Malarstwo - Teresa Kopańska
  Malarstwo Teresy Kopańskiej
forum malarskie
Forum malarskie
20 Sierpień 2019 - 13:20:10 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 2 [3]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: malmar  (Przeczytany 8565 razy) Średnia ocena: 4
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
teresa
Admin
*

Aktywność:
10%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #20 : 24 Maj 2012 - 18:28:09 »

malmar :
Zdjęcie trochę przekłamuje - w rzeczywistości nie widać tych smug (pociągnięć pędzla) na tle.
Marcinie zdjęcie w tym przypadku nie, nie przekłamuje a raczej zdradza Twój sposób malowania.
Kiedy fotografujemy nasze prace często się zdarza iż aparat fotograficzny + światło w jakim fotografujemy zmienia nieco barwy naszych prac,
zależne jest to od jakości aparatu i od światła jak wyżej wspomniałam. Ale też powinniśmy wiedzieć, że foto potrafi uzewnętrznić nawet wszystkie kolorystyczne warstwy farb, (jak rentgen), które nakładamy na płótno, szczególnie te cienko położone i te laserunkowe.
Zdjęcie wykryje pociągnięcia pędzla, prześwity kolorystyczne, barwne plamy szczególnie kiedy malujemy chaotycznie pędzlem,
niestarannie mieszamy ze sobą kolory, jak widać na tle w Twoim tulipanie. Sam kwiat tulipana, liść, jako tako udało Ci się pokryć kolorami (barw mało)
ale tło to masakra, jakieś rysy, "ciapcianie" pędzlem - to ze strony technicznej.

Natomiast odbiór moim zdaniem też fatalny - czy kiedykolwiek zastanawiałeś się nad równowagą obrazu ?, kompozycji przedmiotu, kompozycji kolorystycznej i barwnej ? nad światłem i światłocieniem (chociaż tu w tym malowidle nie potrzeba tych ostatnich dwóch opcji malarstwa) Moim zdanie temat fajny - kwiat tulipana, ale sama praca i jej wykonanie na poziomie uczniaka.  
Trochę popracuj nad swoim warsztatem, na techniką malowania, zwłaszcza nad akrylami, jeśli już nimi malujesz. Co prawda technika ta jest dość łatwa w malowaniu, szybko można osiągnąć efekt, który nas interesuje, ale też ma swoje chemiczne tajemnice.  Przede wszystkim kiedy pracujemy trudnymi kolorami,
jak granaty, błękity, zielenie - czyli zimne kolory. One to bowiem są przeważnie bardzo grymaśne, szczególnie w połączeniu z innymi zimnymi kolorami - barwami.
Nie rozumiem, po co ta biel, błękit dookoła kwiatu, ni to oświetlenie, ni jakieś podkreślenie przedmiotu. Wygląda jak aura.
O wiele lepiej by się prezentował tulipan na zupełnie ciemnym tle
I to Twoje wyżej zdanie nie tłumaczy, że zdjęcie przekłamuje, przeciwnie ujawnia niedbałą Twoją pracę na tym obrazie tulipana
Mam nadzieję, że nie obrazisz się na mój dość ostry komentarz, ale jest on uwagą dla Twojego sposobu malowania a nie przedmiotu w malowidle.

GAdS

Linki sponsorowane:

malmar
Stały bywalec
*
Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #21 : 25 Maj 2012 - 17:24:42 »

Droga Tereso.
Dziękuję że poświęciłaś chwile swojego czasu.  

Mam nadzieję, że nie obrazisz się na mój dość ostry komentarz
W żadnym wypadku. Po to właśnie pokazuję swoje prace żeby ktoś pokazał mi błędy! Jestem samoukiem,
hobbystą - malowanie sprawia mi przyjemność i relaksuje po pracy.

Trochę popracuj nad swoim warsztatem, na techniką malowania, zwłaszcza nad akrylami, jeśli już nimi malujesz.
Tak wybrałem akrylową technikę malowania (bawię się również akwarelą), ale to jest dopiero mój szósty malunek tą techniką,
a trzeci o takich wymiarach (pierwsze trzy"maleństwa" pokazałem), więc nad warsztatem pracuję i muszę go dopiero wypracować.

W zasadzie teraz po twoim wpisie, cieszę się że zdjęcie tak akurat wyszło bo:
tło to masakra, jakieś rysy, "ciapcianie" pędzlem
...pokazałaś mi kolejny element nad którym muszę popracować - czyli operowanie pędzlem. Nie wiem (jeszcze) czy te mazy
to wina zbyt sztywnego pędzla, czy zbyt rzadkiej farby, a może zbyt szybko całą powierzchnię chciałem pokryć kolorem...,a może
wszystko na raz.

Jeszcze raz dziękuję za wszystkie uwagi !!!

Pozdrawiam!
Marcin
malmar
Stały bywalec
*
Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #22 : 30 Sierpień 2012 - 19:27:14 »

Ze względu na przeprowadzkę i brak internetu na nowym miejscu zamieszkania, od jutra, przez jakis czas nie będzie mnie na forum  beczy   Jak tylko podłączę się do internetu - od razu się ponownie pojawię. Do najszybszego ponownego spotkania !

Pozdrawiam!
Marcin
teresa
Admin
*

Aktywność:
10%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #23 : 31 Sierpień 2012 - 11:29:11 »

Czekamy malmar  usmiech
Strony: 1 2 [3]   Do góry
  Drukuj