Malarstwo - Teresa Kopańska
  Malarstwo Teresy Kopańskiej
forum malarskie
Forum malarskie
19 Wrzesień 2019 - 01:43:53 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 ... 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 ... 44   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Towicz  (Przeczytany 136404 razy) Średnia ocena: 4
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Mr.R
Stały bywalec
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #70 : 24 Październik 2011 - 18:15:47 »

"Chwasty" - dobrze że napisałeś inspiratora, bo nigdy bym nie zgadł. Szkoda tylko, że Szyszkin na zawsze pozostanie niedoścignionym wzorem, dość szybko poddałeś się w tej pracy - szkoda bo jakbyś się przyłożył to kto wie, mogło być więcej detalu, mały to obrazek i można było posiedzieć. Dość płaskie i jednolite.

Ta 'ciufcia' zdradza Twój 'pociąg do pociągów' i wszelakiego ustrojstwa na torach. Musisz zatem być pasjonatem. Szkoda, że dziś nas uraczyłeś takimi na wpół skończonymi pracami. Jakbyś artystycznie zaznaczył coś na tej białej przestrzeni inaczej by się to odbierało. Wiem, że to studium (ale nawet ono nie cierpi pustki), jednak źle to wygląda w takim kontraście - a na zdjęciu (otoczeniu) na pewno było coś jeszcze co mogłeś przenieść choćby w zarysie i było by kolejne z serii "ciężkie na szynach".

pozdro
GAdS

Linki sponsorowane:

Towicz
Forumator
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #71 : 26 Październik 2011 - 10:24:31 »

'chwasty' całkiem nieźle prezentują się na żywo, choć przyznaję, że dziś namalowałbym je inaczej- mam nadzieję, że lepiej. Szyszkina bardzo cenię, to był prawdziwy majster od zielska różnej wielkości usmiech
'parowóz' był wyłącznie ćwiczeniem- chyba pierwszą moją pracą w akrylu, no i już po nim- zastąpiła go pętla tramwajowa beczy
Nie jestem pasjonatem kolei, jestem totalnym wzrokowym pochłaniaczem. Gdybym mógł, malowałbym wszystko, co widzę wokół siebie usmiech

30. słoneczniki, akryl, 40x50

przez administrację forum, za światłocień, technikę wykonania.

31. wiejski skrzypek, akryl, 40x50

Kropka
Bywalec
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #72 : 28 Październik 2011 - 10:29:50 »

Podobają mi się te Twoje słoneczniki, a najbardziej to podoba mi się ten wazon, w którym stoją, tak dużo tam światła usmiech I obrus - wygląda jak zrobiony na szydełku albo coś w tym stylu - lubię takie  okok
Z tyłu za słoneczkami jest okno, prawda? Brakuje mi jakiegoś zarysu ramy czy parapetu poniżej, tym bardziej, że po prawej stronie jest, ale to może moje zboczenie 'zawodowe'.
Generalnie cały obraz sprawia bardzo pozytywne wrażenie - miło się na niego patrzy  okok

Skrzypka nie skomentuje, bo widziałam, że wystawiłeś go w konkursie.

Pozdrawiam
Towicz
Forumator
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #73 : 28 Październik 2011 - 10:44:01 »

Gdzie Ty widzisz parapet po prawej??? rotfl Celowo nie wchodziłem w zbędny detal, w tle mają być tylko plamy. Obrus szydełkowy faktycznie, ale też umownie go potraktowałem. Kwiaty są bohaterami tej opowieści usmiech
Kropka
Bywalec
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #74 : 28 Październik 2011 - 10:56:33 »

Ojej... skrót myślowy... po prawej stronie okna jest zarys ramy, a poniżej okna nie ma usmiech Generalnie obraz mi się bardzo podoba, ale jednak rzuciło mi się to w oczy. Nie chodzi mi o wypracowaną ramę, ale o jakąś plamę sugerującą, że tam jest. Poza tym pewnie nikt na to nie zwrócił uwagi  usmiech
teresa
Admin
*

Aktywność:
7%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #75 : 28 Październik 2011 - 12:26:50 »

"wiejskiego skrzypka nie komentujemy, (za wcześnie, wrzucona praca konkursowa do galerii)
po konkursie możemy o tej pracy podyskutować. tak
Mr.R
Stały bywalec
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #76 : 01 Listopad 2011 - 11:42:38 »

"wiejski skrzypek" - cóż jak nie komentujemy to nie. Poczekam.

Co do "słoneczników" - widzę, że dobrze czujesz się w takim temacie. I nie napastuj tak Kropki, owszem wiadomo że to okno, ale faktycznie ono jest tam jakoś wlepione, gdyby pod spodem była jakaś plama sugerująca parapet to było by to klarowne - no chyba że w org. nie ma tam parapetu. Jeżeli w oknie jest firanka - co sugeruje prawa strona - to Ci nie wyszła. Jakby kompletnie jej tam nie było, niby są jakieś linie pionowe przebiegające przez drzewo i ścianę co świadczy o jakiejś niezwykłej tkaninie.

Dziwne relacje perspektywy obrusu w cieniu i poza nim - chciałeś pokazać jak to w świetle się rozpływa, ale nie ma on dalszego ciągu - przez co jest wyrwany i odbiega od spójności - w cieniu inna sieć poza nią inna (zwłaszcza prawa strona). Wydaje mi się również, że wazon z wodą przepuszcza i załamuje światło - niestety u Ciebie nie rzuca żadnego refleksu na obrus za nim. Wiem, że malowanie chromu i szkła trudne nie jest, ale cała bajka jest właśnie w w tych niezwykłych pryzmatycznych czasami właściwościach.

Poza tym obraz na standardowym poziomie. Nie można przypisać żadnych konkretów. Po prostu widziałem takich tysiące, jak nie setki tysięcy - dlatego sam unikam jak mogę - ażeby coś było 'jakieś' musi być na swój sposób szczególne i inne. Nie ma w nim nic czego już bym nie widział - a uzyskanie efektu prześwietlenia płatków i liści wyszło Ci powiedzmy sobie szczerze - nieźle - to nie ma w tym nic odkrywczego ni zachwycającego.

A co do "klimatu" widać czynnika na którym Ci szczególnie zależy - brązy, monochromatyczność - obciążają obraz, staje się on dość smutny, brudny, brak lekkości i wiotkości przypisanej kwiatom. Jak widać, nie łatwo maluje się kwiaty.
Towicz
Forumator
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #77 : 16 Listopad 2011 - 10:10:06 »

32. calypso, akryl na płótnie, 60x80

nokia75
Przyjaciel
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #78 : 16 Listopad 2011 - 19:48:59 »

wow  okok , na moje oko super ci to wyszło, woda jak żywa , nie wspomne o kobiecie , aż słychać szum wody a ten porywający prąd wody super zaznaczony , widać to idealnie na prawej nodze kobiety. Nie wiem czy ta prawa dłoń nie jest za duża ale to niech wypowiedzą się znawcy.

Co komu po tym, że choćby cały świat pozyskał ale na swej duszy stracił?......
Jola
Użytkownik zbanowany
Stały bywalec
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #79 : 16 Listopad 2011 - 20:30:24 »

świetna praca
Strony: 1 ... 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 ... 44   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: