Malarstwo - Teresa Kopańska
  Malarstwo Teresy Kopańskiej
forum malarskie
Forum malarskie
17 Październik 2019 - 02:34:23 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 [2] 3 4   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: cheyennee  (Przeczytany 14899 razy) Średnia ocena: 3
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
know1126
Przyjaciel
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #10 : 18 Luty 2011 - 20:47:39 »

wszystkie bardzo fajne tematycznie ale jak dla mnie zbyt jasne kolorki, ja bym je wszystkie widzial odpowiednio przyciemnione... 
Know, jakaś ciemna natura z Ciebie wychodzi usmiech bo już któryś raz radzisz przyciemniać prace ;)

Ja nie za bardzo lubię akty, a już na pewno nie takie dosłowne, ale technicznie całkiem fajnie.

hehe, masz racje, ale sama zobacz - mocna tematyka dość, mroczna a kolory jaskrawe , mi to psuje troche obraz ,choc komu innemu taki kontrast sie podobać moze - jak kto woli.. ale popatrz np na obraz z pająkiem, sam pajęczak super wykonany, a jak by było ciemniejsze wszystko - była by rewelacja totalnie juz. ale juz nic nie mowie - jak kto woli  milczek   oczko

// Krzysiek N, oł rajts riserft.
GAdS

Linki sponsorowane:

jarygon
Stały bywalec
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #11 : 19 Luty 2011 - 04:15:45 »

Akty bardzo ciekawe,  szczególnie intrygujący jest nr 5 . Obraz z pająkiem  trafia w mój gust . Wydaje mi się, że w pracach ,, Hołd " i ,, Krzyżowiec" przydał by się jakiś krótki opis, co Cię zainspirowało do namalowania tych prac , były by łatwiejsze w odbiorze treści które zawierają ( o ile jakieś są do przekazania) , przynajmniej dla mnie.  No chyba, że są to tylko jakieś Twoje wizje, bez żadnego konkretnego przekazu .
cheyennee
Nowicjusz
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #12 : 19 Luty 2011 - 11:10:57 »

Oczywiście obrazy każdy powinien interpretować na swój sposób. Coś w stylu: "
co poeta miał na myśli". Znacie , to ze szkoły ?  usmiech
Maluję takie rzeczy ponieważ lubię takie klimaty  bezradny
Z malarzy na przykład Beksinskiego, czy Siudmaka; z prozy Margueza, Hłaskę, Nicka Cave'a- także muzycznie.
No i moje nutki , to Dżem, Doorsi, Pearl Jam... Oczywiście, to taka namiastka tego , czego słucham, czytam i podziwiam,
ale myślę, że łatwiej zrozumieć wtedy moją twórczość.
 Dziękuję wszystkim za opinie i oceny. Będę wrzucał, co jakiś czas swoje prace.
Jola
Użytkownik zbanowany
Stały bywalec
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #13 : 22 Luty 2011 - 17:25:05 »

Masz ciekawe prace i z pomysłem na.........
szklanytygrys
Forumator
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #14 : 22 Luty 2011 - 19:58:56 »

Trochę przerażający ten pajak. Ciekawe
A Maryja rozbawiła mnie swoja obecnością po wcześniejszych obrazach.

Moja galeria "główna" czyli oleje

i trochę eksperymentów akwarelą
teresa
Admin
*

Aktywność:
3%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #15 : 24 Wrzesień 2011 - 05:26:51 »

Twoją pracę wrzuciłam do galerii, no niestety spóźniona była Twoja reakcja co do konkursu,
ale nic dziwnego, długo Cię nie było na forum. Zapewne z braku czasu. Ostatni Twój post w Galerii 19 Luty 2011 - 11:10:57 .

Obraz olejny na płótnie: 40/50 cm  Tytuł:" LOS"

Towicz
Forumator
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #16 : 24 Wrzesień 2011 - 12:27:13 »

Bardzo fajny dół obrazu: morze i szalupa- super, PRAWIE jak u Ajwazowskiego usmiech . Góra, wręcz przeciwnie, aż się prosi o jakiś złowieszczy ton, złośliwy uśmieszek. Dłonie i chmury słabe, bez wyrazu. Pewnie chodziło Ci o kontrast, ludzka tragedia i rozbawiony, nieco zblazowany los, ale w takiej interpretacji - nieprzekonywujące.
Czy statek nie powinien już zatonąć? Jeśli jeszcze pływa, to po co żeglarze ewakuowali się?
marlena
Stały bywalec
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #17 : 25 Wrzesień 2011 - 18:16:57 »

Galeria ciekawa - nie powiem - każdy znajdzie tu coś dla siebie. Mi najbardziej przypadły do gustu: ołówkowy szkic kobiety i "Jak na dłoni".
Podoba mi się zarówno wykonanie techniczne jak i  pewne symboliczne przedstawienie tego drugiego. Nie podoba mi się natomiast Maryja z dzieciątkiem.
Jak dla mnie za wyraziste kolory, osoby trochę sztuczne, mało naturalne. Troszkę jak z kolorowej książki dla dzieci. "Los" podoba mi się tylko od dołu. Bardzo realnie przedstawiony sztorm, wzburzona woda, fale. Nie znaczy to, że nie podoba mi się symboliczne przedstawienie tytułowego losu. Bardzo lubię obrazy ukrywające głębsze znaczenie. Tylko moim zdaniem to przedstawienie nie wyszło. Ta twarz jakby zbyt realna, zbyt wyraźna, zbyt idealna. A może to coś innego. Ale ogólnie bardzo przyjemnie patrzy mi się na twoje dzieła. I nie bierz sobie zbyt do serca moich uwag. Bo przecież po to właśnie to forum. Pozdrawim serdecznie.
Mr.R
Stały bywalec
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #18 : 28 Wrzesień 2011 - 19:16:14 »

Pogratulować tylko pomysłowości. Naprawdę wspaniałe prace, uwielbiam symbolikę i godzinami patrzeć w obrazy które usiłują coś przemówić do odbiorcy ale w sposób zawoalowany, nie ostentacyjny. Widzę także inspirację pracami surrealistów - pewnie i Beksiński jest jednym z Twoich ulubionych twórców. Piękne akty, dość wymowne - sam miałem w swej "twórczości" do czynienia z tą tematyką, ale nie wyszły mi tak ciekawie jak Twoje, ot goła baba. Czekam na więcej.
cheyennee
Nowicjusz
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #19 : 06 Grudzień 2011 - 11:52:29 »

przez administrację forum za odbiór, wykonanie

Strach , olej na płótnie  40/50

The End olej na płótnie 50/70

Cieśnina Magellana-nokturn  24/30 olej na płótnie

Ucieczka z tonącego okrętu w Cieśninie Magellana-nokturn. olej na płótnie 24/30