Malarstwo - Teresa Kopańska
  Malarstwo Teresy Kopańskiej
forum malarskie
Forum malarskie
18 Sierpień 2019 - 05:33:16 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] 2   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Pinia00  (Przeczytany 4818 razy) Średnia ocena: 3
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
pinia00
Świeżynka
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« : 07 Październik 2011 - 15:54:41 »

Witam wszystkich.
Mija kolekcja może i nie jest duża ale chciałabym móc przeczytać opinię o moich tworach.
Zapraszam

Nr 1
Akryl na płótnie

przez administrację forum. dla motywacji.

Nr 2
Kartka i ołówek

Nr3
ołówek+ węgiel

Każda prawda ma dwie strony: moją i twoją
Iason Evangelu usmiech
GAdS

Linki sponsorowane:

teresa
Admin
*

Aktywność:
10%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #1 : 07 Październik 2011 - 16:28:33 »

Witaj pinia00,
Interesująca praca Nr.2 ołówek+ węgiel pod względem technicznym - (wykonanie włosów). tak
pinia00
Świeżynka
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #2 : 07 Październik 2011 - 16:46:02 »

Dziekuje,drugi temat założylam przez przypadek i pisalam prosbe do jednego z moderatorow o usuniecie jednego.
Dziekuje za opinie

Iason Evangelu usmiech
teresa
Admin
*

Aktywność:
10%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #3 : 07 Październik 2011 - 17:58:13 »

Pytania, problemy związane z Forum kieruj do administratora na PW,
lub pisz w Dziale "Nasze Forum"

wszystko już w porządku okok
Mr.R
Stały bywalec
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #4 : 08 Październik 2011 - 20:23:31 »

Dzięki za odwiedziny i koment.

A co my tu mamy - naprawdę piękne prace.

Misio słodki - jakby był w kolorze to byłby wyśmienity na pocztówkę. Pełen profesjonalizm.

Portret kobiety również fajny - jednak w błąd wprowadza brak połączenia między głową i ramionami. Niby prawe ramię jest jednak nie bardzo widzę co to ma się do szyi i głowy, gdyby pojawił się pod szyją kawałek koszuli czy bluzki to by było jasne. Chyba że tak miało być.

Słoneczniki są naprawdę ładne. Widzę tylko, że malowane jedną warstwą, albo bardzo rozwodnionymi. Są też chyba miejsca nie dopracowane gdzie świeci puste nie zamalowane płótno. Faktura splotu bardzo widoczna i gruba, daje niesamowity efekt końcowy, natomiast jest to niezwykle trudny materiał. Fatalnie się po tym maluje, ciężko dotrzeć do tych 'dołków' pomiędzy splotami i niezamalowane, widoczne mogą być szpecące. Jeżeli wiesz jak, możesz to użyć na swoją korzyść - na początek radzę malowanie na gładkich materiałach. (poza konkursem - czy to aby na pewno oryginalne płótno, czy próba na jakimś starym obrusie, ja sam malowałem na takich i niektóre sobie chwaliłem)

Czasami zaszalej - malowanie to nie tylko oddanie kształtu i koloru w danym miejscu - to ciągłe nakładanie, przecieranie 'mazianie'  tak dążenie do określonego efektu. Poszukuj go - a przebijesz te najsłynniejsze słoneczniki świata.

Pozdro   usmiech
know1126
Przyjaciel
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #5 : 10 Październik 2011 - 08:11:37 »

Miło zawsze widzieć nową galerię i ją czym prędzej nawiedzić ;) decydowanie Misio rządzi i zgadzam się, że pasował by na jaką pocztówkę dla ukochanej/ukochanego  okok W drugiej pracy to o czym pisze Mr.R - bardzo razi - gdyby nie to ramię (?) było by pięknie... Właściwie to mogła byś uciąć kartkę w miejscu styku włosów i tej ręki. Poza tym troche twarz wycieniować na bokach- co doda smukłości - bo jest dość szeroka. Włosy super, ciekawie zrobione... aż sie błyszczą  tak

// Krzysiek N, oł rajts riserft.
Towicz
Forumator
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #6 : 10 Październik 2011 - 09:25:54 »

Dziewczyna nr2 całkiem, całkiem. Ramię ma wysoko, bo jest w takiej pozie akurat, mnie to nie przeszkadza. Natomiast przydałoby się ogólne dopracowanie rysunku, chyba że to studium włosów.
Nie mogę pochwalić 'słoneczników' niestety...Wyglądają jak pierwszy szkic, 'półprodukt' i w takiej postaci absolutnie nie do zaakceptowania mz. Do jasnych kwiatów dobrałbym ciemniejsze tło, to poprawi  ekspozycję. Wazonik niedobry. Akryle to grube farby i nie bój się kłaść je grubo, jeszcze z 4-5 warstw i będzie gut usmiech A tu namazane, jak akwarelką (z całym szacunkiem dla tej trudne techniki). Chropowata, nierówna powierzchnia jest trudniejsza, ale to nie znaczy, że nie można na niej fajnie malować. Obraz jak najbardziej do wykończenia, chciałbym zobaczyć ostateczny rezultat
Gruszka
Przyjaciel
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #7 : 10 Październik 2011 - 09:39:21 »

Portret rzeczywiście całkiem niezły, ale mnie rażą źrenice oka w kształcie filiżanki... włosy super okok i coś mi się zdaje, że cienie rozcierane paluchami oczko

Mój boże, a ja nie mam w domu ani kropli wódki...
/Dwa żebra Adama/
pinia00
Świeżynka
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #8 : 10 Październik 2011 - 15:27:02 »

płótno,to faktycznie szare płótno zagruntowane białą farbą,ale to dlatego,że to mój pierwszy obraz w życiu,więc było po kosztach,tak na próbę. Rysunek nr 2 był po prostu portretem ze zdjęcia i dlatego taka poza,może faktycznie lepiej by wyglądało bez tego ramienia. A co do rozcierania, to i owszem uważam, że rysować/malować i się nie ubrudzić to grzech,a ponadto podoba mi się efekt roztarcia. Bardzo dziękuje za opinie,przyjmę je z pokorą, bo wiem,że macie dużo racji,ale zawsze to miło poznać opinie innych. tak dodam jeszcze, że prace są w kolejności chronologicznej i postaram się jeszcze niebawem coś wrzucić.

Iason Evangelu usmiech
teresa
Admin
*

Aktywność:
10%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #9 : 17 Październik 2011 - 18:39:16 »

Komentarz administratora pinia00
Niedozwolone rozmiary i wymiary fotki
Twoje słoneczniki mają rozmiar 761,08 KB