Malarstwo - Teresa Kopańska
  Malarstwo Teresy Kopańskiej
forum malarskie
Forum malarskie
17 Październik 2019 - 01:34:54 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 [2] 3 4 5 6 7 8   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: j_dyga  (Przeczytany 25786 razy) Średnia ocena: 3
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
j_dyga
Bywalec
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #10 : 02 Październik 2011 - 12:52:37 »

Wyobrażasz sobie, jak byś Ty go skończył Towicz?
GAdS

Linki sponsorowane:

Towicz
Forumator
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #11 : 02 Październik 2011 - 22:17:12 »

1. dopracowałbym pień i konary, dostrzegam tam chyba jakąś dziuplę albo miejsce po odciętej gałęzi, tym samym utworzyłbym punkt oparcia dla wzroku (niemal w centrum obrazu)
2.zamalowałbym wszystkie białe plamy, robią paskudne wrażenie
3.liście na ciemno, potem jeszcze raz miejscami na jasno, drzewo to przestrzeń, cały mikroświat a tu tego brak- płasko
4.zaznaczyłbym parę jakiś wiechci-chwastów w dolnej części obrazu i może tuż przy drzewie
5.'Ulewa' fantastyczna, tak należy malować deszcz w mieście/ 'drzewo'-tak nie należy malować drzew stres
Wybacz, ale ja lasy Szyszkina i Levitana tyle razy malowałem i nie mogę...A poza tym jak ktoś tak potrafi jak Ty, to nie powinien...
j_dyga
Bywalec
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #12 : 04 Październik 2011 - 13:25:04 »

dziękuję Towicz, doskonale.
Właśnie tak rozumiem sztukę jako "dialog", zostawiam miejsca niedokonczone, miejsca dla odbiorcy i jego wyobraźni. Gdy dopowiemy w dziele wszystko do końca - to jest tylko przekaz w jedną stronę. Dialog miedzy tym kto maluje i tym który oglada, miedzy dobrem a złem, pełnią a pustką, pewnie sam staram sie zrozumiec sens białych plam, ale uważam ze są (jak w życiu) i muszę je malować. Kto wie może to takie moje własne poszukiwanie harmonii. W każdym razie, nie byłoby naszego dialogu, gdyby nie one, a teraz to jest nasze wspólne drzewo ;)

bo je "domalowałeś", za co jeszcze raz dziękuję.
j_dyga
Bywalec
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #13 : 08 Październik 2011 - 14:46:44 »

5. Leśna Ryba, akwarela na papierze 42 x 29,7

6. Las, akwarela na papierze 42 x 29,7

7. Dom, olej na płótnie 80x60,

Gruszka
Przyjaciel
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #14 : 10 Październik 2011 - 09:52:43 »

Towicz się wścieknie oczko znowu prześwity usmiech

5 w ogóle nie rozumiem oczko ale intuicyjnie podoba mi się - takoż i 7  - mimo prostosty i umowności - bardzo wymowne.

Mój boże, a ja nie mam w domu ani kropli wódki...
/Dwa żebra Adama/
Towicz
Forumator
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #15 : 10 Październik 2011 - 10:05:41 »

znowu się wścieknie rotfl rotfl rotfl
to nie prześwity, tylko biała farba oczko wszystko w porządku, jeśli w obrębie kapitalne spalonej chałupy- bardzo dobra! ale poza tym? specyficzne efekty świetlne? eee tam no
dół obrazu, pod budynkiem...jakiś taki- szkolny? bezradny
PRZESTAŃ TAK CHLAPAĆ TĄ BIAŁĄ !!! beczy
Gruszka
Przyjaciel
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #16 : 10 Październik 2011 - 11:53:28 »

oczko

Te białe maźki kojarzą mi się z filmem Krąg  - z tymi momentami, gdy robiono zdjęcie osobom, które miały zginąc i na ich miejscu pojawiały się takie mocne przebłyski światła ;)

a prześwity są na 6 oczko niedomalowania między drzewami itp. usmiech

Mój boże, a ja nie mam w domu ani kropli wódki...
/Dwa żebra Adama/
know1126
Przyjaciel
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #17 : 10 Październik 2011 - 20:54:12 »

Ciekawe prace po raz kolejny.

Leśna Ryba - fajowa praca, lekka, kolorowa , przyjemna , bardzo mi sie podoba , tylko... gdzie tam jest ta tytułowa ryba?  mysl w wodzie pewnie , bo na obrazku załączonym jej ne widać  oczko  jest spoko tu  okok

Druga praca mimo że "robiona" w sumie tą samą metodą chyba, to jednak już mi tak sie nie podoba...

Trzecia... hm, nie wiem sam co tu rzec... co autor miał na myśli...  mysl Autorze, może jakaś mała podpowiedź do interpretacji ?  oczko

// Krzysiek N, oł rajts riserft.
j_dyga
Bywalec
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #18 : 11 Październik 2011 - 00:23:06 »

drodzy moi,
dziekuję za uwagi, dwie sprawy które mnie  absorbują ostatnio to idea rzeczy niedokończonych i pewna wolność, która jest nam dana, a z której często nieświadomie nie korzystamy. Mając na myśli wolność myślę o takich sytuacjach, gdzie często zmuszamy się aby jakies sprawy zamknąć, aby dokonać wyboru w prawo lub w lewo, wyboru dobrego lub złego, gdy tymczasem możliwości są o wiele większe. Można coś skończyć albo nie, mozna być troche złym i troche dobrym , mozna sprawy rozstrzygać na 1000 róznych sposobów itd. tak generalnie życie wygląda. Takie truizmy mozna by rzec, do momentu kiedy przyjdzie nam to namalować. Chciałbym nauczyć się komunikować z sobą i światem poprzez pedzel i farby. Tu, na dobry poczatek daję głos intuicji - zabijanej skutecznie przez rutynę, doswiadczenie, nauki - jaki walor gdzie połozyć, podstawowy, dopełniający itd. Czy może nawet najbardziej poprawnie namalowany warsztatowo obraz konkurować z tym który intuicyjnie odczuwamy jako dobry, nawet bez rozumienia istoty - dlaczego? Według mnie - nie. Te białe plamy to coś, co mówi spalony i zrujnowany dom sielankowej okolicy. Jego siła wyrazu jest tak mocna, że eksploduje w otoczeniu spokojnej, sennej zieleni. Jak zobaczyłem ten widok to myslałem, że padnę.
adorata
Przyjaciel
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #19 : 11 Październik 2011 - 11:22:35 »

Właśnie taki styl lubię, ale tylko na pozór jest łatwy, wiem, bo próbowałam i udaje mi się tylko  przy szkicowaniu, gratulacje.
Strony: 1 [2] 3 4 5 6 7 8   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: