Malarstwo - Teresa Kopańska
  Malarstwo Teresy Kopańskiej
forum malarskie
Forum malarskie
17 Wrzesień 2019 - 23:41:30 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 ... 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 ... 44   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Towicz  (Przeczytany 136371 razy) Średnia ocena: 4
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
nokia75
Przyjaciel
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #80 : 16 Listopad 2011 - 22:10:13 »

Zapomniałam dodać że świetnie postać kontrastuje z tymi ciemnymi skałami, głazami....

Co komu po tym, że choćby cały świat pozyskał ale na swej duszy stracił?......
GAdS

Linki sponsorowane:

know1126
Przyjaciel
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #81 : 17 Listopad 2011 - 10:19:09 »

Juz tu wcześniej zaglądałem, ale czekałem aż ktoś coś napisze.. Jakieś pochwały, żebym ja mógł ponarzekać... A więc : woda i otoczenie owszem, bardzo ładnie namalowałeś, ale już sama bohaterka - przynajmniej mi - się nie podoba - kolory są  okok , natomiast nie wiem czemu wybrałeś taka nieurodziwą kobietę ;)  Mi też sie wydaje że dłoń za duża, stopa troche jak naklejona, cień na twarzy robi jej więcej szkody niż pożytku , przyciemnia za bardzo, postarza w efekcie czego ona jest po prostu brzydka ... W ogóle wg mnie mało efektywne i dośc troudne do ukazania piękna jest jej ułożenie...
Powiedz czy malowałeś w całości z foto, czy np otoczenie z jedego foto, a panią z drugiego, albo panią z wyobraźni?

Oczywiście to tylko moje uwagi i wiem że nie masz mi ich za złe  oczko na pewno jeszcze tu zajrzę co by popolemizować  tak

// Krzysiek N, oł rajts riserft.
wendipo
Malarz miesiąca

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #82 : 17 Listopad 2011 - 14:47:13 »

Kiedyś, mój syn, oglądając moje prace,stwierdził, że mu się podobają, ale gdyby miał jakąś zakupić dla siebie.........wybrałby dwie ( a sporo tego wtedy miałam), sądzę, że Twoją też by do kolekcji dorzucił.......Mnie również bardzo się ten obraz podoba. Skały, woda i ta nimfa, pięknie. Know, ona może nie była aż tak piękna, skoro oferując wieczną młodość i nieśmiertelność nie skusiła nawet Odyseusza (jeśli oczywiście chodzi o tą samą postać?).......

usmiech
know1126
Przyjaciel
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #83 : 17 Listopad 2011 - 16:44:29 »

Know, ona może nie była aż tak piękna, skoro oferując wieczną młodość i nieśmiertelność nie skusiła nawet Odyseusza (jeśli oczywiście chodzi o tą samą postać?).......

Hehehe..  nie znam tej opowieści,  bo tak historyk jak i spec od mitologii ze mnie mierny, ale...no mnie ona też by nie skusiła... mnie by skusiła woda i te skały (w wykonaniu Towicza), które są za nią, piękne światło- poezja, ach...  okok ( co już zaznaczyłem zresztą;)

j_dyga
Bywalec
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #84 : 17 Listopad 2011 - 18:10:49 »

warsztat genialny, temat trywialny, w sumie, porównując do serii miejskiej z tramwajami oraz do skrzypka, to to trąci kiczem... sorry, ale sam autor postawił sobie wysoko poprzeczkę i co gorsze nas do tego przyzwyczaił... nie ma to jak "kapiące się" cezanna...
bibi
Nowicjusz
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #85 : 17 Listopad 2011 - 18:14:53 »

Skoro już tak piszecie o Calypso, mnie też bardziej harmonizowałaby tu jakaś brunetka bez haluksów, ale generalnie galeria paluszki lizać. A jak zamalujesz tramwaje, padnę trupem i będę straszyć po nocach, bo jestem mściwa. Sprzedaj Niemcom na ebayu.
Towicz
Forumator
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #86 : 17 Listopad 2011 - 23:32:03 »

Bardzo się cieszę, że moja Calypso wzbudziła emocje usmiech Macie rację z łapskiem i stopą...ale na fotce wyszedł skrót pionowy i spie.....ł sprawę, a w sumie to ja, bo przecież aparat sam nie pstryka. W rzeczywistości tło jest ciemniejsze i skały nie tak wyraźne, starają się wyleźć z tła.. a dziewczyna jest wyższa, dłuższa i rąsię oraz stópkę ma ok. Aparat za cholerę nie mógł uchwycić laserunkowych efektów na ciele, więc ich nie widzicie usmiech Poza tym grzebałem jeszcze i poprawiałem i ...pewnie jeszcze będę rotfl
Know- nie byłbyś sobą, gdybyś nie pomarudził usmiech Za to Cię lubię! Ale jak moja Calypso Ci się nie podoba, to se lepszą namaluj rotfl Ja tam bym z nią został i nigdzie już nie wracał. Bo wiesz, ona ma też inne zalety... oczko (cały obraz z jednej foty jest)
Wolelibyście, żebym malował obrazki na swoje ściany tylko? A ja nie chcę! Zrobiłem postanowienie, że komerchą czas się zająć i parę pomysłów mam w zanadrzu. Ale i nie- komercha też się pewnie trafi, bo nie wytrzymię usmiech
Parę autobusów już zamalowałem, i aż mi ulżyło, ale spoko- najlepsze zostawiam. Bibi- jeśli podobają Ci się moje obrazki, to niczym nastraszyć mnie nie możesz, a przypuszczam, że nie umiałabyś...wobec życia wszystko blednie usmiech
j_dyga mnie pod włos bierze..dzięki, stary.. Mam nadzieję, że jeszcze niejedno Ci się spodoba. A Cezanna mam w DUPIE i bardzo proszę nie cenzurować, bo to piękne staropolskie słowo.
Pozdrawiam wszystkich!
teresa
Admin
*

Aktywność:
7%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #87 : 18 Listopad 2011 - 07:41:16 »

I ja się co nieco wypowiem co do  pracy Towicza "Calypso"
Każdy ma jakieś inne odczucia oglądając tę pracę.

know1126;
ale już sama bohaterka - przynajmniej mi - się nie podoba - kolory są  okok , natomiast nie wiem czemu wybrałeś taka nieurodziwą kobietę ;)  
j_dyga;
temat trywialny, w sumie, porównując do serii miejskiej z tramwajami oraz do skrzypka, to to trąci kiczem... sorry,

Ja jednak uważam inaczej, temat jest jak najbardziej,  akt kobiecy i całe to otoczenie wokół jest pięknie wykonane technicznie i wizualnie.
Malowanie akrylem nie jest łatwe, szczególnie kiedy chodzi o te wszystkie efekty jakie widzimy, tj.  
sama woda, wodna bryza, no i wypracowanie samego aktu - światło, które pada na dziewczynę i skały.
Światłocienie na postaci, barwy, kolor ciała, kolorystyka całości obrazu - harmonizują się, uzupełniają nawzajem dając piękny efekt tej scenie.
Oczywiście są jakieś tam lekkie błędy o jakich już inni wspomnieli, ale czy ta pani jest brzydka ? stara ? to nie ważne, bo jest to sprawa gustu.
Z kolei czy temat  trywialny ? to już z tym całkowicie się nie zgadzam. Czy lepiej by było by wszyscy malarze malowali kropki, kreski lub inne złamasy,
wówczas to zapewne j_dyga mógłby zaakceptować jako malarstwo współczesne.
Chce powiedzieć, chociaż gdzieś już wcześniej wspomniałam, że w kręgach artystycznych (malarzy) jest takie stwierdzenie,
że kto potrafi namalować AKT, ŻAGIEL, KONIA, to można go zwać już artystą - malarzem.

Temat aktu nigdy nie pozostanie "kicz", "trywialny"  tz. banałem, zwyczajnym, pospolitym, niewybrednym, oczywistym,
ponieważ jest już na wstępie wzorem, modelem w nauce malowania, poznawania rozkładania  się światłocieni, poznawania anatomii.
Z tematu aktu, żagla, konia wydobywamy piękno kształtów a tym samym wzbogacamy swoją wiedzę, umiejętność, doświadczenie warsztatu malarskiego.
Każdy malarz, początkujący, czy też już z pewnym bagażem malarskim styka się w swojej twórczości w aktem,
(przynajmniej powinien) i nie ma to nic wspólnego z kiczem.

Jan Styka - polski malarz, ilustrator książkowy, malował tego typu obrazy, między innymi Calypso i wiemy doskonale,
że jego prace są dziełami, wzorcami malarstwa.

Wracając do Calypso Towicza, to powiem tak, że to malowidło jest nieco fotograficzne,
ale nie ma z tego powodu ujmy, choć przydałoby się nieco malarskości,
no ale Towicza malarstwo chyba posiada ten charakter jak wyżej - nieco fotograficzny.
Mnie ogólnie podoba się. Więcej bym sobie życzyła Towicz oglądania takich prac. tak
Dobre wzory do podglądania i uczenia się. okok

wendipo
Malarz miesiąca

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #88 : 18 Listopad 2011 - 11:30:58 »

W stu procentach zgadzam się z Teresą. Ostatnio coś takiego odkryłam, że im mniej rozumiemy z tego o co artyście chodziło, tym bardziej wynosimy to dzieło na piedestał. Dorabiamy do tego ideologię, ochamy i achamy, symbole, przekazy itp. Piszę to nie dlatego, że ja maluję tak a nie inaczej, jednym się podoba, drudzy nawet uwagi na to nie zwrócą, bo to przecież takie banalne, takich setki czy tysiące itd. i ok, znam życie, to jest normalne. Dlaczego świat zachwyca się np. impresjonistami, pejzażyk, akt, marina, kwiaty....banalne.........a  jakże piękne. Potem był Picasso, i znowu zachwyty, inny styl, inny przekaz inni krytycy. Teraz wystarczy mieć skończone ASP czy inne tego typu uczelnie, namazać co się da (niestety często to tak wygląda) i cena!!!!!!!z sufitu i gdybanie tych mniej oświeconych.......o co tu chodzi? Przydał by się tłumacz....... Wybacz Towicz, że na Twoim profilu, na usprawiedliwienie, że to w obronie tego jak Ty widzisz malarstwo. Pozdrawiam forumowiczów usmiech

usmiech
know1126
Przyjaciel
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #89 : 18 Listopad 2011 - 14:01:06 »

Know- nie byłbyś sobą, gdybyś nie pomarudził usmiech Za to Cię lubię! Ale jak moja Calypso Ci się nie podoba, to se lepszą namaluj rotfl

ehehehehe , wiesz - czasem można sie pobawić w tzw. krytyka.. krytycy muzyczni, krytycy literaccy, ja będe krytykiem sztuki więc ;) takim jak większość z   nich właśnie - nie spełnieni artyści, którym czegoś zabrakło - talentu, zapału, chęci, szczęścia, siły przebicia etc.... Sami nie wiele  umieją ale do krytykowania to pierwsi  oczko

Jak mówiłem - nie oceniałem Twojego warsztatu tylko urode bohaterki, bo fakt - sam sobie podniosłeś wysoko poprzeczke - miejskie klimaty i ostatni skrzypek (on zwłaszcza  oklasky ) takze myśle że poradziłbyś sobie na luzie z ukazanie piękna modelki, gdyby tylko ona dopisała ;)

Co do laserunków to fakt, że aparaty różnie je łapią, także często : foto  - swoje, a obraz w rzeczywistości - swoje, coż...

Malowanie akrylem nie jest łatwe, szczególnie kiedy chodzi o te wszystkie efekty jakie widzimy,

Nie zwróciłem uwagi że to akryl w sumie, dopiero teraz jak Teresa napisała o tym... no to tym bardziej jest in plus, bo na pewno nie jest łatwo uzyskać takie efekty jak Ty zrobiłeś (ach... ta woda  tak )

Co do tych płócien - zrób aukcje tych które Ci zostały, a nóż coś pójdzie.. mówiłeś że ten "nocny..." sobie zostawisz... ale moze jednak opchnąłbyś ? ;) inne też niczego sobie ale ten jeden...  moze by sie dało zarezerwować zawstydzony

Strony: 1 ... 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 ... 44   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: