Malarstwo - Teresa Kopańska
  Malarstwo Teresy Kopańskiej
forum malarskie
Forum malarskie
29 Listopada 2022 - 19:09:15 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 ... 15 16 17 18 19 [20] 21 22 23 24 25 ... 44   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Towicz  (Przeczytany 199411 razy) Średnia ocena: 4
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
adorata
Przyjaciel
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #190 : 20 Lutego 2012 - 09:28:29 »

A komercha też dobra! okok
Mr.R
Stały bywalec
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #191 : 20 Lutego 2012 - 21:58:02 »

Na temat przedziału za dużo nie mogę powiedzieć, dość sympatyczne, a ruda naprawdę sexy. Ale jakoś tak... Pomysł dobry.

Portreciki fajne. Pierwszy całkiem, całkiem, natomiast Natalka kompletnie Ci się rozjechała z proporcją - brwi, oczy itd.
Wnerwiające czerwienie, ale naprawdę pozytywnie się na to patrzy.
Wszystko takie napaprane - ale widać w tym konsekwencje - Twój styl. I to właśnie jest ok.
Przyznaj no się, długo to Ty ich nie malowałeś - jestem chyba w stanie takie rzeczy u Ciebie zauważyć.
Odnoszę wrażenie, iż malujesz takie obrazy chyba jednym pędzlem - albo max dwoma - albo nie rozumiem tej techniki. bezradny
know1126
Przyjaciel
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #192 : 20 Lutego 2012 - 22:20:42 »

ruda naprawdę sexy.

e...
Mr. R...

przecież to są :
portrety dzieci

Dzieci !  oczko

// Krzysiek N, oł rajts riserft.
Luna
Nowicjusz
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #193 : 21 Lutego 2012 - 00:22:19 »

EEE... ruda z przedziału to na dziecko mi nie wygląda :rotfl:a Rzeczywiście jak Hela z Behemotem...
gardenia
Stały bywalec
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #194 : 21 Lutego 2012 - 19:39:50 »

Zważywszy, że Mr.R pisał o rudej z ekipy remontowej oraz zważywszy, że know mruga po swojej wypowiedzi, to nie wiem co sądzić usmiech
know1126
Przyjaciel
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #195 : 22 Lutego 2012 - 12:23:07 »

E.. to moja pomyłka, sory Mr.R - zwracam honor  tak
czytanie ze zrozumieniem mi sie kłania, wybacz/wybaczcie  kwiat - było późno (22" ;)    oczko

// Krzysiek N, oł rajts riserft.
wendipo
Malarz miesiąca

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #196 : 22 Lutego 2012 - 12:39:22 »

Podobają mi się portrety dziewczynek, takie "radosne" tak Ależ ty kochasz czerwień usmiech

usmiech
teresa
Admin
*

Aktywność:
20%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #197 : 24 Lutego 2012 - 09:59:42 »

"Dominika" i "Natalia"  -  mają te portreciki swój urok w tych czerwieniach.
może tylko za dużo tej bieli na buziach dziewczynek, no ale w tym stylu malowania, mysl
chyba dodaje pracom nietuzinkowego portretowania postaci.
 usmiech
Towicz
Forumator
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #198 : 24 Lutego 2012 - 13:34:04 »

Cóż, zdaję sobie sprawę, że trudno oceniać portret nie znając osoby portretowanej, a w tego typu malarstwie w końcu podobieństwo jest sprawą nr 1. Ciekawe, że Mr R mimo to stawia tezę o rzekomym braku proporcji. W rzeczywistości 'Natalia' jest lepszym portretem, przez to, że wierniej, lepiej oddaje rysy i 'proporcje' twarzy. Chyba dlatego, że jest starsza i jej rysy są klarowniejsze. Tło obu obrazków stanowi krata balkonu porośnięta pelargoniami, dzień był słoneczny i światło pięknie przebijało przez kwiaty i liście. Dziewczynki ubrane były w białe koszulki i czerwone sweterki. Jeśli kogoś 'wnerwia' czerwień, to już trudno- nie mój problem. Dla mnie to kolor, jak każdy inny.
Co to znaczy długo malować obraz? I jak czas przekłada się na jakość? Może być 'shit' po pół roku galerniczej roboty i arcydzieło po 1h. Moim zdaniem czas pracy nie ma nic do rzeczy. Liczy się efekt końcowy. Ja często nie jestem zadowolony z rzeczy nad którymi męczyłem się tygodniami, a nierzadko satysfakcjonują mnie obrazki maźnięte w godzinę. Nie znoszę pytań, ile czasu mi coś zajęło i raczej nie udzielam prawdziwych odpowiedzi. oczko I nie sądzę, by ktokolwiek łatwo potrafił rozpoznać, jak długo nad czym pracowałem. usmiech
'jednym pędzlem'- Panie R.. ja ich w ogóle pędzlem nie namalowałem ! O ile pamiętam, w robocie był...widelec ?  rotfl
 Naprawdę zależało mi na efekcie 'napaprania', a tym samym uciekałem przed 'wylizaniem' i jak widać- udało się. Nie rozumiesz więc tej techniki Mr.R. Cieszę się jednak, że mimo wszystko 'pozytywnie Ci się na to patrzy'
Dzięki wszystkim za odwiedziny i wszystkie wpisy usmiech
Mr.R
Stały bywalec
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #199 : 25 Lutego 2012 - 19:47:59 »

"trudno oceniać portret nie znając osoby portretowanej" - otóż to! Po prostu widzę nieprawdziwość w drugim portrecie, zwłaszcza oczy, zwłaszcza lewe 'uciekające', zbyt zaciśnięte usta i mocno zarysowane. - mea culpa, nie widziałem zdjęcia, ale z pewnością jest to przystojniejsza dziewczynka.

czerwień to bardzo ostra barwa - rzekłbym z żółcią są najbardziej agresywne dla oczu, i to one pierwsze przykuwają uwagę - niekiedy przesłaniają i odciągają od wątku głównego - mea culpa

"I jak czas przekłada się na jakość?" - Ty to powiedziałeś.... ale później piszesz podobnie jak myślę więc 'jestem za a nawet przeciw' - nie panikuj tak zatem, nie to miałem na myśli. Widzę, tak mi się zdaje, duże skróty, niekiedy skromne zaznaczenia (zwłaszcza cienie) - bądźmy szczerzy, tak nie maluje się jak laserunkami przez miesiące, tylko jest pociągnięcie i koniec... po prostu widząc to wywnioskowałem, że były to szybkie, energiczne obrazy.  - Mea Culpa

'O ile pamiętam, w robocie był...widelec ?' - przerażasz mnie!!!  stres  no tak, malować można wszystkim - ale analogicznie jak powyżej - widzę zgaduję... nie wiem kolego drogi co Cię tak z równowagi wyprowadziło. Mogę się wszak mylić, a Ty mnie wyprowadź z błędu, opisz rodzaje pędzli i ile ich było. A puszysz się jak zraniony indyk.

Broń swe prace... nie tyle, odpowiadaj na tezy i pytania tak po prostu, po ludzku. Teksty skierowane w zainteresowanych bądź postronnych "uciekałem przed 'wylizaniem'"  hura - boskie!!!, nie są dobrym świadectwem, bo to Twoja galeria a nie innego delikwenta.

"Napaprane" - cóż, zasługa to tego wymienionego tła, bardzo przyciągającego uwagę poprzez ostrość, wyraźne krawędzie, kolorystykę w stosunku do stonowanych buziek dzieci malowanych dość subtelnie, jednak z wkradającymi się tu i ówdzie brudnymi barwami. Wszystkiego po trosze - stąd ta przytłaczająca mnogość, brak konsekwencji i moje wrażenie.
MEA CULPA

Wrzuć na luz - nie ma co się szarpać - wszyscy jesteśmy amatorami, choćby setka powiedziała, że jest inaczej.
Strony: 1 ... 15 16 17 18 19 [20] 21 22 23 24 25 ... 44   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: