Malarstwo - Teresa Kopańska
  Malarstwo Teresy Kopańskiej
forum malarskie
Forum malarskie
17 Październik 2019 - 01:44:38 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] 2 3 4 5 6 ... 49   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: espero  (Przeczytany 136789 razy) Średnia ocena: 5
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
espero
Instruktor
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« : 03 Luty 2012 - 21:58:12 »

za aktywność, przejrzystość, przez administrację Forum
Nagrody

Bardzo dziękuję za wyróżnienie galerii!  kwiat hura

Witam Wszystkich!
Przeglądałem Wasze galerie (oczywiście jeszcze nie wszystkie, bo jako nowy użytkownik, nie zdołałem jeszcze wszystkiego ogarnąć) i stwierdziłem, że czas na mnie, bo jestem bardzo ciekawy Waszych opinii. Jako że jestem samoukiem, nie wiem gdzie popełniam błędy i z chęcią dowiem się czegoś od profesjonalistów w końcu, bo wiem, że tutaj tacy są usmiech A ponieważ jeszcze nikt taki nie oceniał moich prac, tym bardziej czekam z niecierpliwością.
Maluję odkąd pamiętam. Malowanie i gra na pianinie to moje dwa światy od małego, choć nikt mnie tego nie uczył, a i w rodzinie nie ma nikogo, kto by to robił. Kiedyś tylko rysowałem ołówkiem, potem kredkami, w międzyczasie plakatówki. Później postanowiłem kupić farby akrylowe, ale nie przypadły mi do gustu (albo kupiłem złej firmy, albo nimi nie umiem malować). Kupiłem suche pastele i jakiś czas nimi tworzyłem, aż doszło do nabycia drogą kupna-sprzedaży jakże zacnych farb olejnych. Oczywiście nie miałem pojęcia o terpentynie i żadnych mediach więc mój pierwszy olejny obraz powstał przy użyciu farb olejnych i wody niemalże szczątkami pędzla, który posklejał się niemiłosiernie. Takie były początki, z czasem człowiek mądrzeje, dowiaduje się różnych rzeczy. później przyszła pora na akwarele, najpierw szkolne, potem (niedawno) trochę bardziej profesjonalne.
W tej chwili jestem na etapie ćwiczebno-akwarelowym, jednak chyba szykuje się powrót do farb olejnych.
Przepraszam za tak długi wywód i już śpieszę, by wkleić pierwsze prace.
Życzę miłej podróży po mojej galerii i liczę na Wasze wszelkie komentarze. Pozdrawiam!

Zacznę od pasteli sprzed kilku lat.

1. Akt mężczyzny 1, suche pastele, format A0. Ze zdjęcia w książce "Anatomia dla artystów".

2. Akt kobiety, suche pastele, format AO. Ze zdjęcia znalezionego w internecie.
Tutaj wiem, że błąd jest przy głowie, karku, coś tam się dzieje nieforemnego,
nie zmieściłem jej, źle ją wymierzyłem.

3. Akt mężczyzny 2, suche pastele, format A0. Też ze zdjęcia z internetu.
Na dzień dzisiejszy zmniejszyłbym ilość bieli, bo chyba jednak przesadziłem.

GAdS

Linki sponsorowane:

wendipo
Malarz miesiąca

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #1 : 04 Luty 2012 - 14:48:29 »

Anatomia nie jest moją mocną stroną, więc tylko ogólnie powiem, że podobają mi się Twoje prace. Faktycznie troszkę dużo bieli używasz, ale to się da skorygować. Pierwszy akt- męski, bym troszkę ostrzejsze te kolorki zrobiła, takie bardziej " męskie" hihi, jak w tym akcie kobiety. Drugi akt męski, no właśnie ta biel trochę psuje efekt...........Podoba mi się akt kobiety, a ten kark, troszkę bym "zgubiła" włosami, po prostu dłuższe, opadające na plecy i będzie super. Generalnie fajne prace okok
Przy okazji dziękuję za komentarz u mnie, ten "kawałek" który Ci się podoba, sprawił mi sporo problemów, ale jak widać, jakoś wybrnęłam:)

usmiech
OGNISTY
Bywalec
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #2 : 04 Luty 2012 - 14:58:11 »

Super prace. Widać, że się starasz, widzę duży potencjał:)
teresa
Admin
*

Aktywność:
3%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #3 : 04 Luty 2012 - 15:57:31 »

Akt mężczyzny 1, Akt mężczyzny 2, stanowczo biel jest tu nie potrzebna,
chcąc rozświetlić poszczególne partie ciała, należy łamać biel z innymi kolorami tz.
wyzwolić  barwy. Malując ciało, trzeba pamiętać o światłocieniach,
bowiem one nadają kształty mięśni ciała i temu podobne.

Jak widać po Twoich aktach, szczególnie w akcie męskim 2, to chciałeś bielą oświetlić, nadać światło postaci,
 - mylne pojęcie, światło padające na przedmiot nie jest białe.
Moje skojarzenie co do aktu męskiego 2  facet posypał się talkiem - może przed jakąś walką ?
no i trochę posypała się lewa górna strona mięśni, no ale to nie jest takie widoczne w ogólnym odbiorze.

Już inaczej patrzy się na " Akt kobiety"  tu prócz samych konturów dość ładnie poradziłeś sobie ze światłem.
Widać prześwity koloru ciała, (złamanie bieli, przejścia w barwy).
Ogólnie podobają mi się prace, pod względem zachowanych proporcji, techniki malowania pastelami,
kompozycją kolorów - ciepłe z zimnymi.
Maluj, maluj masz ku temu predyspozycje w tym kierunku,
no i  szanse na osiągnięcie jeszcze więcej.
 okok

nokia75
Przyjaciel
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #4 : 04 Luty 2012 - 20:22:51 »

wow masz zadatki na portrecistę , postacie super Ci wychodzą i myślę że z portretami sobie dasz świetnie radę,  na 3 akcie super wygląda dłoń na twarzy, realnie .., trójwymiarowo . Prace mi się podobają  okok , na 3 faktycznie ta biel wygląda jak talk  rotfl ale światło go tak razi że aż zasłania twarz więc i brzuch musi być mocno oświetlony ehe  oczko
pozdrawiam

Co komu po tym, że choćby cały świat pozyskał ale na swej duszy stracił?......
know1126
Przyjaciel
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #5 : 04 Luty 2012 - 21:00:08 »

łprzy użyciu farb olejnych i wody niemalże szczątkami pędzla

hehehhe... nie każdy wie od razu wszystko , sam nie lepsze cuda w życiu robiłem  oczko

- Witam Cię i ja na forum, i miło pooglądać prace Twoje,
Zdecydowanie z aktów wole kobiecy (chyba oczywiste;) - bardzo fajny ten Twój,
tylko ta szyja, kark, o którym mówiła Wendi...
bo poza tym jest super, masz talent i warto go szlifować w oparciu o takie np forum, z którego sie dowiesz, żeby nie szaleć z tą bielą i innych tego typu rzeczy. Po to ono jest to forum.

// Krzysiek N, oł rajts riserft.
espero
Instruktor
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #6 : 04 Luty 2012 - 22:09:58 »

Dziękuję Wam za komentarze usmiech Każda uwaga jest dla mnie bardzo cenna i tak jak mówi Know,
dzięki temu forum mam nadzieję, że się podszkolę, bo przynajmniej tutaj ktoś zerknie na moje prace krytycznym okiem. Dziękuję!
To teraz może coś tymi olejnymi skoro o nich było wspomniane.

4. Afryka, olej na desce, około 40x50 cm. Niestety nie mam innego zdjęcia, tego obrazu też nie mam, oddałem go.
Zainspirowany byłem obrazami afrykańskimi wystawionymi kiedyś w galerii handlowej (pozdrawiam wszystkich z Torunia i okolic),
stąd dwa motywy afrykańskie.

5. Salamandry, olej na płótnie, 60x80 cm. Tego też już nie mam, sprzedałem.
Pierwotnie miała być na nim duża twarz afrykańskiej kobiety, ale z czasem zmieniłem koncepcję.
Przemalowywałem ten obraz kilka razy, bo spod spodu przebijał mi ołówek pierwotnego szkicu.

Towicz
Forumator
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #7 : 05 Luty 2012 - 13:42:59 »

Nie przepadam za takimi rzeczami..Niech sobie ludki w Afryce produkują pamiątki...Ale sprzedałeś !  okok O aktach powiedziano już chyba wszystko. Jest potencjał z pewnością. Dużo weny życzę okok
espero
Instruktor
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #8 : 05 Luty 2012 - 14:02:12 »

To może teraz coś z innej beczki:

6. Piwonie, olej na płótnie, około 50x60. Wyglądają jak róże w sumie, ale to piwonie miały być.
Na podstawie zdjęcia z internetu.

espero
Instruktor
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #9 : 05 Luty 2012 - 15:11:07 »

Tereso przepraszam. Nie sądziłem, że mam lepszą fotkę tych obrazów, jak się okazało mam - piwonii. Słoneczników niestety nie, więc pozostaję tylko przy piwoniach. Więcej to się nie powtórzy.
Strony: [1] 2 3 4 5 6 ... 49   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: