Malarstwo - Teresa Kopańska
  Malarstwo Teresy Kopańskiej
forum malarskie
Forum malarskie
15 Wrzesień 2019 - 19:06:45 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 ... 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 ... 44   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Towicz  (Przeczytany 136322 razy) Średnia ocena: 4
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
j_dyga
Bywalec
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #90 : 18 Listopad 2011 - 15:06:21 »

Kazdy ma w duszy swoje malarstwo i pewnie trudno o generalizowanie i uniwersalne wzorce. Dla jednych obrazy Styki sa wzorcami dla innych nie i dobrze, że możemy o tym podyskutować. Obraz jest spójny przez to co i jak sie maluje. Pozostaję przy swoim, ze Calypso Towicz potraktował nieco banalnie, jak na akt , eksponując w kobiecie to, co tylko wzgledy komercyjne tłumaczą, przez takie uproszczenia cierpi całe piekno ludzkiego ciała - co jest istotą aktu. Często mam wrazenie ze w komentarzach dominuja sprawy warsztatowe dotyczace poprawek fargmentów dzieła, a to co jest tematem i jaka to niesie siłę wyrazu - schodzi na dalszy plan. Towicz, moim zdaniem, szkoda twojej ręki i oka na malowanie miss z rozkładówek playboy'a.
GAdS

Linki sponsorowane:

Towicz
Forumator
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #91 : 23 Listopad 2011 - 10:47:43 »

33. sjesta plastikowego arbuza w pokoju o krzywych pionach i poziomach, 40x50, akryl na płótnie, 2010

Gruszka
Przyjaciel
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #92 : 23 Listopad 2011 - 14:37:37 »

Z całego obrazu o arbuzie - arbuz wyszedł najsłabiej, bo jakis taki plastikowy oczko ale reszta - bardzo robi na mnie wrażenie, mimo że temat taki niewinny. Firanka i cienie pod krzesłem - bardzo fajne usmiech

Mój boże, a ja nie mam w domu ani kropli wódki...
/Dwa żebra Adama/
know1126
Przyjaciel
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #93 : 23 Listopad 2011 - 16:32:41 »

Heh, zgadzam sie z tym co mówi Gruszka o arbuzie  rotfl
pierwsze wrażenie: patrze na obraz : fajnie, fajnie zwłaszcza krzesło, zasłona na oknie, podłoga ... ale co to jest na tym krześle  mysl dopiero przeczytawszy tytuł zrozumiałem przesłanie i co autor miał na myśli  oczko
Coś chyba całość nie trzyma poziomu , w sensie pion/poziom - najbardziej widać to na tej zasłoniętej części okna... niemniej elegancko oświetlone krzesło rekompensuje te niedociągnięcia  tak

// Krzysiek N, oł rajts riserft.
wendipo
Malarz miesiąca

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #94 : 24 Listopad 2011 - 16:28:31 »

:haha:Dobry jesteś Towicz . Szukałam właśnie na obrazie tych krzywych pionów i poziomów, i  nigdzie się tego nie dopatrzyłam, no chyba że ja też mam "krzywe oko"?, natomiast  wydaje mi się, że na początku tytuł był inny, ale ten zdecydowanie bardziej mi się podoba haha
Obraz też mi się podoba, malujesz "proste rzeczy", nie komplikujesz, nie używasz symboli ( chyba, bo tego nigdy nie umiałam zgadnąć) ot, jest przedmiot, jest temat. Co do technicznego wykonania, nie będę się za bardzo wymądrzać, ale wydaje mi się, że światłocienie, ujęcie tematu itp, jest w porządku, ale o tym niech się wypowiadają lepsi ode mnie tak

usmiech
know1126
Przyjaciel
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #95 : 24 Listopad 2011 - 18:56:03 »

Szukałam właśnie na obrazie tych krzywych pionów i poziomów, i  nigdzie się tego nie dopatrzyłam,

w sumie jak sprawdziłem w programie graficznym (paint, robienie linii z shiftem;) to nie są aż takie jak mi sie wydawało, bardzo minimalne, moje oko bardziej sie zmyliło przez tą zasłonkę, która powoduje takie złudzenie chyba...

Towicz
Forumator
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #96 : 25 Listopad 2011 - 22:44:10 »

Nawet największym fanom marudzenia polecam najpierw sprawdzać w paincie (!), a potem marudzić. Proszę też o przepis, jak odróżniać plastikowe atrapy owoców od prawdziwych NA OBRAZACH. Pozdro dla arcymistrzów realizmu.
know1126
Przyjaciel
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #97 : 26 Listopad 2011 - 16:19:44 »

Nawet największym fanom marudzenia polecam najpierw sprawdzać w paincie (!), a potem marudzić. Proszę też o przepis, jak odróżniać plastikowe atrapy owoców od prawdziwych NA OBRAZACH. Pozdro dla arcymistrzów realizmu.

heh, Towicz dziś nie w  humorze...  bezradny  oczko

adorata
Przyjaciel
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #98 : 28 Listopad 2011 - 16:02:11 »

Firanka niezaprzeczalnie wprowadza ruch i życie do obrazu. Nie jest łatwo uchwycić i ruch i delikatność tkaniny, a Tobie to pięknie wyszło, a co do arbuza to szkoda, że nie można go zjeść, bo apetycznie wygląda, w ogóle fajne! okok
Towicz
Forumator
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #99 : 30 Listopad 2011 - 12:02:17 »

34. odwiedziny, 40x50, akryl na płótnie, 2010

Strony: 1 ... 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 ... 44   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: