Malarstwo - Teresa Kopańska
  Malarstwo Teresy Kopańskiej
forum malarskie
Forum malarskie
18 Sierpień 2019 - 05:33:52 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 [2] 3 4   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: kamillo  (Przeczytany 11661 razy) Średnia ocena: 3
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
VanGob
Admin
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #10 : 09 Kwiecień 2008 - 22:36:43 »

Jeżeli to miało być realistyczne, to chyba powinno iść w tym kierunku:

http://img388.imageshack.us/img388/2461/lodkayu7.jpg
GAdS

Linki sponsorowane:

kamillo
Nowicjusz
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #11 : 09 Kwiecień 2008 - 22:52:15 »

dzieki wielkie,widze ze zadales sobie troche trudu, bardzo to doceniam a takie rady w szczegolnosci gdy dopiero sie zaczyna, sa bardzo pomocne. powiedz tylko z grubsza jak taki efekt osiagnac.juz nic nie bede chyba zmienial w tym obrazku bo tylko przedobrze:)rozumiem ze dalsze plany maja byc mniej wyrazne, ale jakie tam kolrki wmieszac aby taka chlodna mgielke otrzymac?z gory dziekuje i sorki ze zadaje pewnie troche glupie pytania ale ze mnie totalny laik:)pozdro, a tak na marginesie tez sie wlasnie zaopatrzam w cyfrowa lustrzanke i nie moge sie juz doczekac pierwszych fotek. pozdrawiam
Oldmalarz
Gość
« Odpowiedz #12 : 10 Kwiecień 2008 - 00:05:06 »

błekit kobaltowy z tytanówka z dodatkiem odrobiny rózu angielskiego
dzrewa-indygo złanane ugrem jasnym
pola ugier jasny z odrobina zieleni szmaragdowej
nizej -roz angielski z indyco badz ultramaryna..
/..regulowane to wszystko "srednio ciemnym trójkatem"
(siena palona ultramaryna,zielen szmaragdowa)..

..to ja bym tak z grubsza i z monitora patrzac zastosowal takowe cosik.. oczko
Paveletz
Gość
« Odpowiedz #13 : 10 Kwiecień 2008 - 11:51:07 »

VanGob, bardzo lubię takie twórcze cyfrowe eksperymenty – więc też trochę sobie „pogimpiłem”. Nie jest to zaprzeczenie malarstwa, tylko jedna z dróg jego ewolucji. Myślę, że można śmiało już mówić o istnieniu „techniki mieszanej” ze sporym dodatkiem krzemu...
 haha
O ile Kamillo ma ochotę, przypuszczalnie można jeszcze coś w jego pracy zmienić. Oczywiście, nie namawiam, sam zwykle nie poprawiam skończonych prac. Ale samo poeksperymentowanie na zasadzie „co by było, gdyby...” jest moim skromnym zdaniem bardzo pouczające i ciekawe. Trochę sobie więc pozwoliłem :

Z lewej strony mamy pracę oryginalną. W sumie, bardzo udaną.
   Na środkowym obrazku, osłabiłem cień pod rufą ładzi dodając zieleni . „Poprawiłem” też szczegółowość dziobu łodzi – zaznaczając cienie krawędzi desek kadłuba – co IMHO, zasugerowało „materiał” z którego jest ona zbudowana, jak i poprawiło nieco spostrzeganie jej jako obiektu znajdującego się „bliżej widza”. Kierując się podobnymi zasadami, wyostrzyłem i wzmocniłem trawę przy dolnej krawędzi pracy. „Ostrość” trawy stopniowo spada  wraz z odległością do dolnej krawędzi obrazu.
   Na trzecim obrazku dodałem perspektywę powietrzną – kładąc półprzeźroczystą i zanikającą w kierunku dołu pracy warstwę gradientową. Kolorem bazowym gradientu jest błękit stanowiący jeden z kolorów jakimi jest namalowane „niebo”. Pas nieba i chmur pozostawiłem taki jak na oryginalnej pracy, a gradient pokrywa tylko linię lasu, budynki i drugi brzeg rzeki, aż do całkowitego zaniknięcia na krawędzi wody.

Generalnie, tak właśnie widzę, ewentualne "doszlifowanie" tej pracy. Myślę, że wszystkie te cyfrowe „poprawki” są jak najbardziej do wykonania także w technice olejnej.
infrawizjer
Gość
« Odpowiedz #14 : 10 Kwiecień 2008 - 15:02:32 »

dzięki oldmalarz za komentarz,  mi sie bardzo przydał;]. szczególnie ten trojakąt to ciekawe zestawienie używałem go choć nie wiedziałem że ma swoja nazwę fachową wzbogaciłem się o wiedzę;]];]
Beadom
Forumator
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #15 : 10 Kwiecień 2008 - 19:42:32 »

Napisałam w  Dział techniczny > Olej > Coś dla początkujących...czyli pierwsze kroki.
Pejzaż jest uroczy, jego ciepły klimat przyciąga widza, aż chciałoby się wskoczyć do tej łódeczki.
Jedyne, co bym zmieniła to perspektywa powietrzna. Zabrakło mi jej. Rozmywając ostatnie plany i dodając niebieskości wyglądałoby naturalnie.

Paveletz świetnie to przedstawił na trzecim obrazku o to dokładnie mi chodziło usmiech

nie wiem jak rozumiesz zimniejszą zieleń???

Ja zimną zieleń rozumiem jako powstającą na bazie niebieskiego pruskiego a ciepłą na bazie ultramaryny. Do zimnego żółty cytrynowy do ciepłego kadmowy albo ochra. Takie moje kombinowanie ;)

Jaka firma robi róż angielski lub jak samemu zrobić. Jessuuu, co się nachodziłam za tym kolorem… Jedyne jakie widziałam to firmy Renesans, ale jak dla mnie to mają do d… kolory. Tak samo szukałam czerwieni angielskiej i nici… :(

Infrawizjer cenne i jasno przedstawione wskazówki. Wielkie dzięki sama też skorzystam ;)

Kamillo jak na pierwsze prace to są naprawdę bardzo dobre oby tak dalej  okok  oklasky

Paveletz
Gość
« Odpowiedz #16 : 11 Kwiecień 2008 - 10:02:01 »

Beadom, rozumiem, że chodzi Ci o recepturę farby akrylowej.
Znalazłem coś takiego:
http://www.kremerpolska.com/receptury.htm
W tej samej firmie można także kupić pigmenty, w tym i róż angielski:
http://www.kremerpolska.com/katalog/pigmenty_ziemne.htm

PS: Jeżeli chodzi o obrazek z łódką, to proponuję „wyostrzyć” pierwsze plany a nie „rozmywać” ostatnie. W obu przypadkach jednak efekt końcowy będzie dość podobny z jedną tylko różnicą – oddaniem przejrzystości (zamglenia, pył, itp.) powietrza. W mojej propozycji, „powietrze” ma większą przejrzystość, co jak mi się (czysto intuicyjnie) wydaje, bardziej pasuje do ciepłego, mocnego światła słonecznego w pierwszym planie. Przynajmniej tak sobie kombinuję...  haha
kamillo
Nowicjusz
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #17 : 11 Kwiecień 2008 - 21:40:43 »

witam wszystkich i jeszcze raz bardzo dziekuje za wszystkie komentarze, caly czas bacznie je sledze i wyszukuje nowych informacji aby poszerzyc swoje pojecie o malarstwie, oczywiscie malowac tez cos tam "bazgrze" sobie. musze przyznac,ze bardzo sie ciesze,ze trafilem na to forum, gdyz widze ,ze sa tu bardzo konkretni i fachowi ludzie i,ze macie tutaja taka swoja mala spolecznosc, i "zyjecie" w zgocie i harmonii:)A jesli chodzi o lodeczke to juz ja chyba tak zostawie, bo nie chce przedobrzyc.poza tym zabralem sie za nowy obrazek.pozdrawiam
infrawizjer
Gość
« Odpowiedz #18 : 11 Kwiecień 2008 - 21:49:50 »

dzrewa-indygo złanane ugrem jasnym
pola ugier jasny z odrobina zieleni szmaragdowej
nizej -roz angielski z indyco badz ultramaryna..
/
..regulowane to wszystko "srednio ciemnym trójkatem"
(siena palona ultramaryna,zielen szmaragdowa)..
a ja wziołem się za testowanie tej rady oldmalarza i powiem ci szczerze że jest nawet niezła jutro najdalej w niedziele obadamy efekt
..regulowane to wszystko "średnio ciemnym trójkatem"
brzmi podejrzanie , haha haha :haha:nie wiem czy dobrze zajarzyłem ale wydaje mi sie że  miarę. w życiu tak jeszcze nie malowałem ,cóż człowiek całe życie się uczy i takie tam..."w każdym razie pierwszy i ostatni raz;]"
Oldmalarz
Gość
« Odpowiedz #19 : 12 Kwiecień 2008 - 09:45:05 »

to je szcze masz "srednio jasny trójkat" błekit kobaltowy ,ugier jasny (lub złoty), róż angielski...
"bardzo jasny trójkąt.."tytanówka.zolcien kadmowa ciemna, pomaranczowa kadmowa"
regulacja bielą tylkow obreie tych dwóch trójkątow..

bardzo ciemny trójkąt"..ziemia kasselska ,lazur alizarynowy rózowy ,indygo..

i można namalowac WSZYSTKO  w technice starych mistrzów... oczko

dopiescic taki obrazek do perfekcji ..mozna laserunkami..: asfaltem "rembrandta" ,stil de grain brown..

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/b39ed3223c4dbb76.html

ten obraz byl malowany własnie w/g tych zasad..

atu jest niby tenoryginal ...
http://www.agraart.pl/cgi-bin/pic.cgi
Strony: 1 [2] 3 4   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: