Malarstwo - Teresa Kopańska
  Malarstwo Teresy Kopańskiej
forum malarskie
Forum malarskie
27 Września 2022 - 21:52:49 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 2 [3]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Wiktor Zin  (Przeczytany 15972 razy) Średnia ocena: 0
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Paveletz
Gość
« Odpowiedz #20 : 21 Marca 2008 - 23:04:29 »

Imperare sibi maximum est imperium.
Sui Fong
Gość
« Odpowiedz #21 : 21 Marca 2008 - 23:57:17 »

Każdy jest królem samego siebie  papa2 Drogi Paveletz'u
kratke
Gość
« Odpowiedz #22 : 26 Marca 2008 - 11:33:26 »

Postanowiłem chwilę poczekać i odpowiedzieć, zapomniawszy dokładnie wcześniejszej "zajadłej dyskusji" rotfl

Co do Zina, moje osobiste zdanie...
A zatem, doceniam jego program i zasługi w kwestii popularyzacji pewnych kwestii. Tak sobie myślę, że 30 lat takiego programu w TV to fenomen, jak się doczytałem ponoć 30.000 rysunków wykonał w jego trakcie. Za to szacunek wielki... I za karierę naukową także, habilitacja w 4 lata, rispekt...
Co do jego prac jako takich, niezależnie od powyższego...
Są... niezłe. Ja lubię takie, widać w nich szacunek dla miejsc i dla sztuki, ale i przyjemność płynąca z ich tworzenia. Przy czym tak naprawdę MZ ciężko tu mówić o jakiejś wielkiej sztuce. Popatrzyłem sobie z przyjemnością, ale bez zachwytów. Brak mi gdzieś rozwoju (a parę lat to przeca trwało) i... wizji(?). tyle, że to jednak kwestia "architektonicznego" podejścia, typu: "tak to widzę, tak maluję". To nie jest tak, jak ja, że jak maluję ze zdjęcia, to potem nie ma szans tego zdjęcia rozpoznać:)
No i poza tym, podobają mi się prace monochromatyczne. W pracach kolorowych (pastele...) MZ są momentami bardzo fajnie pomyślane, ale w niektórych, rzekłbym dyskusyjne:) Tak jakby więcej tam było przypadku niż przemyślanego ich kładzenia:/

No i ode mnie to by było na tyle, jeszcze raz szacunek za zasługi, za malarstwo niekoniecznie go zapamiętam...
teresa
Admin
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #23 : 26 Marca 2008 - 12:55:03 »

Tak się złożyło, że mam parę kartek z akwarelkami Zina.
I tak do tej dyskusji polecam obejrzeć (dla tych, którzy może jeszcze nie znają)  twórczości  P. Profesora Zina.
Wówczas to może i inni wyrobią sobie swoje zdanie i ocenią chociażby te prace P.Zina.

"Pejzaż kresowy", akwarelka.

"Pejzaż Podlasia", akwarelka

"Żydowski dom"

Myślę, że nie wątpliwie był dobry w tym co rysował i malował. usmiech
Paveletz
Gość
« Odpowiedz #24 : 26 Marca 2008 - 14:38:16 »

Miło mi Kratke, że ta „dyskusja” wprowadza Cię w pogodny nastrój.  usmiech
Zasadniczo, podzielam Twoją opinię o twórczości Zina. Faktycznie jak to ładnie ująłeś – przyjemność bez zachwytów. Ale to właśnie jest już moim zdaniem i tak naprawdę znacznie więcej niż tylko przeciętność. Feci, quod potui, faciant meliora potentes.

Nie chcę już wracać do rozważań co jest „wielką sztuka”, ale myślę, że warto malować nawet po to, aby zasłużyć na miano twórcy choć „zwykłej sztuki” - czego sobie i każdemu tu na forum szczerze życzę.
Strony: 1 2 [3]   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: