym jedno kompletnie rozjechane, zresztą coś w ogóle niedobrego dzieje się z tamtą stroną twarzy. Ta korona - diadem wg. mnie absolutnie zbędny - poszło w przesadę i z lekka kicz - miałeś pokazać piękno dziewczyny a tak patrzę i ten fragment po zakryciu poprawia odbiór.

Pozdrawiam - wpadnę tu jeszcze zobaczyć co nowego.
gardenia
Stały bywalec
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #8 : 20 Luty 2012 - 21:52:05 »

nokio jesteś bardzo wyrozumiała w zakresie śniegu i bardzo spostrzegawcza w zakresie rozpoznawania pół-portretów księży detektywów  usmiech tak
Mr.R Dziękuję za odwiedziny i cenne spostrzeżenia, z którymi praktycznie w większości się zgadzam. Twarz Żmijewskiego jest odcięta od tła i słusznie zauważasz, że przypomina maskę. Czarne coś na cerkwi, to cień drzewa - faktycznie zbyt czarny i jednolity.
Dziewczyna z biżuterią przeładowana precjozami - zgoda. Co do samej twarzy, to cóż, tu się jednak uprę, że proporcje są dobre, bo ta dziopka po prostu tak wygląda usmiech
JFK to była praca do gazety dla fantastów i ilustrowała artykuł poświęcony właśnie teoriom spiskowym.

Natomiast kredki, to tylko 1/3 techniki tych prac.  okok
OGNISTY
Bywalec
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #9 : 21 Luty 2012 - 20:16:10 »

Ten portret przypomina troszkę Artura Żmijewskiego. Ładna galeria usmiech
Strony: [1] 2 3 4 5   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: