Malarstwo - Teresa Kopańska
  Malarstwo Teresy Kopańskiej
forum malarskie
Forum malarskie
19 Wrzesień 2019 - 00:51:51 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 2 [3] 4 5 6 7   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: OGNISTY  (Przeczytany 16081 razy) Średnia ocena: 0
teresa
Admin
*

Aktywność:
7%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #20 : 16 Styczeń 2012 - 16:24:23 »

Kopiujesz adres Forum Code,
ale Twoja fotka ma 360px x 480px i jak jest dość duża?
Wymiar 600px x 800px jest odpowiednim wymiarem, ( ważne - aby nie przekroczyła rozmiaru)
po za tym fotografuj sama pracę a nie jej otoczenie, lub przytnij fotkę do wymiarów obrazu.
Dobry program do tego typu prac - kadrowanie, przycinanie, wyrównanie obrazu i i różne opcje  Picasa3 - darmowy
GAdS

Linki sponsorowane:

OGNISTY
Bywalec
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #21 : 16 Styczeń 2012 - 20:50:56 »

Ksero szkicu

Kredka na papierze A 4.

know1126
Przyjaciel
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #22 : 16 Styczeń 2012 - 21:07:13 »

Teraz Polska ! A raczej: Polska Chrystusem Narodów ! I za wolność naszą i waszą jak mawiali dziadowie.

Niezłe to jest - co pierwsze się w oczy rzuca to kolce - prawie 3D tam jest ;) Polska - umęczona kobieta... Kreski na policzku też nieprzypadkowe. Nie wiem czy każdemu taki patos podejdzie, ale dla mnie jest ok.
Tylko te niechlujne krechy dookoła , trzeba im też było chwile poświęcić a nie tak na koniec - na odwal ;)

// Krzysiek N, oł rajts riserft.
Skrzat
Nowicjusz
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #23 : 16 Styczeń 2012 - 21:32:48 »

Zgodzę się, praca niebanalna usmiech i faktycznie można by było trochę wygładzić naokoło, ale tak też jest ok.

"Nie bójmy się mieć marzeń, których spełnienie wymaga czasu. On i tak upłynie."
Towicz
Forumator
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #24 : 16 Styczeń 2012 - 22:44:28 »

Okropna, straszna, pochlastana martwa baba z takimi kolcami, że nie podchodź, bo...pożałujesz. Mam nadzieję, że to karykatura.
know1126
Przyjaciel
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #25 : 17 Styczeń 2012 - 11:09:35 »

Towicz, oj Towicz... to Polska nasza ukochana jest  oczko

Towicz
Forumator
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #26 : 17 Styczeń 2012 - 11:29:50 »

Nie. To jest ilustracja pewnej idei, na którą mam alergię. Ale ponieważ moja niechęć spowodowana jest względami pozamalarskimi, więcej na temat tego obrazka się nie wypowiem.
wendipo
Malarz miesiąca

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #27 : 17 Styczeń 2012 - 15:24:05 »

Wolę jasne przesłania w malarstwie, ale spojrzałam na ten obrazek, nie wiem czy Tobie o to chodziło?, ale ja tu widzę Polskę, umęczoną, biedną i ..........niezbyt ładną. Te krzyże to chyba już nasz znak i raczej nie są rozmieszczone w miejscach upamiętniających jakiejś bitwy,to raczej  nasza tożsamość i religijność ( na ten temat nie mam zbyt dobrego zdania o nas) te kolce, to ból głowy, od ciągłego roztrząsania przeszłości, jak nie wojny, to walki, jak nie walki to stan wojenny, katastrofy, teorie spiskowe itp.itd.........można sobie nabić nieźle łepetynkę. Przeszłość nas dręczy, przyszłość widzimy w czarnych barwach i nie potrafimy żyć tu i teraz, i cieszyć się tym co mamy, więc ta zbolała mina ciągle nam towarzyszy. Na policzkach tej Pani dostrzegłam dwa cięcia, coś takiego jak na obrazie Madonny Częstochowskiej, ale nie wiem do czego one się odnoszą, czy to właśnie ta nasza "religijność"?, jeszcze nie umiem dopasować do żadnej teorii tych "mocnych rzęs", żadna maskara tak nie robi (to oczywiście żart)...........no to pojechałam sobie rotfl

usmiech
know1126
Przyjaciel
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #28 : 17 Styczeń 2012 - 19:52:58 »

Myśle, że tak jak mówi Wendi  okok
obraz myśle , ze jak by w kolorach zrobić - oczywiscie odpowiednich, olejnymi, tudzież akrylem, ale bardziej olejnymi bo są bardziej marketingowe -  to można by to dzieło przy odrobinie szczęscia całkiem nieźle sprzedac gdzieś,
wzorem tego co było po tragedii smoleńskiej.

OGNISTY
Bywalec
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #29 : 17 Styczeń 2012 - 22:34:33 »

Brawo Wendipo  okok Rozszyfrowałaś znakomicie mój zamysł, dodam jedynie, że igły, które powbijane są w oczy
symbolizują naszą ignorancję, znieczulicę społeczeństwa i grzechy popełniane przez nas samych przeciwko Polsce...( Lista jak sądzę  nie miała by końca)
Ciernie dodałem aby podkreślić cierpienie ducha naszego kraju, nie jest to korona cierniowa nałożona przez kogoś
lecz wyrastają od wewnątrz, z głębi a więc tak, jak byśmy to my byli przyczyną owego cierpienia. Natomiast dwie kreski maja symbolizować podział narodu... ( po przez nawiązanie do Madonny) Który według mnie jest jedną z bardziej przerażających rzeczy jakie mogą spotkać jakiekolwiek społeczeństwo.

Ps. Jeśli chodzi o tło, to na służyć jedynie jako kontrast  i jako takie nie jest częścią szkicu.

Myślę aby przelać szkic na płótno ale dopiero wtedy, gdy będę wstanie temu podołać.
Szczerze mówiąc, gdy zaczynałem szkic, myślałem raczej o płaskorzeźbie.
Strony: 1 2 [3] 4 5 6 7   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: