Malarstwo - Teresa Kopańska
  Malarstwo Teresy Kopańskiej
forum malarskie
Forum malarskie
29 Listopada 2022 - 19:19:06 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 ... 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18 ... 44   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Towicz  (Przeczytany 199416 razy) Średnia ocena: 4
Towicz
Forumator
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #120 : 26 Grudnia 2011 - 20:22:34 »

36. podwórko 1, 60x50, akryl

know1126
Przyjaciel
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #121 : 26 Grudnia 2011 - 22:05:55 »

Gites,że znów jesteś, fajno że jeszcze zasiliłeś galerię swą  tak

Kolejna Twoja praca, która bardzo mi sie podoba, powiem, że chyba w pierwszej trójce Twoich które mi sie podobają napewną bym ją umieścił, obok Nocnego tramwaju i jeszcze czegoś tam, co mi chwilowo uleciało ze łba ;)

Także postaram sie nie marudzić.
Ależ ma klimacik to dzieło! Te cegiełki , tynk poodpadany, blachy na dachach, kurcze... te elementy robią tu dla mnie połowę,
a druga połowa to światło i cień  okok
..trochę nieba , troche zieleni dla przełamania...  tak  i to Twoje niebo w szybach i okiennice.. nice.
Ale i tak ten skoszony dach nad schodami jest debest  usmiech
jedyne co bym zmienił to te łachy na sznurku: kalefiksy zostawił białe, ale reszte troche przelamał jeszcze kolorem jakimś..
no i ten komin nad nimi - troche płasko wygląda na przeciw całego obrazu , który robi mi tu 3D wręcz.

Podoba mi sie gromko, będzie wyróżnienie śmiem rzec  okok

robisz Towiczu tymi akrylami prace takie jak inni olejem (bądź lepsze) Przy dobrym warsztacie, takim jak Twój to niewątpliwie akryl można elegancko wykorzystać, i chyba szybko (?) zrobić coś takiego... powiedz mi ile zajeło Ci poczynienie tegoż klimatycznego widoczku...

// Krzysiek N, oł rajts riserft.
Towicz
Forumator
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #122 : 26 Grudnia 2011 - 23:00:21 »

Hej! No,..powolutku sobie dłubałem oczko Nie chodziło mi o szybkość, ale myślę, że w 10h się zmieściłem. Ja pracuję tak, że na godzinkę siadam, albo dwie i daję ile mogę, a potem do roboty...Tutaj nikt mnie nie gonił. Natomiast chciałbym, żeby ustały te porównania do olei (olejów?). Jedne i drugie nabiera się na pędzel i smaruje. Nie widzę różnicy. To nieprawda, że oleje mają jakąkolwiek przewagę nad akrylami, te dęte gadki o rzekomej szlachetności kolorów olejów i niby braku tejże w akrylach są śmieszne. Polubiłem akryle, bo nie śmierdzą i szybko schną, i tyle. A jak ktoś zachce kopię w oleju- no problem.
adorata
Przyjaciel
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #123 : 27 Grudnia 2011 - 10:59:27 »

Oczywiście, że może się podobać, ja też lubię akryle, a w Polsce spotykam się z opiniami, że to mało wartościowe medium, niby dlaczego? A wracając do meritum, to być może niesłusznie, wydaje mi się, że jak na tak zaniedbane i stare otoczenie, te kolory są bardzo żywe, ale  to kwestia odbioru indywidualnego, artysta tak widzi i wolno mu niewątpliwie.  usmiech tak
teresa
Admin
*

Aktywność:
20%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #124 : 27 Grudnia 2011 - 15:32:17 »

Jeśli już mowa o różnicach farb olejnych a akrylowych to,
śmiem twierdzić iż farby olejne to zapewne artystyczny klasyk,
to kwintesencja malarstwa. tak

Jednak można też obraz malować dwoma mediami na raz.
Akryl można zastosować jako warstwą podstawową, (spodnią) a na wierzchu,
(górną) olejną. Można w ten sposób uniknąć zabrudzeń koloru od szkicu ołówkiem.

Każdy ma wybór mediów i każdy może wybrać, czym lubi malować. tak
know1126
Przyjaciel
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #125 : 27 Grudnia 2011 - 19:18:21 »

Hej! No,..powolutku sobie dłubałem oczko Nie chodziło mi o szybkość, ale myślę, że w 10h się zmieściłem. Ja pracuję tak, że na godzinkę siadam, albo dwie i daję ile mogę, a potem do roboty...Tutaj nikt mnie nie gonił. Natomiast chciałbym, żeby ustały te porównania do olei (olejów?). Jedne i drugie nabiera się na pędzel i smaruje. Nie widzę różnicy. To nieprawda, że oleje mają jakąkolwiek przewagę nad akrylami, te dęte gadki o rzekomej szlachetności kolorów olejów i niby braku tejże w akrylach są śmieszne. Polubiłem akryle, bo nie śmierdzą i szybko schną, i tyle. A jak ktoś zachce kopię w oleju- no problem.

SZybko, ja bym się męczył 10razy tyle pewnie żeby tak elegancko zrobić ;D

Co do porównań - fakt, jest jak mówisz, kwestia umiejętności, plus zalety akryli.
Nie mniej przekonanie wśród ludzi zawsze chyba będzie takie a nie inne, sam wiem, bo jak ktoś mnie pytał o obraz to koniecznie olejny, a na słowo akryl reagował tak :     :/   Zresztą nie ja pierwszy to tak mowie w tym tonie tu na forum. Tak jest już jakoś...

// Krzysiek N, oł rajts riserft.
Cebula
Stały bywalec
*
Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #126 : 27 Grudnia 2011 - 22:48:41 »

Wydaje mi się, że nie ma takich efektów, które można uzyskać olejem, a których nie można powtórzyć akrylami. Sam jednak znalazłem efekt akrylowy, którego nikt jeszcze nie powtórzył olejem. usmiech A ze szlachetnością barw jest bardzo podobnie jak w akrylach. Im więcej tubka kosztuje tym szlachetniejszy ten kolor się wydaje. Jak ktoś się krzywi na akryle, to pokazać mu cenę tubek z górnej półki. usmiech

Podoba mi się ten domek, te cieniste kolory. Dałeś mi do myślenia.

Burak stroni od cebuli,
a cebula doń się czuli
cheyennee
Nowicjusz
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #127 : 03 Stycznia 2012 - 12:43:01 »

Bardzo fajne prace, szczególnie ta ostatnia. Lubię , jak ktoś ładnie operuje światłem.
Towicz
Forumator
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #128 : 04 Stycznia 2012 - 11:20:59 »

37. akt, 60x50

OGNISTY
Bywalec
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #129 : 04 Stycznia 2012 - 14:24:09 »

Witam  "Mała góralka" jest rewelacyjna, podobnie jak "Teraz Polska" Gratuluję usmiech

Pozdrawiam.

Dodam tylko. że akty również miłe dla oka usmiech
Strony: 1 ... 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18 ... 44   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: